ورود به جانویس

گیاهانی که برای شما خوش‌شانسی می‌آورند!

گیاهانی که برای شما خوش‌شانسی می‌آورند!
گیاهانی که برای شما خوش‌شانسی می‌آورند!

با توجه به وضعیت بیمارگونه‌ی دنیا، همه‌ی ما به کمی شانس و اقبال نیاز داریم. البته شاید شما یک دستور خوش‌شانسی سری در جیب خود داشته باشید!

اگر اینطور نیست.. من یک راه‌حل برای‌تان آورده‌ام.

قرار دادن یک سری گیاهان در خانه، باعث می‌شود علاوه بر زیبایی، انرژی مثبت و شانس نیز در خانه جاری شود. طبیعتا هیچ علمی وجود ندارد که بتواند ثابت کند گیاهان می‌توانند برای شما بخت و اقبال بلند بیاورند؛ اما حداقل روحیه‌ی شما را بهتر می‌کنند و کیفیت هوا را بهبود می‌بخشند. این طور نیست؟ پس با کمک گرفتن از گیاهان چیزی را از دست نخواهید داد.

اگر گفتید بهترین قسمت این کار چیست؟ بسیاری از گیاهانی که در ادامه معرفی می‌کنیم به مراقبت کمی نیاز دارند و نگهداری از آن‌ها آسان است. پس شروع می‌کنیم..

گیاه فیکوس الاستیکا یا گیاه کائوچو

گیاه فیکوس الاستیکا یا گیاه کائوچو

این گیاه بومی آسیا است؛ به ویژه هند، مالزی و جاوا. فیکوس الاستیکا دارای برگ‌های لاستیکی و پهنی‌ست که به عنوان نمادی از فراوانی، خوشبختی و ثروت شناخته می‌شوند. همچنین گفته می‌شود که سموم و انرژی‌ منفی را از هوا خارج می‌کند. به چه نیاز دارد؟ روشنایی، نور غیرمستقیم خورشید، خاک با زهکشی خوب و آبیاری مناسب هر یک یا دو هفته یکبار.

گیاه مار یا سانسوریا

گیاه مار یا سانسوریا

گیاه سانسوریا به درد افراد فراموشکار می‌خورد. مراقبت از این گیاه سخت‌جان بسیار آسان است. سانسوریا در هر جایی، با آفتاب کامل یا نور کم رشد می‌کند. این گیاه شگفت‌انگیز است. در طول شب آلودگی‌های هوا را جذب و اکسیژن آزاد می‌کند. این گیاه باعث سلامتی می‌شود و انرژی مثبت را در فضا منتشر می‌کند. آبیاری سانسوریا می‌تواند هر سه یا چهار هفته‌ای یکبار صورت گیرد.

گیاه یشم

گیاه یشم

گیاه یشم به علت برگ‌های کوچک و سکه‌ای شکل‌ خود، با پول و خوش‌شانسی همراه است. این گیاه آب را در برگ‌های گوشتالوی خود ذخیره می‌کند؛ از این جهت نیازی به آبیاری مداوم ندارد. گیاه یشم عاشق روشنایی و نور غیرمستقیم است و قبل از آبیاری توجه کنید که خاک گلدان خشک باشد.

گیاه اکالیپتوس

گیاه اکالیپتوس

اکالیپتوس را دوست خود بدانید! این گیاه می‌تواند انرژی فضا را تجدید کرده و به دلیل خواص درمانی آن، محیط را پاکیزه می‌کند. می‌توانید چند شاخه اکالیپتوس خشک را در حمام آویزان کنید تا از فواید آن نهایت استفاده را ببرید.

بامبو

بامبو

بامبو، گیاه بومی جنوب شرق آسیا و جنگل‌های بارانی استوایی آفریقا است. در فنگ شویی، بامبو نماد خوشبختی و سعادت است. اعتقاد بر این است که شانس مرتبط با این گیاه، توسط تعداد ساقه‌های موجود تعیین می‌شود. به عنوان مثالی، یک ساقه نشان‌دهنده‌ وحدت و یگانگی‌ست. دو ساقه نشان‌دهنده‌ی عشق است. سه ساقه نشان‌دهنده خوشبختی، ثروت و عمری طولانی و در آخر هفت شاخه بامبو نیز نشان‌دهنده سلامتی است.

مراقبت از این گیاه نیز بسیار آسان است. می‌توان آن را در آب یا خاک پرورش داد. تمام آنچه نیاز دارد روشنایی، نور غیرمستقیم و فضایی گرم برای رشد است.

درخت پول یا پاچیرا

درخت پول یا پاچیرا

اعتقاد بر این است که درخت پول با تنه‌ی بافته و برگ‌های سرسبز خود، موفقیت، انرژی مثبت و کاهش استرس و اضطراب را به همراه دارد. آبیاری این گیاه باید عمیق اما کم باشد. پاچیرا دوست‌دار رطوبت است. شما می‌توانید برگ‌های این گیاه را با آب اسپری یا با کمک دستگاه بخور، رطوبت مورد نیازش را فراهم کنید.

فیکوس جینسینگ

فیکوس جینسینگ

فیکوس جینسینگ گیاهی از نوع بونسای است که گفته می‌شود خوش‌شانسی به همراه می‌آورد. اعتقاد بر این است که اگر گیاهی از نوع بونسای هدیه بگیرید، درهای شانس و ثروت به روی شما باز می‌شوند. نور و روشنایی، رطوبت و آبیاری گاه به گاه، تمام چیزی‌ست که این گیاه به آن نیاز دارد.

کدام یک از این گیاهان را در خانه‌ی خود دارید؟ از انرژی گیاهان غافل نشوید و حال‌تان را با مراقبت از آن‌ها بهتر کنید.

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

2 دیدگاه

  1. خیلی جالب بود ممنون ازتون🌱دونستن اینکه هر گیاه پشتش چه نماد یا اعتقادی هست خیلی لذت بخشه😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها