ورود به جانویس

چطور با قانون LEARN یک مکالمه موثر داشته باشیم؟

قانون LEARN
قانون LEARN

قانون LEARN یا به‌طور صحیح‌تر، L.E.A.R.N! یک محتوای تازه از تنور درآمده برای روانشناسان، مشاوران و کسانی که می‌خواهند به‌طور موثر گوش کنند، صحبت کنند و یا ارتباطاتشان را افزایش و بهبود دهند. خب دیگر مقدمه را طولانی نمی‌کنم؛ با ما همراه باشید تا در صحبت، یک قدم جلوتر از دیگران باشید. 🥰

LISTEN، فعالانه گوش کنید

تا به حال به زندگی یک روانشناس دقت کرده‌اید؟ می‌دانید چیزی که روانشناسان را تمایز می‌کند چیست؟ توانایی آن‌ها در گوش دادن فعالانه!

همینکه شما بتوانید بیشتر به طرف مقابلتان گوش کنید و کمتر صحبت کنید، برگ را برده‌اید. حالا نه آنطور هم که گوینده فکر کند به او توجهی ندارید و فکرتان جای دیگری سیر می‌کند!

گوش دادن فعالانه یعنی از طرف سوال کنید، او را به حرف بکشید و بگذارید خودش را خالی کند!! متمرکز باشید و خلاصه اینکه وسط حرف او نپرید و اجازه دهید با صحبت کردن حس خوب بگیرد. اگر هم نکته‌ای یادتان آمد می‌توانید آن را یادداشت کنید تا بعد از اتمام حرف‌هایش با او در میان بگذارید.

در این بین حواستان باشد که او را قضاوت هم نکنید. خلاصه که طوری نباشد که از این طرف بام بیفتید و با هر کلامی که می‌گوید، هزار بار او را قضاوت کنید

ENGAGE، به‌طور کامل درگیر فرآیند شوید

خیلی وقت‌ها وقتی مسائل پیچیده می‌شود، ما هم می‌خواهیم با یک پاسخ سریع و جمع‌بندی موضوع، به ذهنمان استراحت دهیم. اما خب این یک راه حرفه‌ای برای مکالمه موثر نیست!

قانون LEARN

من هم می‌دانم که همه مکالمات از همان ابتدا جذاب نیستند، اما به یاد داشته باشید: آن چه به آن واکنش نشان می‌دهید، فرافکنی از برداشت شما از موقعیت است، نه خود موقعیت. پس شاید بتوانید با ترفندهایی خودتان را آرم کنید و موقعیت را جذاب!

حالا چگونه؟

  • چند نفس عمیق بکشید.
  • سعی کنید افکارتان را روی کاغذ بیاورید.
  • از حرکات بدن طرف مقابلتان به احساسات او اشراف پیدا کنید.
  • و…

APPRECIATE، با تمام وجودتان درک کنید

همه ما دوست داریم اظهار نظر کنیم و با افکارمان به دوست یا هر فرد دیگری کمک کنیم، با او همدردی کنیم و… اما گاهی فقط باید سکوت کنید و گوش دهید.

هر فردی زندگی پیچیده خودش را دارد، هر کس در حال جنگیدن با معضلات زندگی خودش است. پس با قضاوت‌های نادرست، سرزنش، توضیح دادن و یا آوردن مثال‌های مشابه، او را آزرده نکنید.

به‌جای این کارها می‌توانید روی درک صحبت‌های طرف مقابلتان تمرکز کنید و با تمام وجود صحبت‌هایش را در آغوش بگیرید.

RESONATE، با شهودتان طنین‌انداز شوید

شاید اسم تله‌پاتی ذهنی را شنیده باشید، اما احتمالا با آن آشنا نیستید. از آن جایی که روح همه ما از یک معبود دمیده شده است، این روح‌ها می‌توانند یکدیگر را لمس کنند و خود را فراتر از قالب‌های انسانی بشناسند. اما چطور این بحث سنگین را به‌صورت ساده متوجه شویم؟

قانون LEARN

شما با ساده‌ترین کارها می‌توانید این کار را انجام دهید. سکوت‌های هوشمندانه در اواسط گفت‌وگو داشته باشید. حتی نیاز نیست که سریعا بعد از اتمام صحبت نتیجه و نظرتان را اعلام کنید. شما از چند دقیقه تا چند روز زمان دارید تا به‌طور کامل راجب موضوع فکر کنید و سپس نتیجه را بگویید.

NAVIGATE، از جایی که هستید شروع کنید

حتما شما هم تجربه کرده‌اید که گاهی در میانه صحبت حس می‌کنید که مسیر اشتباهی را آمده‌اید و صحبت‌هایی که تا الان داشتید تقریبا بی‌خودی بودند! اما این حس کاملا اشتباست. هر کدام از موضوعاتی که تا حالا پیش آمده و راجب آن صحبت کرده‌اید مطمئنا بهترین گزینه‌ها و ضروری‌ترین‌ها بوده‌اند. 😇

اما اگر می‌دانید صحبت‌ها تا حالا نتیجه‌ای در بر نداشتند می‌توانید بحث را از آن جایی که هست تغییر دهید و راه جدیدی برای صحبت پیش بگیرید.

جمع‌بندی قانون LEARN

L.E.A.R.N = Listen + Engage + Appreciate + Resonate + Navigate

هر کس می‌تواند به بهترین نحو صحبت کند و تعامل داشته باشد، اما قبل از هر چیز باید خوب گوش دادن را یاد بگیرید. دائم وسط حرف طرف مقابلتان نپرید و به او اجازه صحبت دهید. مخصوصا اگر نقش مشاور یا روانشناس داشته باشید باید بیشتر به این موضوع دقت کنید تا فردی که به شما مراجعه کرده است حس کند که شنیده می‌شود.

بعد از آن می‌توانید با خیالی آسوده و تکیه بر تکنیک LEARN، بهترین گفت‌وگو را ارائه دهید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها