ورود به جانویس

چگونه متعادل بمانیم؟

تعادل داشتن در زندگی به معنای کمال یا به این معنا که مطمئن شوید همه چیز به یک اندازه مورد توجه قرار می‌گیرد نیست. بلکه تعادل داشتن به معنای اجتناب از افراط است. تلاشی است برای ایجاد تعادل کامل در زندگی. ما یا باید خودمان را متقاعد کنیم که این کار را انجام داده‌ایم و متوجه نمی‌شویم که چیزی را از دست داده‌ایم، یا متوجه می‌شویم که چقدر دشوار است و خودمان را دیوانه می‌کنیم تا آن را محقق کنیم.

پیروی از کمال‌گرایی احتمالا باعث می‌شود که ما حتی کمتر کامل باشیم و ما را از خود ایده‌آل‌مان نیز دورتر می‌کند و به یک هدف دست نیافتنی تبدیل می‌شود. اما آنچه قابل دستیابی است، آرامش است. آرامش بیشتر از سال‌ها پیشرفت شخصی، شما را به کمال نزدیک می‌کند. ما مجبور نیستیم همه چیز را در زندگی شخصی خود داشته باشیم، بلکه چیزی که مهم است داشتن آرامش است. داشتن و رسیدن به تمام پاسخ‌های زندگی، پیش نیاز آرامش نیست. تکه‌های پازل زندگی به مرور زمان به هم می‌رسند. هرچه زودتر رها کنیم، زودتر خود را برای رسیدن به پاسخ‌های درست آماده می‌کنیم.

آرامش شامل رها کردن در محیط اطراف نیز می‌شود. پس وقت خود را با افرادی که آرامش شما را سلب می‌کنند صرف نکنید، حتی اگر ناخواسته باشد. برخی افراد بیش از حد درگیر درام هستند. بنابراین نیازی نیست در درام‌های دیگران گرفتار شوید. لازم نیست در مورد آنچه دیگران فکر می‌کنند، فکر کنید یا درمورد آنچه نگران هستند نگران باشید.

سرعت زندگی خود را کم کنید، لحظه‌های سکوت و تنهایی را پیدا کنید و به یاد داشته باشید که چه چیزی به شما آرامش می‌دهد و هر زمان که می‌توانید خود را از دنیا جدا کنید.

همه افراد به زمان‌های سکوت و تنهایی نیاز دارند. نیاز داریم تا زندگی را در چشم‌ انداز بهتری قرار دهیم. ما برای برقراری ارتباط با خود واقعی‌مان به آن نیاز داریم تا گره‌هایی که در ذهن خود ایجاد می‌کنیم را باز کنیم. به آن نیاز داریم تا خود را از تاثیرات منفی دور نگه‌داریم و در نهایت برای حفظ تعادل در زندگی، به تنهایی و سکوت نیاز داریم.

سوالات متداول

تعادل داشتن در زندگی به چه معناست؟

برخی تعادل داشتن را مساوی با کمال‌گرایی در زندگی می‌دانند، درحالی که تعادل کاملا برخلاف کمال‌گرایی و ایده‌آل گرایی است. شخصی که بتواند آرامش را در زندگی پیدا کند یعنی به تعادل رسیده است.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها