ورود به جانویس

چطور همیشه در زندگی برنده باشیم؟

چطور همیشه در زندگی برنده باشیم
چطور همیشه در زندگی برنده باشیم

برنده شدن… آشنای غریب بسیاری از ما… !

برای برخی ممکن است در اوج بودن معنی شود. اینکه همیشه بهترین و نفر اول هر کاری باشند. جلوتر از همه؛ بی‌رقیب و بی‌مثال!

اما وقتی به قله موفقیت برسیم چه اتفاقی می‌افتد؟ چطور می‌توانیم همیشه برنده بمانیم؟ چطور از امکانات پیش‌آمده استفاده کنیم و از همه مهم‌تر چطور همیشه در زندگی برنده باشیم؟

این یک حقیقت است که وقتی در اوج باشید، از همه بیشتر آسیب‌پذیر خواهید بود. یک پیروزی واقعی زمانی است که شما از درون خوشحال باشید و احساس خوشبختی کنید. حالا این موضوع کی به‌وجود می‌آید؟ زمانی که نگرانی را متوقف کرده و زندگی واقعی را شروع کنید. اینطور است که آسیب‌پذیری شما به کم‌ترین میزان می‌رسد.

هنر برنده شدن

برنده شدن واقعی یک هنر است که کم‌تر کسی با آن آشنایی دارد. خیلی‌ها موفق هستند، اما نه از درون، بلکه از بیرون!

برای برنده شدن باید به سطحی برسید که آنچه را که دارید با دیگران به اشتراک بگذارید. خواه تجربه باشد، علم، مهارت یا هر چیز دیگری.

این هنر زمانی خودش را نشان می‌دهد که شما به دیگران نیز کمک کنید تا به جایگاه شما برسند.

احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که وقتی برنده‌ شده‌اید و دنیایی فرصت در اختیار دارید پس دیگر چرا دست دیگران را بگیرید و آن‌ها را رقیب خود کنید؟

اجازه دهید داستانی برایتان تعریف کنم.

دو دوست بودند. یکی تعدادی شیرینی و دیگری تعدادی تیله داشت. فردی که صاحب تیله‌ها بود پیشنهاد داد که تمام وسایل خود را با هم عوض کنند. هر دو قبول کردند و قرار شد که تمام تیله‌ها را با تمام شیرینی‌ها جابه‌جا کنند.

فردی که صاحب شیرینی‌ها بود رفت و تمام شیرینی‌هایش را در جعبه کرد و آن‌ها را به دوستش داد. اما فردی که تیله‌ داشت رفت و بهترین‌های آن‌ها را برای خودش برداشت و تعدادی از آن‌ها را برای دوستش آورد.

شب شد و هر دو به خانه‌شان برگشتند. کسی که در ابتدا صاحب شیرینی‌ها بود به‌راحتی خوابید و به استراحت پرداخت؛ اما دیگری که اکنون هم تیله‌های مرغوب و هم تمام شیرینی‌ها را داشت نتوانست تا صبح بخوابد و دائم درگیر بود.

این داستان کودکانه، خیلی آموزنده است. برنده کسی است که شب بتواند با وجدان راحت بخوابد و خود را برای روز پرتلاطم بعدی آماده کند. نه کسی که تنها اموال بیشتری دارد.

قدرت فکر

شما زمانی بر موفقیت خود تسلط دارید که به قدرت تفکر پی‌ ببرید. البته قبول دارم که این صندوقچه کوچک ذهن خودش عالمی است بی‌انتها؛ اما این شما هستید که باید به ذهنتان مسلط شوید و اجازه ندهید که هر فکری ذهن شما را درگیر کند.

برای مثال درنظر بگیرید که دنبال شغل جدیدی هستید. این فرایند زمان می‌طلبد… احتمالا در ابتدا متوجه شده‌اید شغلی که اکنون در آن هستید را دوست ندارید و سپس می‌بینید می‌توانید کار مورد علاقه خود را بهتر انجام دهید. در این لحظه است که به دنبال کار دیگری به راه افتاده‌اید.

افکار قدرتمند هستند

همه مردم دلشان می‌خواهد که رفتارشان را کنترل کنند و با فکر درست تفکر کنند؛ اما غافل از اینکه این کار به‌سادگی به‌دست نمی‌آید. اگر بخواهید افکار و رفتاری که نشان می‌دهید را کنترل کنید اول از همه باید به مدیتیشن بپردازید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا از قدرت افکار خود استفاده کنید و به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

زندگی در هماهنگی

درنظر بگیرید که در راه مورد نظرتان برنده شدید و رقیبانتان را پشت سر گذاشته‌اید. اما اگر لحظه‌ای درنگ کنید ممکن است در مرحله بعد شما برنده نباشید… و این روند است که هر لحظه شما را آزار می‌دهد.

شما هر چقدر هم که مراحل بیشتری را پشت سر بگذارید باز هم ممکن است دفعه بعد شما برنده نباشید.

اگر موفقیت را راهی بدانید که تنها با شکست دادن بقیه به آن می‌رسید پس قطعا در یک چرخه بی‌نهایت اسیر می‌شوید! اما اگر موفقیت را راهی بدانید که بیشتر بتوانید به بقیه انسان‌ها کمک کنید…. این لحظه اوج زندگی شما خواهد بود.

چطور همیشه در زندگی برنده باشیم؟

وقتی معنای برنده شدن را برای خود تعریف می‌کنید مانند یک پادشاه فکر کنید. در متون هند باستان از پادشاهان به عنوان افراد دلسوزی یاد شده است که دائم به فکر بهبود زندگی دیگر مردم بوده‌اند و همین است که خاطره‌ای شیرین از آن‌ها در ذهن مردم باقی گذاشته است و پس از گذشت سال‌ها، هنوز هم آنان پادشاه مردم هستند.

بنابراین دلسوز بودن دومین گام برای هنر همیشه برنده شدن است. وقتی فراتر از رقابت سطحی که مردم برای خود درنظر می‌گیرند فکر کنید، دیگر هیچ چیز جلودار شما نخواهد بود.

پیدا کردن ریتم

اینکه به‌تنهایی بخواهید موفق شوید و دلسوز هم باشید کافی نیست. شما باید ریتم این مسیر را پیدا کنید. حالا چگونه؟ سوال خوبی است.

برای مثال، زمانی که شما عاشق علم و دانش باشید، احساس اعتماد به نفس، قدرت و آگاهی از شما می‌چکد و دیگر نه نیازی نیست چیزی را اثبات کنید و نه اینکه به انتقاد و تقلید از دیگران بپردازید.

آنقدر برای پیشرفت خود وقت بگذارید تا زمانی برای انتقاد از دیگران نداشته باشید.

رهبر و معلم تفکر جدید آمریکایی، کریستین دی. لارسون

شکست را بپذیرید

شما طعم شیرینی یک موفقیت را احساس نمی‌کنید مگر اینکه طعم شکست را چشیده باشد.

بله این حقیقتی تلخ است، اما واقعیت دارد.

راه موفقیت خود را پیدا کنید

هنر برنده شدن یک موضوع کاملا شخصی است. به اندازه تمام افرادی که روی زمین زندگی می‌کنند راه برای برنده شدن نیز وجود دارد؛ تنها باید ببینید چه چیزی شما را خوشحال می‌کند.

یک نفر با کشف کردن یک موضوع علمی، دیگری با پیدا کردن راه شادی و فردی دیگر با اختراع یک دستگاه به حس موفقیت می‌رسند. تنها باید راه خودتان را پیدا کنید.

خلاصه کلام

این شما هستید که باید مسیر خودتان را پیدا کنید و ببینید واقعا چه چیزی در زندگی شما را خوشحال می‌کند و موفق نشان می‌دهد؛ اما قبل از آن ریتم زندگی خود را پیدا کنید. به نحوی دیگر، نبض تپنده زندگی خود را پیدا کنید و یاد بگیرید که چگونه در هماهنگی با خودتان زندگی کنید. آنوقت است که در برابر هر کس پیروز خواهید شد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها