ورود به جانویس

برای رسیدن به موفقیت، استراحت کنید!

برای رسیدن به موفقیت، استراحت کنید!
برای رسیدن به موفقیت، استراحت کنید!

فکر می‌کنید چقدر برای خود و وجودتان ارزش قائل هستید؟ تا چه اندازه می‌خواهید در آرامش و سلامتی به موفقیت و ثروت برسید؟ شاید در جواب شما بگویید البته که اولویتمان سلامتیست؛ اما وقتی نوبت به عمل می‌رسد متوجه می‌شوید که واقعا حاضر نیستید میان فضاهای کاری و درگیری‌های روزمره به خودتان استراحت دهید. ترجیح می‌دهید تمام روز را کار کنید و ذهن خود را آنچنان خسته کنید که پایان روز نه تنها دیگر برای خودتان وقت نداشته باشید، بلکه حتی وظایف و کارهایتان را هم به‌خوبی پیش نبرید.

حتما شما هم مثل من وقتی می‌خواهید یک روز کامل را استراحت کنید آنقدر عذاب وجدان می‌گیرید که آخرش ترجیح می‌دهید بلند شوید و سراغ کارهایتان بروید و از خیر استراحت کردن میگذرید. می‌دانستید این بدترین کاری هست که می‌توانیم در حق خودمان انجام دهیم؟ ما قطعا برای خوشبختی و خوشحالی خودمان زحمت می‌کشیم و کار می‌کنیم؛ اما چه فایده وقتی بیشتر از همه به خودمان آسیب بزنیم؟

اصلا چرا باید استراحت کنیم؟

شما هم دیده‌اید هر وقت به مشکل و مسئله‌ای برخورد می‌کنیم تمام جهان با ما سر لج بر‌می‌دارند؟ واقعا چرا اینطور می‌شود؟ فکر می‌کنید دلیلش چه باشد؟🤔

و یا تا به حال احساس کرده‌اید بهترین ایده‌ها همیشه موقع دوش گرفتن، توالت رفتن، رانندگی و… به ذهنتان می‌رسد؟😅

وقتی به خودمان استراحت می‌دهیم و یا اجازه می‌دهیم ذهنمان از کار دور شود، مغز از این آزادی استفاده می‌کند و به‌طور ناخودآگاه بهترین و خلاقانه‌ترین روش‌ها را برای حل مسائل پیدا می‌کند.

آدام واتز، روانشناس و دانشیار دانشکده مدیریت کلوگ

کاملا به‌همین دلیل است که بهترین ایده‌ها در زمان استراحت و آرامش به ذهن ما خطور می‌کنند.

می‌دانم، کاملا درک می‌کنم که خوره کار و فعالیت بعضی اوقات چنان تمام ما را دربرمی‌گیرد که فکر می‌کنیم اگر یک روز کار نکنیم دیگر قرار است از گرسنگی و اعتیاد نابود شویم و زندگی تمام می‌شود؛ اما باور کنید این اعتیاد به کار خیلی بدتر است. اینکه ما خودمان را لایق یک استراحت ناب ندانیم بد است!

خب حالا چقدر باید استراحت کنم؟

منظور من این نیست که برای استراحت میان کارتان به ساحل بروید و چند ساعتی شنا کنید! نه اصلا. همینکه برای گرفتن قهوه از پشت میزتان بلند شوید و کمی هم قدم بزنید کافیست. همین مکث‌های کوتاه باعث بازیابی و ایجاد جرقه‌های خلاقانه در مغز می‌شود؛ دقیقا همان موردی که برای رشد و رسیدن به اهدافتان نیاز دارید. در این قسمت می‌توانید از مطالب مقاله هدف گذاری به روش اسمارت (SMART) هم برخوردار شوید.

اگر در خانه کار می‌کنید موضوع خیلی حساس‌تر می‌شود. دورکاری و اهمیت ندادن به لباسمان در حین کار باعث می‌شود بعد از گذشت مدتی چشمه خلاقیتمان کور شود و کم‌کم از یاد ببریم که به سر و وضع خودمان هم برسیم. برای اینکه به یک فرد افسرده تبدیل نشوید راهکاری برایتان دارم. زمانی که می‌خواهید پشت لپ‌تاپ و یا کامپیوتر بنشینید حتما لباس خود را عوض کنید و با همان پیژامه‌ی منزل به سرکار خود نروید.

فیتیله، جمعه تعطیله!

درستش هم همینه! روز تعطیل همه چیز تعطیل است. در روزهای تعطیل باید واقعا استراحت کنیم. بیایید برای خودمان ارزش قائل باشیم و در بهترین سالن ماساژ شهر وقتی رزرو کنیم. ماساژ باعث افزایش گردش خون بدن می‌شود. در کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها فرد ثروتمند و خود‌ساخته‌ی داستان به ما یادآوری می‌کند که حداقل هفته‌ای یکبار به سالن ماساژ برویم. البته قابل درک است اگر به دلایل شخصی تمایلی به ماساژ گرفتن ندارید؛ با این حال حتما باید دقت کنیم که برای خودمان وقت بگذاریم و به کارهایی بپردازیم که برای ما آرامش به ارمغان می‌آورند. باغبانی، شنا، آشپزی، گلف، ماهی‌گیری، مدیتیشن، یوگا، رفتن به کنسرت و یا حتی خوابیدن!

یوگا برای استراحت بسیار عالیست.

اگر رهبر یک مجموعه هستید بخوانید

اگر تیمی را رهبری می‌کنید قطعا می‌خواهید بهترین‌ها را برای تیمتان رقم بزنید؛ اما باور کنید این سرنوشت زیبایی که در ذهنتان می‌پرورانید با کار مدام، میسر نمی‌شود. در بین ساعات کاری به افرادتان استراحت دهید و آن‌ها را تشویق کنید تا استراحت کنند. در این چند دقیقه با هم قهوه یا چای بنوشید، راجب مطالب کتابی صحبت کنید و یا راجب اهداف و برنامه‌هایتان.

خط پایان

تمام کائنات دست‌به‌دست هم دادند که به من و شما یادآوری کنند برای خودمان وقت بگذاریم و استراحت کنیم، اما ما آخرش تمام وقت خود را با کار بی‌وقفه سپری می‌کنیم و درنهایت تمام پس‌اندازمان را باید به روان‌پزشک بدهیم تا این سردرگمی ما را با قرص و دارو برطرف کند.😶

پس بیایید تا قبل از اینکه کار به جاهای باریک برسد، خودمان سرنوشتمان را در دست بگیریم.

منبع: michaelhyatt.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها