ورود به جانویس

اشکالی ندارد اگر امسال به اهدافتان نرسیدید!

نرسیدن به هدف
نرسیدن به هدف

دیگر کم‌کم داریم به پایان سال نزدیک می‌شویم و وقت آن رسیده است که جوجه‌هایمان را بشماریم. امسال سال سختی بود، می‌دانم. 😣

کرونا، مشکلات اقتصادی، افسردگی، مشکلات خانوادگی و… همگی دست به دست هم دادند تا بدترین سال ممکن را برایمان بسازند. کاملا متوجه هستم و درک می‌کنم. این‌ها هیچکدام تقصیر شما نیست.

موضوع خنده‌دار این است که همه ما همینگونه هستیم. یعنی این مقاله هم برای شما و هم برای دوستتان صدق می‌کند. همه ما روزانه با مسائل شخصی و خانوادگی‌ای مواجه هستیم که همه جوانب زندگی ما را در بر می‌گیرد.

در ابتدای سال با خودمان تصمیم می‌گیریم که سالی پرشور و بهتر از سال قبل داشته باشیم، اما در حقیقت نمی‌دانیم که چه سرنوشتی در انتظار ماست.

من خودم همیشه فردی هدفمند بوده‌ام و سعی کردم بهترین برنامه‌ریزی‌ها را داشته باشم و برایشان تلاش کنم؛ اما امسال اتفاقات ناگهانی بسیاری رخ داد که من هیچ‌گونه آمادگی برایشان نداشتم و باعث شد زندگی‌ام دو قدم به عقب رانده شود. اما این‌ها هیچکدام تقصیر من نیست. 🤷🏻‍♀️

همین که توانستم از این روزهای تاریک و دلگیر عبور کنم و خودم را به این ماه از سال برسانم یعنی پیروزی!

بله من امسال به بیشتر اهدافم نرسیدم؛ اما پیروزی همیشه در رسیدن نیست.

این یک شعار نیست، بلکه واقعیت است. اگر همیشه برنده شدن رسیدن باشد پس چه از زندگی و این روزهایی که می‌گذرانیم؟ 🤔

به آنچه که تحمل کرده‌اید بنگرید

گاهی اوقات سخت‌ترین کار نفس کشیدن است. همین که بنشینید و بدون هیچ کاری تنها گذر روزها را تماشا کنید یعنی موفقیت.

پس اگر به اهدافتان نرسیدید فقط به انتهای مسیر نگاه نکنید. نرسیدن به هدف دردناک است، درسته. اما به قدرتی که در آن لحظات سخت داشتید و توانی که شما را حمایت کرده تا نفس عمیق بکشید و روزهای سخت را پشت سر بگذارید هم فکر کنید.

بله گاهی اوقات سخت‌ترین کار نفس کشیدن است. همینکه با آرامش بنشینید و نفس عمیق بکشید می‌تواند بزرگ‌ترین موفقیت شما باشد. اگر می‌دانید که نمی‌توانید ذهنیت مثبتی داشته باشید و دائم دچار افکار منفی می‌شوید پس مقاله ۳ نکته برای ایجاد یک ذهنیت مثبت و سازنده را از دست ندهید.

به اهدافتان نرسیدید

حتما شما هم دیده‌اید که وقتی بعد از دویدن یک مسافت طولانی، کمی که استراحت می‌کنید، درد پاهایتان بدتر می‌شود. این موضوع در زندگی عادی هم صدق می‌کند. وقتی که مدتی در تکاپو نیستید حس‌های منفی بیشتری به سراغتان می‌آید.

اما نگران نباشید. در این زمان کوتاه می‌توانید کمی ذهنتان را آرام کنید و از دور به قضیه نگاه کنید.

به تمام دردهایتان فکر کنید. حتی به روزهایی که بی‌هدف سپری شدند و شما کاری به جز زنده ماندن انجام ندادید؛ اما خب به خودتان امید دهید. با زنده ماندن هم، یک قدم از کسانی که از دنیا رفته‌اند جلو هستید.

صادقانه به قضیه نگاه کنید

با خودتان روراست باشید. شما دیگر نمی‌توانید چیزی را تغییر دهید، اما می‌توانید برای شروع دوباره برنامه‌ریزی کنید. بسیاری از پیروزی‌ها از همین لحظات سخت به‌دست می‌آیند. از رویدادهای خوشایند و ناخوشایند یاد بگیرید و رشد کنید.

باور داشته باشید که خوشبختی را می‌توانید حتی در تاریک‌ترین لحظات هم پیدا کنید.

یک سال را نمی‌توان با اهداف یا چالش‌ها سنجید. این پاسخ‌ها و نحوه پاسخ‌گویی ماست که مهم‌ است.

این پاسخ‌ها می‌توانند شامل گریه کردن، سوگواری، ماندن در رخت‌خواب و… باشد. اصلا هیچ اشکالی ندارد. برای آغاز روند بهبودی شما قطعا به استراحت احتیاج دارید. کار دشوار، شروع مجدد است.

همین الان شروع کنید و راه سال جدیدتان را با چراغی جدید روشن کنید.

پس اگر به اهدافتان نرسیدید…

خب حالا موضوع اصلی چی بود اصلا؟ این عنوان اینقدر گسترده است که آدم را از بحث اصلی دور می‌کند. خلاصه تمام خط‌ها این است که هنگام شمردن جوجه‌های آخر سالتان به نحوه گذار روزها هم توجه کنید. صرفا تمام نقطه فوکوس خود را به تعداد جوجه‌ها محول نکنید.

برایمان بگویید که شما امسال با چه چالش‌هایی مواجه شده‌اید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها