ورود به جانویس

چگونه در زندگی متعادل بمانیم؟

چگونه در زندگی متعادل بمانیم؟
چگونه در زندگی متعادل بمانیم؟

یافتن تعادل در زندگی به معنای رسیدن به کمال و بی‌نقص بودن نیست. به این معنی هم نیست که همه چیز باید به یک اندازه مورد توجه قرار گیرد. این در مورد اجتناب از افراط است. تلاش برای ایجاد تعادل کامل در زندگی هم افراطی است. شدنی نیست! ما یا خودمان را متقاعد می‌کنیم که این کار را انجام داده‌ایم و متوجه نمی‌شویم چه چیزی را از دست داده‌ایم، یا متوجه می‌شویم که چقدر دشوار است و خودمان را دیوانه می‌کنیم تا آن را محقق کنیم.

هرچه بیشتر در تعقیب کمال باشیم، باعث می‌شود کمتر کامل شویم. ما را از خود ایده‌آل‌مان دورتر می‌کند. این یک هدف دست‌نیافتنی است. پس چه چیزی قابل دست‌یابی است؟ آرامش. آرامش بیشتر از سال‌ها پیشرفت شخصی، شما را به کمال نزدیک می‌کند.

ما مجبور نیستیم از همه چیز زندگی سر در بیاوریم، فقط باید در آرامش باشیم. و داشتن همه‌ی پاسخ‌های زندگی، پیش‌نیاز و لازمه‌ی آرامش نیست. تکه‌های پازل زندگی به مرور زمان به هم می‌رسند. رها کنید تا هرچه زودتر به جواب‌های درست برسید.

آرامش یعنی رها کردن. وقت خود را با افرادی نگذرانید که آرامش شما را از بین می‌برند؛ چه از قصد باشد یا نه. برخی افراد بیش از حد درگیر دراماهای زندگی هستند. نیازی نیست شما هم در آن‌ها گرفتار شوید. نیازی نیست در مورد آن‌چه آن‌ها فکر می‌کنند، فکر کنید یا در مورد آنچه نگران هستند، نگران باشید.

سرعت زندگی‌تان را کم کنید. لحظاتی را به سکوت و تنهایی بگذرانید. به یاد داشته باشید که چه چیزی برای شما آرامش می‌آورد. چه اشکالی دارد هرازگاهی ارتباط خود را با دنیا قطع کنید؟

همه‌ی ما به زمان‌هایی برای سکوت و تنهایی نیاز داریم. ما به آن نیاز داریم تا به زندگی‌مان از زاویه‌ی دیگری نگاه کنیم و چیزهایی را ببینیم که ممکن است در حالت عادی به سادگی از کنارشان بگذریم. برای ارتباط با خود واقعی‌مان به آن نیاز داریم. به آن نیاز داریم تا تارهای تنیده‌شده در ذهن‌مان را باز کنیم. به آن نیاز داریم تا خود را از تاثیرات منفی پاک کنیم. ما برای حفظ تعادل در زندگی‌مان به آن نیاز داریم..

در این زمینه می‌توانید از مقاله‌ی «برای داشتن زندگی متعادل، این ۲۵ کار را انجام دهید!» کمک بگیرید.

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها