ورود به جانویس

چطور به اهدافمان برسیم؟

چطور به اهدافمان برسیم؟
چطور به اهدافمان برسیم؟

سوالی که برای خیلی از افراد بی‌جواب مانده، این است که چطور به اهدافمان برسیم و از ثمرات آن‌ها بهره ببریم؟ بسیاری از ما در اکثر مواقع ناامید می‌شویم و راه را نصفه رها می‌کنیم. اما رسیدن به هدف، کار پیچیده‌ای نیست.

کافی‌ست هوشمندانه عمل کنیم تا وقت و استعدادهای خود را هدر ندهیم. زندگی بدون هدف ارزشی ندارد. از ترس شکست خوردن، شیرینی موفقیت را از خود دریغ نکنید. برای رسیدن به موفقیت باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آورده شده است.

شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید

به دایره‌ی ارتباطات خود توجه کنید

همنشینی با برنده‌ها، شما را نیز برنده می‌کند! همواره این جمله را بخاطر داشته باشید. افرادی که با آن‌ها معاشرت می‌کنید تفاوت زیادی در زندگی شما ایجاد می‌کنند. با چه کسانی ارتباط برقرار می‌کنید؟ پاسخ این سوال بسیار مهم است زیرا آن‌ها بر شخصیت و مسیر زندگی شما تاثیر می‌گذارند. به گفته‌ی جیم ران: «شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقتتان را با آن‌ها می‌گذرانید». پس مطمئن شوید از چه کسانی تاثیر می‌پذیرید.

با انجام دادن کارهای روزانه به اهدافمان می‌رسیم

برای اینکه به موفقیت برسید، به یک برنامه نیاز دارید که به آن عمل کنید. مجموعه کارهای کوچک و بزرگی که در طول روز انجام می‌دهید، شما را به اهدافتان نزدیک می‌کنند. در افکار و ایده‌های بزرگ گم نشوید و اهمیت کارهای کوچک را فراموش نکنید.

برای متخصص شدن در کاری باید تقریبا 10000 ساعت روی آن وقت گذاشت

پیشرفت خود را در طولانی مدت پیگیری کنید

رسیدن به اهداف، عموما در درازمدت امکان‌پذیر است. موفق شدن در هر کاری به زمان نیاز دارد و باید صبور باشید. مالکوم گلدول، نویسنده‌ی کتاب نقطه‌ی عطف، می‌گوید: برای متخصص شدن در کاری باید تقریبا ۱۰۰۰۰ ساعت روی آن وقت گذاشت.

افرادی که در کاری موفق می‌شوند ساعت‌های زیادی تلاش کرده‌اند و شاهد قدم‌های کوچک و پیشرفت خود بوده‌اند. تجزیه و تحلیل روند کار در درازمدت، به شما این امکان را می‌دهد که نتیجه‌گیری‌های دقیقی داشته باشید و به عملی شدن هرچه سریع‌تر اهداف کمک می‌کند.

تایگر وودز در ورزش گلف یک نابغه است اما این اتفاقی نیست

هرچه در توان دارید برای بهبود عملکرد خود انجام دهید

تایگر وودز، گلف‌باز حرفه‌ای آمریکایی، برای بهبود عملکرد خود هر صبح بعد از بیدار شدن چهار مایل می‌دود. بعد از آن برای وزنه زدن به باشگاه می‌رود و در ادامه شروع به تمرین روی بازی‌های خود می‌کند. شاید برخی از مردم این روتین روزانه را دیوانگی بدانند اما هیچکس مخالف این نیست که تایگر وودز هدف بزرگی دارد و در بازی‌های گلف بسیار موفق است.

او به این علت مشهور است که حتی پس از کسب چندین قهرمانی گلف در مسابقات، سعی در پیشرفت و توسعه‌ فردی خود دارد. پس بدون شک تلاش برای بهبود عملکرد خود، لازمه‌ی رسیدن به اهداف و موفقیت است.

موفقیت‌های کوچک باارزش‌تر از چیزی هستند که به نظر می‌رسند

موفقیت، با برداشتن اولین قدم و بدست آوردن پیروزی‌های کوچک شروع می‌شود. برای مثال گرفتن مدرک دکتری به یکباره انجام نمی‌شود و و از طریق موفقیت‌های کوچک بدست می‌آید. این کار با پذیرش در دوره‌ی دکتری و گذراندن دوره‌های درسی آغاز می‌شود تا فرد بتواند شروع به کار بر روی رساله‌ی دکتری خود و دفاع از آن کند. در حقیقت تمامی افراد موفقی که می‌شناسید با رسیدن به موفقیت‌های کوچک توانسته‌اند به هدف والای خود برسند. پس شما نیز می‌توانید.

هر صبح از خود بپرسید «امروز چگونه می‌توانم به اهدافم برسم؟» ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی ارزش پیگیری و امتحان راهکارهای گفته شده را دارد. با تلاش مداوم است که موفقیت بدست می‌آید.

منبع: www.lifehack.org

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها