ورود به جانویس

سال ۱۴۰۰، سالی برای تحقق اهداف + ۸ راه‌کار برای آن

سال۱۴۰۰، سالی برای تحقق اهداف
سال۱۴۰۰، سالی برای تحقق اهداف

وقت آن نرسیده است که رویه‌ی زندگی خودمان را تغییر دهیم و برای تحقق اهداف و رسیدن به خواسته‌هایمان تلاش کنیم؟

آغاز سال نو می‌تواند با تحولی درونی همراه باشد. آرزوهای محالی که در اعماق ذهن شما جا خوش کرده‌اند. رویاهایی که با فکر کردن به آن‌ها ناخودآگاه لبخند می‌زنید. همه‌ی آن‌ها می‌توانند رنگ واقعیت بگیرند، اگر در عملکرد خودتان تغییراتی به وجود بیاورید:

از افراد با تجربه کمک بگیرید تا راه برای شما هموار شود.

۱- برای تحقق اهداف خود، کمک بگیرید

گاهی اوقات نمی‌توان به تنهایی در مسیر پیش رفت. افراد با تجربه و منابع بیشماری برای کمک به شما وجود دارند. از آن‌ها کمک بگیرید تا راه برای شما هموار شود.

۲- انگیزه‌ی خود را پیدا کنید

برای انجام چه کاری بیشترین اشتیاق را دارید؟ هر چند وقت یکبار، بر روی کارها و احساسات خودتان متمرکز شوید تا منبع انگیزه‌ی زندگیتان را پیدا کنید. انگیزه‌‌ی شما در هر شرایطی ممکن است تغییر کند اما با داشتن این شور و اشتیاق، انرژی لازم برای رسیدن به اهدافتان را خواهید داشت.

۳- ذهن خود را آشفته نکنید

این نیز بگذرد! هر مشکلی که امروز دارید، فردا خاطره خواهد شد. بنابراین اجازه ندهید ذهن شما آشفته شود. برای مثال اگر خواسته و هدفی در ذهن دارید، نگذارید ویروس کرونا برنامه‌های شما را تغییر دهد. تحت هر شرایطی به هدفتان فکر کنید و برای تحقق آن تلاش کنید.

انرژی خود را برای کاری بگذارید که می‌دانید خواسته‌ی قلبی شما است و می‌تواند شما را به اهدافتان نزدیک کند.

۴- کاری که انجام می‌دهید را با هدفتان هماهنگ کنید

از خود بپرسید که آیا کار من با هدفی که در ذهن دارم، در یک جهت قرار دارند؟ انرژی خود را برای کاری بگذارید که می‌دانید خواسته‌ی قلبی شما است و می‌تواند شما را به اهدافتان نزدیک کند. در غیر این صورت فقط خستگی و نارضایتی باقی می‌ماند.

۵- الویت‌های خود را مشخص کنید

برای داشتن یک زندگی موفق، باید کارهای خود را الویت‌بندی کنید. توجه کنید که کارهای روزانه یا هفتگی چقدر به تحقق اهداف شما کمک می‌کنند و بر اساس آن‌ها برنامه‌ی خود را تنظیم کنید.

مراقبت از خود اولین قدم برای مراقبت از دیگران است.

۶- مراقب سلامتی خود باشید

مراقبت از خود اولین قدم برای مراقبت از دیگران است. تحت هر شرایطی و با داشتن هر هدفی، باید به سلامت خودتان اهمیت بدهید. مراقبت‌های پزشکی، غذای سالم و خواب کافی می‌توانند به سلامت بدن شما کمک کنند.

۷- خود را ارزیابی کنید

خودارزیابی بخشی اساسی از موفقیت است. زمانی را تعیین کرده و به ارزیابی اتفاق‌ها و نحوه واکنش‌ خودتان بپردازید. این کار به پیشرفت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

۸- اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید تا به نتیجه دلخواه برسید

بعضی از ما اول هر سال، یک لیست تکراری از هدف‌های تکراری را می‌نویسیم و امیدواریم به آن‌ها عمل کنیم. این کار درست نیست! رویکرد خود را تغییر دهید و یک هدف ملموس برای خود تعیین کنید. با تمرکز بر این هدف می‌توانید به نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید.

سعی کنید در سال جدید عزت‌نفس بیشتری داشته باشید و عمیقا باور کنید که رسیدن به آرزوها و خواسته‌هایتان امری شدنی‌ست. در این زمینه، خواندن مقاله‌ی «چطور به اهدافمان برسیم؟» هم خالی از لطف نیست.

منبع: www.success.com

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها