ورود به جانویس

فواید دورکاری چیست و چطور از آن لذت ببریم؟

فواید دورکاری
فواید دورکاری

به عنوان یک نویسنده وقتی بقیه می‌بینند که در خانه کار می‌کنم و درآمد دارم تعجب می‌کنند. معمولا هم به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول آن‌هایی هستند که خوشحال می‌شوند و تشویقم می‌کنند که در خانه کار می‌کنم، دسته دوم هم معمولا ناراحت می‌شوند و می‌گویند: آه، دختر بیچاره مجبوره در خانه بماند و کار کند! اما من واقعا از کار کردن در خانه لذت می‌برم و درآمد خوبی هم دارد.

اما خب دورکاری و تولید محتوا هم نکاتی دارد که باید رعایت شوند، وگرنه این کار شیرین را به تلخی زهر تبدیل می‌کند. در ادامه نکات و مزایایی را می‌گوییم که یک فرد دورکار باید بداند تا از کار لذت ببرد و در درازمدت دچار مشکل نشود را به شما می‌گوییم. فواید دورکاری چیست و چطور از آن لذت ببریم؟

۱- به یک جریان درآمد تکیه نکنید

تنها به یک منبع وصل نباشید و از طرف یک نفر کار نکنید. ممکن است به هر دلیلی با کارفرمایتان به مشکل بخورید و یا نخواهید دیگر با این فرد کار کنید، بنابراین بهتر است خودتان را به چند جای دیگر هم متصل کنید تا اگر این سیمتان قطع شد، به سیم‌های دیگری هم وصل باشید.

البته این موضوع یک مزیت دیگر هم دارد. اگر در کارتان به شما ظلم شود، مبلغ کمی پرداخت کنند و یا باعث ناراحتی شما شوند، می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتری از کار بیرون بیایید.

۲- با دورکاری شما رییس خودتان هستید

خیلی‌ها می‌گویند که نمی‌خواهند صبح‌های زود بیدار شوند و یا عصرهایشان را از دست بدهند و کار کنند! تبریک می‌گویم؛ تولید محتوا بهترین شغل برای شماست.

چرا که

  • اصلا نیاز نیست در ساعت‌های به‌خصوصی کار کنید.
  • وقتتان مال خودتان است.
  • نیاز به برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خاصی ندارید.
  • می‌توانید در کنار آن به درس و یا دیگر فعالیت‌هایتان هم بپردازید.

پس کار کنید و لذت ببرید.

۳- نوعی آموزش مدام

حتی اگر کتاب نخوانید، مطالعه نداشته باشید و تلاش خاصی هم در هیچ زمینه‌ای انجام ندهید و تنها و تنها تولید محتوا کنید، هر لحظه در حال آموزش هستید.

این موضوع با یک تیر دو نشان زدن است؛ نه تنها خودتان یاد می‌گیرید، بلکه به دیگران هم کمک می‌کنید.

۴- شما محل کارتان را تعیین می‌کنید

دوست دارید در کجا پول بیارید؟ روی تخت؟ پشت میز؟ در حیاط؟ پشت سیستم؟ یا لپتاپتان را با خود به توالت ببرید و ساعت‌هایی که آن جا می‌نشینید، پول هم درآورید؟ با دورکاری شما می‌توانید محل کارتان را خودتان انتخاب کنید و هزینه‌های گزافی هم بابت مسیرهای رفت‌وآمد پرداخت نکنید.

فواید دورکاری

۵- تعادل کار و زندگیتان را نگه دارید

وقتی در خانه کار کنید یک حس عجیب دارد؛ اینکه دائم کنار تخت و با لباس راحتی کار باشید! برای همین ممکن هست گاهی دچار تردید بشید و به‌نحوی فکر کنید که درست کار نمی‌کنید و برای همین وقت استراحتتان را هم به کار کردن اختصاص دهید. 🙄

خلاصه که دو زندگی شما در حال گره خوردن در هم است، زندگی کاری و زندگی عادی شما. پس حواستان جمع باشد و به‌خوبی استراحت کنید.

حالا دو راهکار:

  • مثلا مثل شغل‌های عادی، ساعت کاری مشخصی را برای خودتان در نظر بگیرید و تنها در همان ساعات کار کنید. مثلا ۵ تا ۹ ساعت کار کنید و بعد از آن دیگر سیستم را خاموش کنید.
  • دومین راهکار هم این است که برای کار لباس رسمی بپوشید. لباسی که کمی راحت باشد، اما حس کاری را به شما بدهید.

جمع‌بندی

خلاصه که فواید دورکاری بسیار است. مخصوصا برای خانوم‌هایی که در فضای اداری مجبور هستند مقنعه و لباس‌های گرمی را بپوشند، یا برای افرادی که درون‌گرا هستند و یا به هر دلیلی دوست ندارند زیاد در جامعه رفت‌‌و‌آمد داشته باشند، دورکاری فضای راحت و آزادی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در آن کار کنید.

یک پیشنهاد دیگرم برای دانشجویانی است که می‌خواهند در کنار درس خواندن یک آب‌باریکه کوچک هم داشته باشند!

دورکاری بهترین گزینه برای شماست. چرا که در ساعت‌های بیکاری می‌توانید در هر مکانی که هستند کار کنید و درآمد داشته باشید.

اگر شما فرزند دارید و دورکار هم هستید می‌توانید با خواندن مقاله ۱۰ توصیه برای والدین دورکار در خانه! زمان و زندگی خود را به‌گونه‌ای مدیریت کنید که به بهترین نحو کارهایتان پیش برود.

شما چه تجربه‌ای از دورکاری دارید؟ به نظرتان این شغل برای چه افرادی مناسب است و چه مسائلی باید در آن رعایت شود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها