ورود به جانویس

چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟

چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟
چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟

سحرخیز باش تا کامروا شوی! جمله‌ای که همیشه در گوش ما گفته‌اند، اما خب چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟ واقعا هم دلمان می‌خواهد بیدار شویم، اما خب نمی‌شود که نمی‌شود… 😶

راهکار اینجاست که باید با کمی راه ساده مغزتان را گول بزنید تا نفهمد که دارید بیدار می‌شوید، ولی یکدفعه چشم‌هایتان را باز کنید و ببینید که بیدار و سرحال هستید! در ادامه با ما همراه باشید تا با راهکارهایی ساده، این بیداری را شیرین و دلچسب کنیم. 😁

۱- به خواب‌هایتان فکر کنید

همه ما شب‌ها خواب‌هایی می‌بینیم که خیلی هم دلمان می‌خواهد آن‌ها را به‌خاطر بسپاریم، اما خب چه کنیم که بسته پاییم و به محض بیدار شدن آن‌ها را فراموش می‌کنیم. یکی از پیشنهاداتی که احتمالا برایتان شیرین هم باشد این است که بعد از بیدار شدن به خوابی که دیدید فکر کنید و سعی کنید آن را به خاطر بیاورید. با این کار شما نه‌تنها شیرینی خوابتان را خواهید داشت، بلکه ذهنتان کم‌کم هوشیار می‌شود و خواب از سرتان می‌پرد.

۲- صدای ملایمی برای زنگتان پیدا کنید

اگر هنوز هم یکی از آن ساعت‌های قدیمی در اتاقتان دارید که توقع دارید با صدای وحشتناک آن از خواب بیدار شوید، همین الان آن را دور بیندازید.

صدای این ساعت‌ها طوریست که انگاه عروسک تیرانداز اسکویید گیم آمده و دارد با صدای زیبایش ما را بیدار می‌کند. 😐 اوضاع وقتی بدتر می‌شود که بعضی‌ها گوشی‌های مدرن و انواع صداهای مناسب را دارند، اما از آن‌ها استفاده نمی‌کنند و باز هم همان صدای همیشگی را درخواست می‌دهند. خواهش می‌کنم دیگر این ظلم را در حق خودتان نکنید.

چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟

قبول کنید که بیدار شدن سخت است، با انتخاب یک آلارم مزخرف، آن را سخت‌تر نکنید، بلعکس، آهنگ‌هایی ملایم از صدای درختان و طبیعت دانلود کنید و آن را به‌عنوان زنگ گوشیتان انتخاب بگذارید.

۳- به آرامی بلند شوید

برعکس کسانی که می‌گویند سریع از جایتان بلند شوید، اتفاقا شما باید به آرامی بلند شوید. کمی به بدنتان کش و قوس دهید و بگذارید مغز، کم‌کم دیگر اعضای بدنتان را هم بیدار کند.

مثلا اول به پاها و دست‌هایتان کششی دهید و کمی آن‌ها را به‌صورت دایره‌ای بچرخانید، سپس به پهلو شوید و پاهایتان را به آرامی روی زمین قرار دهید، کمی به‌صورت نشسته روی تختتان نرمش کنید و سپس آرام بلند شوید.

۴- دکمه چرت زدن را فشار ندهید

درست است که هفت تا هشت ساعت خواب شبانه برای بدن بسیار خوب است، اما اگر قرار باشد این میان دائم بلند شوید و دوباره بخوابید دیگر نه‌تنها فایده ندارد، بلکه برایتان مضر هم می‌شود و ذهن و بدنتان را خسته می‌کند و ریتم طبیعی خوابتان را به هم می‌زند.

برای خودتان یک قانون بگذارید و اصلا دکمه اسنوز را فشار ندهید.

۵- سریع بخوابید

شاید کلیشه‌ای به‌نظر برسد ولی نمی‌دانید این موضوع چقدر بد است که قبل از خوابتان با گوشی و دیگر وسایلی که نور آبی دارند کار کنید!

یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید و قبل از خوابتان تنها به یک دمنوش آرام‌بخش و خواندن چند صفحه کتاب اکتفا کنید.

اگر می‌خواهید با نکات بیشتری برای داشتن یک خواب آرام آشنا شوید مقاله کیفیت خواب خود را با این ۸ راهکار بهبود ببخشید! را مطالعه کنید.

یک نکته جالب و جذاب

اگر گوشیتان این امکان را دارد که روی رادیو تنظیم شود پس از آن غافل نشوید. برنامه مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و آلارم را روی آن تنظیم کنید تا نه تنها شما بیدار شوید، بلکه با عشق نسبت به برنامه‌تان، دیگر نخواهید به تخت خواب برگردید.

حتی می‌توانید یک وویس از طرف کسی که دوستش دارید را به عنوان آلارم قرار دهید تا ذوق شنیدن صدای او، هوش از سرتان ببرد. 😍😁

چطور با اولین زنگ ساعت بیدار شویم؟

شما با چه راهکار به‌خصوص دیگری بیدار می‌شوید؟ آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. 🤗

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها