ورود به جانویس

۵ نشانه که نشان می‌دهد جذاب‌تر از آنچه فکر می‌کنیم هستیم!

جذاب
جذاب

کلا افراد در این زمینه به سه دسته نقسیم می‌شوند:

  • ۱- آن افراد خودبینی که فکر می‌کنند از همه جهات بهتر و بالاتر از بقیه هستند.
  • ۲- افرادی که آن قدر اعتماد به نفس بالایی دارند که کلا به کسی حس حسادت یا برتری ندارند و شاید به آن فکر هم نمی‌کنند.
  • ۳- و در نهایت افرادی که همیشه خودشان را دست کم می‌گیرند و فکر می‌کنند از همه پایین‌تر هستند.

درسته که انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ ولی من فکر می‌کنم حدود ۸۰ درصد از ما جزو همان دسته سوم هستیم که همیشه خودمان را دست کم می‌گیریم و فکر می‌کنیم از همه پایین‌تر هستیم.

پس اگر شما هم جزو این دسته هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا نشانه‌هایی را به شما بگوییم تا بتوانید دیدگاهتان را تغییر دهید.

۱- شما یک هدف خاص در زندگیتان دارید و برای آن مشتاق هستید

به‌طور خودکار داشتن یک هدف خاص شما را جذاب نمی‌کند؛ بلکه تلاش برای رسیدن به آن و نتیجه نهایی است که شما را زیبا و جذاب‌تر می‌کند.

وقتی هدف مشخصی در زندگی داشته باشید، مسیر روشنی نیز خواهید داشت. شما می‌دانید چه کار می‌کنید، به کجا می‌روید، و کم پیش می‌آید چیزی حواس شما را پرت کند و یا گمراهتان کند! چیزهای کمی می توانند حواس شما را پرت کنند و این باعث می‌شود یک سطح از مابقی افراد بالاتر بروید.

به‌طور کلی اعتماد به نفس، عزم، تلاش و نتیجه زیبا همه ویژگی‌های یک فرد خاص است.

۲- مردم می‌گویند شما شنونده خوبی هستید

حتما شما هم با خیلی از افراد آشنا شده‌اید که اصلا به ما گوش نمی‌کنند، دائم صحبتمان را قطع می‌کنند و تنها سعی می‌کنند نظر خودشان را بدهند و صحبتی کرده باشند. این بماند؛ با این کارشان همیشه حس بدی هم به ما منتقل می‌کنند.

پس صرف نظر از نظر دادن، اگر واقعا برای درک طرف مقابلتان به او گوش دهید و با تک‌تک سلول‌هایتان او را بشنوید یک شنونده خوب هستید و احتمالا همه پشت سرتان می‌گویند که شما خیلی خوب گوش می‌کنید.

شنونده خوب بودن ویژگی‌ای است که می‌تواند به شما کمک کند جذاب‌تر تلقی شوید.

مجله Science of Nature

گوش دادن راهی است که ما از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. پس اگر می‌بینید که دیگران از صحبت کردن با شما لذت می‌برند پس یک گوهر ناب دارید که از آن بی‌خبرید!

جذاب

۳- قبل از اینکه شما سر صحبت را باز کنید، دیگران با شما صحبت می‌کنند

نه اینکه اصلا به دوستان و اطرافیانتان زنگ نزنید و دائم قرار باشد آن‌ها با شما تماس بگیرند؛ نه!!

موضوع این است که حس کنید که دیگران به سمت شما کشش خاصی دارند و بیشتر از اینکه شما با دیگران تماس بگیرید، با شما تماس می‌گیرند.

این موضوع می‌تواند نشانه‌ای باشد که مردم به‌طور کلی تمایل دارند از معاشرت با شما لذت ببرند و می‌خواهند زمان بیشتری کنارتان باشند و این نشانه خوبیست.

۴- شما سر حرفتان می‌ایستید

خب شما را نمی‌دانم، اما این افراد برای من خیلی محترم هستند.

همه ما حداقل حداقل ۵ نفر آدم بدقول اطرافمان داریم. صادقانه بگویم، دنیا پر از افرادی است که می‌گویند «به شما خبر می‌دهم »، قول می‌دهم، از فلان چیز مراقبت می‌کنم و… و درنهایت هم سر حرفشان نمی‌ایستند. اگر شما یکی از آن‌هایی هستید که سر حرفش می‌ایستند و تلاش می‌کند تا اعتماد در جامعه وجود داشته باشد پس تبریک می‌گویم، شما یک ویژگی خیلی مثبت دارید.

۵- شما خط قرمزهای خودتان را دارید

جسارت تعیین خط قرمز، نه گفتن و… تعدادی از تحسین برانگیزترین ویژگی‌هایی هستند که یک فرد جذاب می‌تواند داشته باشد. اگر اینطور باشید پس احتمالا از افکار دیگران نمی‌ترسید، اعتماد به نفس دارید، برای سلامت روانیان ارزش قائلید و حاضر هستید در هر موقعیتی از خودتان دفاع کنید و این عالیست.

درست است که برخی افراد بدون توجه به هیچ خط قرمزی دائم در مسائلی که به هیچ کس مربوط نیست دخالت می‌کنند و حریمی قائل نیستند؛ اما این خودتان هستید که باید یک بار، محکم و قاطع در مورد این موارد فکر کنید و برای همیشه تمامشان کنید. جالب اینجاست که نه گفتن حتی به کاهش اضطراب هم کمک می‌کند. در این رابطه می‌توانید مقاله چگونه با «نه گفتن» به کاهش اضطراب خود کمک کنیم؟ را مطالعه کنید.

اگر به‌راحتی بتوانید این کار را انجام دهید که چه عالی؛ شما اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای دارید و اجازه نمی‌دهید مردم از شما سواستفاده کنند؛ اگر نه پس خواهش می‌کنم روی این موضوع کار کنید و اجازه دهید دنیا جای بهتری برایتان شود.

جسارت در تعیین مرزها، یعنی دوست داشتن خود. حتی اگر ترس ترد شدن باشد.

برنه براون

تیتر آخر

توقع که نداشتید از پروتز و عمل‌های جراحی برای جذاب‌تر شدنتان صحبت کنم؟

نه هر چه دنیا بیشتر پیش می‌رود معیارهای زیبایی تغییر می‌کند؛ این روزها همه دنبال قلب زیبا، انسان زیبا و در نهایت مسیر زیبا هستند. پس یک بار دیگر این ویژگی‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

  • شما هدف خاصی برای زندگیتان دارید و برای رسیدن به آن مشتاق هستید.
  • مردم می‌گویند شما شنونده خوبی هستید.
  • بقیه بیشتر با شما ارتباط برقرار می‌کنند تا شما با آن‌ها.
  • شما خوش قول هستید و درنهایت
  • با تعیین حد و مرز‌ها فضای راحتی برای خودتان ایجاد می‌کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها