ورود به جانویس

با این سه نکته برای آینده چشم ‌‌انداز طراحی کنید!

با سه نکته برای آینده چشم ‌‌انداز طراحی کنید!
با سه نکته برای آینده چشم ‌‌انداز طراحی کنید!

کسی را پیدا نمی‌کنید که کسب و کاری داشته باشد و نخواهد در آن رشد کند. قطعا همه‌ی ما برای کارمان اهداف و رویاهایی داریم. اما متاسفانه این یک مسیر سراشیبی نیست. خیال نکنید همین که سوار ماشین شدید و کارتان شروع شد، می‌توانید دنده خلاص بزنید و به اصطلاح «برو بریم»؛ نخیر!

بین ما و اهداف‌مان کوه‌های بی‌شماری برای صعود وجود دارد. تنها راه قابل اعتماد برای صعود کردن این است که برای آینده چشم ‌‌انداز طراحی کنید. این کار به شما کمک می‌کند راهی را پیدا کنید که قبلا وجود نداشته است. اما قبل از راه افتادن، باید بدانید چه می‌خواهید. برای روشن شدن این موضوع به نوشتن یک چشم انداز نیاز دارید.

یعنی چی؟ دفتر و قلم را بردارید و شروع به نوشتن کنید. این نوشته‌ها را در زمان حال می‌نویسید اما حقیقت آینده‌ی شما را توصیف می‌کنند. قدم به آینده بگذارید و آنچه را که در چهار زمینه‌ی اصلی کسب و کار خود مشاهده می‌کنید روی کاغذ بیاورید: تیم، محصولات، فروش و بازاریابی و تاثیر شما.

در اینجا سه نکته برای طراحی چشم انداز آینده‌تان آورده شده است:

۱- دور شوید و ذهن‌تان را خالی کنید

حق دارید؛ سخت است بین این همه وظایف و دغدغه‌ها آینده را ترسیم کنیم. اما کافی‌ست کمی از محل کارتان فاصله بگیرید. به یک کافی شاپ خلوت بروید. جایی که کسی مزاحم شما نشود و آرامش‌ داشته باشید. وقتی از رگبار حواس‌پرتی‌ها جدا شدید، با افکار خود ارتباط برقرار کنید. در صورت امکان بهتر است تلفن خود را هم خاموش کنید.

تجربیات خوب و بد فقط به ما اطلاعات می‌دهند.

۲- باور داشته باشید که بهترین‌ها در راه است

تجربه به ما ثابت کرده که روی ناممکن‌ها تمرکز کنیم؛ محدودیت‌ها، گرفتاری‌ها و همه‌ی دلایلی که چشمه‌ی امید ما را خشک می‌کنند. اما حقیقت این است که ما چیزی را تجربه می‌کنیم که انتظارش را داریم. تجربه‌ی گذشته‌ی ما تنها یک روی سکه است. ما همیشه باید اینطور فکر کنیم که همه چیز بهتر و بهتر می‌شود؛ آن طور که خوابش را هم نمی‌بینیم. تجربیات خوب و بد فقط به ما اطلاعات می‌دهند. مهم این است که بفهمیم این اطلاعات چه معنایی دارند و چگونه می‌توانیم از آن‌ها کمک بگیریم.

۳- فردا را تصور کنید و آنچه را که می‌بینید، توصیف کنید

خود را در آینده چگونه می‌بینید؟ آینده شکل انتخاب‌های الان شماست. فردا را طوری تصور کنید که انتخاب‌های امروز شما را هدایت کند. پس چشم انداز آینده را طوری بنویسید که انگار از قبل اتفاق افتاده‌ است.

هر کاری انجام دهید، هدف همیشه ثابت است: در آینده از کسب و کار خود چه انتظاری دارید؟ افکار ما در مورد آینده به ما می‌گویند که در حال حاضر چگونه عمل کنیم و بر کارهای بعدی ما تاثیر می‌گذارند. اینکه برای آینده چشم انداز طراحی کنید، می‌تواند دلهره‌آور باشد اما رنگ دیگری به اهداف شما می‌بخشد. پس خوب فکر کنید؛ شما چه می‌خواهید؟

منبع: michaelhyatt.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها