ورود به جانویس

چگونه راحت زندگی کنیم؟ + ۱۰ راهکار ساده!

چگونه راحت زندگی کنیم؟
چگونه راحت زندگی کنیم؟

چگونه راحت زندگی کنیم؟ وقتی شروع به ترجمه این مقاله کردم، تمام مدت یاد کتاب کتابخانه نیمه‌شب می‌افتادم! کتاب فلسفی و رمان جذابی هست؛ پیشنهاد می‌کنم براش وقت بذارین.

شخصیت اصلی داستان از زندگی‌اش خسته می‌شود و بدترین تصمیم را می‌گیرد. خودکشی!

اما در بین دوجهان به کتابخانه‌ای می‌رود که در آن می‌تواند تمامی زندگی‌های موازی با زندگی خودش و در نتیجه تمامی حسرت‌هایش را تجربه کند.

در آخر هم چنان عطشی نسبت به زندگی و زنده ماندن پیدا می‌کند که قابل مقایسه با خودکشی نیست.

اما خب چرا ما همین الان این عطش را نداریم؟ چه می‌شود که گاهی سرشار از شور زندگی و گاهی هم به دور از هر تکاپویی می‌مانیم؟ چرا اینقدر زندگی را به خودمان سخت می‌گیریم؟

بیایید مقدمه را طولانی‌تر نکنیم و به سراغ مبحث اصلی برویم، چگونه راحت زندگی کنیم؟

در ادامه راهکارهایی را به شما می‌گوییم که با انجام آن‌ها بتوانید آرامش را در زندگیتان تجربه کنید.

۱- هر لحظه برای یک کار

در لحظه زندگی کنید. وقتی راه می‌روید فقط راه بروید، وقتی کاری را انجام می‌دهید تمام جسم و ذهنتان را برای آن بگذارید و ارزشش را درک کنید؛ اینکه چگونه راحت زندگی کنیم کار سختی نیست! با همین کارهای کوچک می‌توانید شروع کنید.

۲- به خودتان استراحت دهید

آیه نازل نشده که باید ساعت‌ها بنشینید تا کارتان به پایان برسد، به خودتان استراحت دهید و میان کارها نفسی تازه کنید.

۳- در هر کاری قدردان باشید

برای تمام اتفاقات زندگیتان قدردان باشید؛ نه طلبکار!

برای شادی‌ها و نعمت‌هایی که در زندگی دارید قدردان باشید، حتی برای مشکلاتی که در زندگی دارید و قرار است شما را قوی‌تر کند هم تشکر کنید.

۴- انجام کارهای کوچک

یادتان هست وقتی کوچک بودیم اتاقمان همیشه شلوغ بود و مادرمان می‌گفت اگر هر چیزی را که برمیداری سر جایش میگذاشتی به این وضع نمیرسیدی؟!

(بماند که بعضی‌هایتان ممکن است همین حالا هم همین وضع را داشته باشید.) خلاصه که راه خوبی هست!

اگر وقتی از بیرون برگشتید لباس‌هایتان را سرجایش بگذارید و یا بعد از خوردن غذا همان لحظه ظرف‌هایتان را بشویید و… دیگر جایی برای کثیفی یا کاری برای انجام نمی‌ماند.

خلاصه که اهمیت کارهای کوچک را درنظر بگیرید تا در درازمدت به غول زندگیتان تبدیل نشوند.

۵- کم‌تر کار کنید

باور کنید زندگی آن قدرها هم جدی نیست که تمام زندگی و توانتان را روی کار کردن بگذارید. به خودتان و روحتان برسید و کم‌تر تلاش کنید. شاید قرار باشد با کارفرمایتان صحبت کنید و از تعداد پروژه‌هایتان کم کنید، یا هر چیز دیگری…؛ اما اگر می‌خواهید زندگیتان ساده و راحت شود باید یک سری از این کارها را انجام دهید.

۶- استراحت کنید و از خودتان مراقبت کنید

اگر تصمیم دارید زندگیتان را ساده کنید پس حتما باید به خودتان هم رسیدگی کنید. از نخ دندان کشیدن گرفته تا رسیدگی به موها و… اگر با ایده‌هایی برای مراقبت از خود آشنا نیستید پس پیشنهاد می‌کنم مقاله ۱۵ ایده خود مراقبتی برای کسانی که نمی‌خواهند زحمت زیادی بکشند! را مطالعه فرمایید.

۷- غذاهای کامل و باکیفیت بخورید

نمی‌خواهم کلیشه‌ای باشم و راجب رژیم گرفتن و… صحبت کنم، اما اگر دوست ندارید رژیم غذایی خاصی داشته باشید، پس حداقل در کنار هله‌هوله‌هایی که می‌خورید، حبوبات، آجیل، میوه و سبزیجات هم مصرف کنید.

۸- آهسته غذا بخورید

شاید این کار به ظاهر ساده باشد و در نگاه اول ربطی به این نداشته باشد که چگونه راحت زندگی کنیم،‌ اما وقتی به جزئیات آن نگاه می‌کنید آن وقت متوجه می‌شوید که چقدر مهم است، البته بخاطر کوتاه شدن مطلب نمی‌توانیم به جزئیات آن بپردازیم. فعلا این مسئله را بدون دلیل از ما قبول کنید.

۹- تا می‌توانید تحرک داشته باشید

شاید با دیدن این مورد بگویید که من می‌خواهم زندگی هم را ساده کنم، نه اینکه با ورزش کردن خودم را خسته‌تر کنم!

قبول؛ من هم که نگفتم به باشگاه بروید! اما خب اگر بخواهید دائم استراحت کنید که زخم بستر می‌گیرید! یوگا، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، حرکات کششی و یا هر فعالیت دیگری که بدنتان را از کرختی در بیاورد هم تحرک محسوب می‌شوند!

۱۰- یک بالشتک داشته باشید

رسیدیم به قسمت شیرین ماجرا! مگر می‌شود صحبت از این باشد که چگونه راحت زندگی کنیم و پای بالش درمیان نباشد؟!

اگر توانایی پرداخت هزینه یک بالش را ندارید، می‌توانید یکی از آن‌ها را به سادگی در خانه درست کنید. خلاصه که اگر همراهتان باشد نه‌تنها می‌توانید هر لحظه استراحت کنید، بلکه از استرس شما بسیار تا بسیار کم می‌کند.

خلاصه کلام؛ چگونه راحت زندگی کنیم؟

خلاصه این است که زندگی را زیادی پیچیده نکنید!

سخت نگیرید، با تمام این بدبختی‌هایی که روزانه به خودتان تحمیل می‌کنید، آخرش جای همه ما زیر کوهی از خاک است. راحت زندگی کنید و بگذارید زندگی جریان خودش را پیش بگیرد.

با همین چیزهایی که دارید شاد باشید و پیشنهاد می‌کنم کتاب کتابخانه نیمه‌شب را مطالعه کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها