ورود به جانویس

چگونه بهره‌وری تیم خود را افزایش دهید؟

چگونه بهره‌وری تیم خود را افزایش دهید؟
چگونه بهره‌وری تیم خود را افزایش دهید؟

اگر بتوانید بهره‌وری تیم خود را افزایش دهید، به خودتان کمک بزرگی کرده‌اید! تصور کنید یک تیم رویایی از کارمندان دلخواه خود را تشکیل داده‌اید. آن‌ها در کارهایشان هیجان‌زده، متعهد و پرشور هستند. اگر بخواهید همواره به همین صورت بمانند، باید تعادل بین کار و زندگی را برای تیم خود در الویت قرار دهید. کارمندان شما، تبدیل به قلب سازمان شما می‌شوند و موفقیتتان به آن‌ها بستگی دارد. وقتی کارمندان ببینند که سازمان برای رفاه کلی آن‌ها ارزش قائل است، بیشتر به کارشان متعهد می‌مانند.

طبق مطالعه‌ای انجام شده، کسانی که بین کار و زندگی تعادل ایجاد کرده‌اند، ۲۱٪ سخت‌تر کار می‌کنند و ۳۳٪ بیشتر احتمال دارد که در سازمان خود بمانند.

سوال اینجاست، چگونه می‌توانید به کارمندان خود کمک کنید تا به این تعادل برسند؟

انعطاف‌پذیر باشید

در نظر گرفتن یک سری مزایا، یک برنامه کاری منعطف یا فرصت کار کردن از خانه، می‌تواند انعطاف‌پذیری شما را به تیم نشان دهد. در این صورت متوجه می‌شوند که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و یک اعتماد متقابل شکل می‌گیرد.

ورزش کردن باعث افزایش وضوح ذهنی، توانایی تفکر کارآمد و خلاقیت می‌شود.

آن‌ها را به ورزش کردن تشویق کنید

مطالعات نشان می‌دهد که ورزش کردن باعث افزایش وضوح ذهنی، توانایی تفکر کارآمد و خلاقیت می‌شود. شما می‌توانید با یک باشگاه در نزدیکی سازمان خود، مشارکت داشته باشید و به کارمندان حق عضویت با تخفیف بدهید. در این صورت کارمندان شما، انرژی بیشتری دارند و عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند. این کار برای هر دو طرف سودآور است.

برای تیم خود محدودیت هایی تعیین کنید

یک هفته‌ی ایده‌آل برای تیم خود ایجاد کنید که زمانی بدون وقفه برای کارهای عمیق، جلسات تیم و … فراهم کند. بخاطر داشته باشید که بیشتر کارمندان حداکثر ۶ ساعت در روز بیشترین بازدهی را دارند. برای مثال یک هفته‌ی کاری ۳۰ ساعته در نظر بگیرید. مطمئن باشید بیشتر از هر زمان دیگری، بهره‌وری افزایش می‌یابد.

فرصت‌هایی برای یادگیری ارائه دهید

بهترین رهبران می‌دانند که همه‌ی ما دائما در حال رشد و یادگیری هستیم. کنفرانس‌ها، زمینه‌های یادگیری داخل سازمان یا برنامه‌های آموزشی مواردی هستند که می‌توانند به تیم شما، برای رسیدن به بالاترین پتانسیل خود کمک کنند.

پس سخت‌گیری‌های بی‌مورد را کنار بگذارید و شرایطی را فراهم کنید که تیم شما بتواند رشد کند. رهبران تعیین می‌کنند که عملکرد محل کارشان چگونه باشد. اگر کارهای گفته شده را انجام دهید، کارمندان شما استراحت، بهره‌وری و خلاقیت بیشتری خواهند داشت.

با توجه به این صحبت‌ها، کدام یک از این استراتژی‌ها را می‌توانید شروع کنید؟ کدام یک را قبلا انجام داده‌اید و نتیجه گرفته‌اید؟

منبع: michaelhyatt.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها