ورود به جانویس

شادی خود را به آینده موکول نکنید!

شادی
شادی

حق با جیم ران بود؛ شادی چیزی نیست که بتوان آن را به آینده موکول کرد!

شادی چیزی است که شما برای هر لحظه‌تان تعیین می‌کنید که آن را داشته باشید یا نه! بیخودی در آینده دنبال آن نباشید.

 اگر با همین روحیه‌ی غم‌انگیز پیش بروید قطعا در آینده هم نمی‌توانید به شادی برسید.

آیا واقعا قرار است در آینده شاد شویم؟

همه حداقل یک بار با این امید که در آینده قرار است شادی به ما روی آورد و شغل ایده‌آلی پیدا کنیم به خودشان تسکین داده‌اند و سعی کردند آینده را درخشان تصور کنند.

  • اگر یک شریک عالی برای زندگیتان پیدا کنید
  • اگر شغل خوبی پیدا کنید
  • اگر خانه بخرم
  • اگر ازدواج کنم
  • اگر
  • اگر
  • و هزاران اگر دیگر

این اگرها خوب هستند و اگر به آن‌ها برسید واقعا عالیست؛ به شما تبریک می‌گویم.

اما مایه خوشبختی و شادی شما نیستند.

بسیاری از ما برای یافتن خوشبختی منتظر آینده هستیم. ما در رویاهایمان وقتی بازنشسته می‌شویم، خانه خوبی داریم و از نظر مالی هم در سطح خوبی هستیم، خوشحالیم و… اما انتظار برای یک پایان خوش تنها یک توهم است.

هیچ فایده ای ندارد که چشمان خود را بسته نگه دارید و منتظر باشید تا اتفاقات خوب خودشان رخ دهند، زیرا بدون این که شما تلاشی برای آن‌ها انجام دهید هرگز پیش نمی‌آیند.

حتی اگر زندگی شما در حال حاضر سخت باشد و مشکلات زیادی داشته باشید، هیچ بهانه‌ای برای به تاخیر انداختن خوشبختی و شادی وجود ندارد. شما ‌وانید همین الان خوشحال باشید و تا فرداهای خیالی منتظر نمانید.

و خبر خوب هم این که لازم نیست برای شما هزینه زیادی داشته باشد.

وقتی صحبت از خوشبختی یا شادی می‌شود، نباید به زمان توجه کرد.

برای شاد بودن نیازی نیست منتظر بمانید تا ستاره‌ها با هم هماهنگ شوند.

همین الان میتونی خوشحال باشی. همه عوامل از آنچه فکر می‌کنید به هم نزدیک‌تر هستند، اما تنها شما تصمیم می‌گیرید بیشتر به آینده نگاه کنید و همین هم می‌شود مشکل.

شادی

خوشبختی واقعی لذت بردن از زمان حال است، بدون وابستگی مضطرب به آینده!

لوسیوس آنائوس سنکا

خوشبختی جایزه ای نیست که در یک قرعه‌کشی برنده می‌شوید یا جایی که می‌روید نیست. یک مقصد نهایی یا یک پایان خوش نیست. منتظر یک پایان خوش نباشید، تنها هر روز را به یک تجربه معنادار تبدیل کنید.

شادی چیزی است که شما لحظه به لحظه و روز به روز خلق می‌کنید.

هنر شاد بودن در قدرت استخراج شادی از چیزهای رایج نهفته است.

هنری وارد بیچر

چه روز خوب و چه روز بدی داشته باشید، همه چیز به نحوه درک و واکنش شما، حتی به رویدادها و تجربیات جزئی، بستگی دارد.

خوشبختی انتخابی است که هر روز انجام می‌دهید. شما می‌توانید انتخاب کنید که شاد باشید، یا می‌توانید انتخاب کنید که غمگین باشید. این به شما بستگی دارد و در مورد لذت بردن از هر لحظه است؛ حالا چه خوب و چه بد.

و البته که در مورد نحوه واکنش شما به موانع، چالش‌ها و ناامیدی‌های زندگی و… نیز ربط دارد.

حالا چطور شادی را احساس کنیم؟

نکته کلیدی این است که شروع به تمرکز روی چیزهای خوبی کنید که در زندگی برای شما اتفاق می افتد و نه خیلی روی چیزهای بدی که برای شما اتفاق می افتد.

به همان اندازه که ممکن است ساده به نظر برسد، گاهی اوقات می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما مطمئنا ارزش تلاش کردن را دارد!

از بوی عطر کیکی که همین الان در خانه ما پیچیده تا لذت عرق کردن بعد از یک تمرین سخت! همه این‌ها شادی‌های کوچکی هستند که ما آن‌ها را از یاد برده‌ایم.

شروع یک صبح آرام، پیاده‌روی عصرگاهی در طبیعت، گفت‌وگو با یک دوست قدیمی، انجام یک کار مهم، زمان گذاشتن برای یکی از اعضای خانواده یا صرف یک شام با فردی خاص. همه چیز به شما بستگی دارد.

زندگی پر است از فراز و نشیب‌های بسیار. تمام تلاش خود را بکنید تا مثبت بمانید و روی آنچه در زندگی درست پیش می‌رود تمرکز کنید. در لحظه باشید.

این عادیست که هر کسی در زندگی سختی دارد… پس شما به خودتان سخت نگیرید. وظیفه شما این نیست که در مورد هر چیزی که در زندگی شما اشتباه است استرس داشته باشید، بلکه این است که در رویدادهای تقریبا نامرئی زندگی، شادی و خوشبختی را پیدا کنید.

مراقب فرصت‌ها باشید و تا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از همه مهم‌تر، سعی کنید در حین تجربه این پستی و بلندی‌ها، باز هم لذت ببرید!

شادی واقعی چیست؟

شادی یک حالت ذهنی است؛ نه چیزی که برای شما اتفاق می‌افتد!

چیزی است که شما انتخاب می‌کنید. شما می‌توانید شاد بودن را انتخاب کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که ناراضی باشید. این به شما بستگی دارد! این یک تفسیر از تجربه است. داستان‌هایی که درباره اتفاقات روزانه خود برای خود تعریف می‌کنید.

همانطور که گاهی در شادترین شب زندگیمان، مثلا شب تولد، کاملا غمگین هستیم. با اینکه تمام عزیزانمان در اطرافمان هستند، مجلس شادی است، کادو، کیک و… اما ما ناگهان انتخاب می‌کنیم که غمگین باشیم. اما برای درک و غلبه بر این موضوع می‌توانید مقاله چرا مردم در روز تولدشان افسرده می‌شوند؟ + راه‌کارهایی برای مقابله با افسردگی روز تولد را مطالعه کنید.

شما می توانید انتخاب کنید که مثبت، هیجان‌زده و پرانرژی باشید، فعال باشید، عشق داشته باشید و…

همین حالا شاد بودن را انتخاب کنید؛ به دنبال شادی در زمان حال باشید

شما هرگز خوشحال نخواهید شد اگر به جستجوی شادی در اتفاق‌ها بپردازید؛ همانطور که اگر به دنبال معنای زندگی باشید، هرگز زندگی نخواهید کرد.

آلبر کامو

خودتان را انتخاب کنید و شروع به انجام کارهایی کنید که شما را خوشحال می‌کند! خودتان را انتخاب کنید و با خودتان مانند یک اولویت رفتار کنید.

اگر روی چیزهای درست تمرکز کنید، بر شادی و لحظات خود کنترل کامل دارید.

نکته کلیدی این است که هر روز قدم‌های کوچکی بردارید تا به اهدافتان برسید، چه ایجاد تغییرات مثبت در زندگی‌تان باشد چه فقط مثبت ماندن باشد؛ زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود.

وقتی همه چیز عالی پیش می‌رود، از سواری کردن بر اتفاقات لذت ببرید! اما، وقتی همه چیز خیلی خوب نیست، فراموش نکنید که چرا قبلا خوشحال بودید و برای شادتر شدن دوباره تلاش کنید.

درست است که هر رویداد، فعالیت یا تجربه روزانه باعث شادی نمی‌شود، اما می‌توانید تلاش کنید تا از هر دقیقه بهترین استفاده را ببرید.

یاد بگیرید از هر دقیقه زندگی خود لذت ببرید. الان شاد باش منتظر چیزی خارج از خودتان نباشید که در آینده شما را خوشحال کند. فکر کنید واقعا زمانی که باید صرف کنید تا به این آینده برسید چقدر ارزشمند است.

ارل نایتینگل

خلاصه کلام

لذت بردن از تجربیات مختلف زندگی را به تعویق نیندازید زیرا ممکن است آن لحظه رویایی هرگز فرا نرسد. مطمئن باشید با منتظر نماندن برای شادی، تجربه شگفت انگیزی خواهید داشت که هرگز فراموش نخواهید کرد! چقدر جمله سنگین بود!

همین امروز و الان کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند. روابط خود را با خانواده و دوستانتان معنادار کنید، وقت خود را با کسانی بگذرانید که برای شما اهمیت بیشتری دارند. چیزهای جدید را امتحان کنید و دنیای خود را کشف کنید. هر چه بیشتر این کارها را انجام دهید و از آن‌ها لذت ببرید، زندگی شما غنی‌تر می‌شود.

احساس شادی و خوشبختی در هر لحظه می‌تواند استرس را کاهش دهد، دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد، باعث می‌شود شما احساس سلامتی بیشتری داشته باشید و…

اگر می خواهید شاد باشید، همین الان باشید.

لئو تولستوی

جمله جالبیست؛ نه؟ برای آشنایی بیشتر با شخصیت این فرد می‌توانید مطالب مفیدی در ویکی پدیا پیدا کنید.

خلاصه که منتظر رسیدن به یک رویای بزرگ برای تجربه شادی نباشید. از همین امروز شروع کنید و روی ساختن چیزهای کوچکی که باعث لبخند و شادی شما می‌شود کار کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها