ورود به جانویس

با راهنما حرکت کنید؛ ۳ دلیل برای داشتن چشم‌انداز آینده

۳ دلیل که چرا باید چشم‌انداز آینده داشته باشید!
۳ دلیل که چرا باید چشم‌انداز آینده داشته باشید!

داشتن چشم‌انداز آینده برای خیلی از افراد موضوعی گنگ و مبهم است. هر روز با کارهای خود دست و پنجه نرم می‌کنند و فقط در تلاشند که سرپا بمانند. از منابع هدر رفته تا فرسودگی شغلی و یا گردش مالی زیاد، تله‌هایی هستند که مدیران بدون چشم‌انداز ممکن است در آن‌ها گیر کنند. بعضی از این موارد ممکن است در دنیا کاری عادی به نظر برسند؛ پس آیا واقعا داشتن چشم‌انداز آینده ضروری است؟

باور کنید بله! البته همیشه چالش‌هایی بر سر راه شما وجود دارد، اما مزایای یک چشم‌انداز واضح و بلندمدت بیشتر از این حرف‌هاست. با ارائه تصویری الهام‌بخش و کاربردی از آنچه برای سازمان خود می‌خواهید، می‌توانید از این سه مزیت بهره‌مند شوید..

۱- حس هدف داشتن

اغلب تیم‌ها زمان زیادی را صرف چرخاندن چرخ‌های خود می‌کنند و فقط کارهایی را انجام می‌دهند که اخیرا پیش آمده‌اند. داشتن یک چشم‌انداز دقیق به شرکت شما اجازه می‌دهد بر اهداف، پروژه‌ها و وظایفی که بیشترین تاثیر را بر معیارهای شما دارند، نظارت داشته باشید.

۲- ریسک مثبت

ممکن است اینطور به نظر برسد که ریسک کردن فایده‌ای ندارد، اما باید بدانید که بهترین آینده با ماندن در منطقه‌ی امن خود بدست نمی‌آید. فقط به این دلیل که یک ایده باعث ناراحتی شما می‌شود، ایده‌ی بدی نیست! در واقع شاید دقیقا همان ایده‌ای باشد که به آن نیاز دارید.

۳- آینده‌ای روشن‌تر

چشم‌انداز یک برنامه‌ی عملی نیست و شما «چگونگی» آن را درک نمی‌کنید؛ حداقل هنوز نه! اما این شما را رها می‌کند که رویاپردازی کنید و تصور کنید که چه چیزی امکان‌پذیر است و نتیجه‌ی نهایی چه خواهد بود.

ترسیم یک چشم‌انداز واضح و قانع‌کننده برای هر مدیری ضروری است. اگر می‌خواهید تیم شما به موفقیت جدیدی برسد، باید برای این کار وقت بگذارید. شما باید یک چشم‌انداز برای آینده طراحی کنید که ماموریت و ارزش‌های شما، واقعیت فعلی و واقعیت آینده را به وضوح مشخص کند.

ممکن است طراحی یک چشم‌انداز راحتی شما را به هم بزند؛ به ویژه اگر برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید. اما به یاد داشته باشید که تبدیل آن به یک برنامه‌ی استراتژیک برای آینده می‌تواند به همان اندازه دلهره‌آور باشد. پس کار امروز را به فردا نیندازید و هرچه زودتر شروع کنید.

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها