ورود به جانویس

چگونه دویدن می‌تواند بهره‌وری شما را بهبود بخشد؟

چگونه دویدن می‌تواند بهره‌وری شما را بهبود بخشد؟
چگونه دویدن می‌تواند بهره‌وری شما را بهبود بخشد؟

اگر احساس می‌کنید بازدهی سابق را ندارید یا کم‌انگیزه‌ هستید، شاید ایده‌ی «دویدن» چندان کارآمد به نظرتان نرسد. پس این مطلب را بخوانید تا متقاعد شوید.

برخی افراد چندان طرفدار ورزش‌های هوازی نیستند و از آن اجتناب می‌کنند. اما دویدن مزایای بسیار زیادی دارد و نمی‌توانید تصور کنید که چقدر برای سلامت جسمی شما مفید است.

علاوه بر این‌، دویدن توانایی حل مسئله شما را در صورت داشتن مشکلات کاری بهبود می‌بخشد، انرژی و انگیزه‌‌تان را بالا می‌برد و فرصتی برای یادگیری بیشتر و پیشرفت در حرفه‌تان فراهم می‌کند. هنوز متقاعد نشده‌اید که دویدن می‌تواند بهره‌وری شما را بهبود بخشد؟ به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید چگونه.


دویدن توانایی حل مسئله را بهبود می‌بخشد

همه‌ی ما در زندگی و کار مشکلاتی داریم که آرزو می‌کنیم به نحوی ناپدید شوند. اما مگر به همین سادگی ناپدید می‌شوند؟ خیر، با قدرت هم ادامه می‌دهند!

اگر با مشکلات کاری دست و پنجه نرم می‌کنید یا می‌خواهید توانایی‌های حل مسئله خود را بهبود ببخشید، ارزش آن را دارد که عادت دویدن را در خود شکل دهید.

دویدن یک راه عالی برای تمرکز بر زمان حال است. حرکت همراه با تلاش، کافی‌ست تا شما را بر روی کاری که در دست دارید متمرکز کند؛ یعنی حفظ سرعت خود و رسیدن به هدف‌تان. با منحرف کردن توجه خود به این روش، مغز شما در پس‌زمینه به کار خود ادامه می‌دهد. در حالی که شما بر روی کار فعلی یعنی قرار دادن یک پا در مقابل پای دیگر متمرکز شده‌اید، ذهن شما آزاد است تا ناخودآگاه راه حلی برای مشکل خود بیابد.


دویدن انگیزه شما را افزایش می‌دهد

با دویدن، انگیزه شما به طور کلی بهبود می‌یابد. اگر به یک برنامه دویدن متعهد باشید، به این معنی است که انگیزه‌ی عمیقی برای تناسب اندام و سلامت دارید.

ایجاد این عادت سالم برای دویدن به شما کمک می‌کند تا به سمت ذهنیت مثبت و داشتن انگیزه تغییر مسیر دهید. حتی ممکن است انجام فعالیت‌های دیگر را هم آسان‌تر کند. انگیزه‌ی شما بسیار فراتر از دویدن خواهد بود.


دویدن بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد

دویدن نه تنها وضعیت بدن را بهبود می‌بخشد و به شما انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزانه می‌دهد، بلکه باعث بهبود ذهن نیز می‌شود.

دویدن باعث ترشح اندورفین می‌شود که به شما احساس خوبی داده و شما را در حالت ذهنی آرام و سازنده قرار می‌دهد. وقتی عادت دویدن را حفظ کنید، متوجه خواهید شد که بعد از یک یا دو هفته، انرژی بیشتری خواهید داشت. همچنین متوجه می‌شوید که کیفیت کار شما بهتر است و دیگر کسلی بعدازظهر را ندارید.

آن دویدن صبح زود چنان انرژی و حس موفقیتی به شما می‌دهد که بهره‌وری‌تان ده برابر می‌شود و فهرست کارهایتان را سریع‌تر انجام می‌دهید.


دویدن پایه دانش شما را بهبود می‌بخشد

آیا فکر می‌کنید که دویدن خسته‌کننده است یا به نوعی اتلاف وقت؟ تنها نیستید. بسیاری از مردم اینطور فکر می‌کنند. اما فکر کنید که چگونه یک دویدن ۳۰ دقیقه ای دو بار در هفته می‌تواند عملکرد شغلی و چشم‌انداز شما را بهبود بخشد. چطور ممکن است؟ با گوش دادن به کتاب‌های صوتی و پادکست‌های مورد علاقه خود در حین دویدن!

با استفاده از دویدن به عنوان فرصتی برای یادگیری در مورد چیزهای جدید یا جنبه‌های مختلف حرفه خود، می‌توانید دانش‌تان را همراه با اندورفین افزایش دهید. بنابراین دفعه بعد که در حال دویدن هستید، چرا به آن به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید نگاه نمی‌کنید؟


دویدن باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود

اعتماد به نفس در دنیای کسب و کار و به خصوص در مشاغل آزاد بسیار مهم است. برای جلب مشتری، باید بهترین نسخه از خود را ارائه دهید. انجام این کار گاهی‌اوقات می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به خصوص زمانی که از نظر ذهنی هماهنگ نیستید. دویدن می‌تواند به همه‌ی این‌ها کمک کند.

با ترشح اندورفین‌، دویدن به نوبه خود باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. این احساس رضایت از خود و اعتماد به نفس به تعامل بهتر با همکاران و مشتریان شما تبدیل می‌شود. شاید فکر کنید که کمی ورزش نمی‌تواند چنین تأثیر قدرتمندی داشته باشد، اما می‌تواند واقعا متحول‌کننده باشد.


چه کسی می‌دانست که دویدن این همه مزایا برای کسب‌و‌کار شما دارد؟ بنابراین، دفعه‌ی بعد که در مورد حرفه خود احساس ناراحتی کردید، خودتان را برای دویدن بیرون ببرید. شما هرگز نمی‌دانید، ممکن است با یک حس جدید برای شغل خود، راه‌حلی برای یک مشکل کاری مبهم یا تمرکز برای کار بعدی خود بازگردید!

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها