ورود به جانویس

تگ‌های یوتیوب؛ راهی برای پیشرفت یوتیوبرها + معرفی ابزارها

یوتیوب
یوتیوب

تگ‌های یوتیوب (YouTube) بخش مهمی از سئوی یوتیوب است. این ویژگی به یوتیوب کمک می‌کند تا محتوای ویدئوی شما را درک کرده و آن را در نتایج جستجو بهتر نشان دهند.

اگر به دنبال تبلیغ کانال خود به مخاطبان جدید هستید یا دوست دارید که در نتایج جستجوی مرتبط‌تر ظاهر شوید، پس لازم است که حتماً از تگ‌های یوتیوب استفاده کنید. در این راهنمای جامع از سایت جانویس، ما همه چیزهایی را که باید در مورد تگ‌های یوتیوب بدانید و نحوه اضافه کردن آنها به فیلم‌ را به شما نشان خواهیم داد.

تگ‌های یوتیوب

چرا تگ‌های یوتیوب مهم هستند؟

یوتیوب دومین موتور جستجوگر در جهان است و ماهانه ۲ میلیارد کاربر فعال، از آن برای یافتن انواع فیلم استفاده می‌کنند. تگ‌های مربوط به یوتیوب به افراد کمک می‌کند تا فیلم‌های شما را در نتایج جستجوی یوتیوب کشف کنند. مهم‌ترین عوامل سئو در این پلتفرم، عنوان ویدئو ، توضیحات و تصویر کوچک یا همان تامبنیل (thumbnail) است. با این وجود، تگ‎‌‌های یوتیوب می‌توانند یک روش ثانویه عالی برای تقویت سئو باشند.

تگ‌های یوتیوب در مقابل هشتگ یوتیوب

تفاوت اصلی بین تگ‌های یوتیوب و هشتگ‌هادر این است که از تگ‌ها برای جستجوی در یوتیوب استفاده می‌شود، در حالی که هشتگ برای جستجوی اختصاصی هشتگ استفاده می‌شود. به عنوان مثال، به هشتگ در توییتر فکر کنید، هنگامی که به جستجوی هشتگ خاص می‌پردازید، می‌توانید همه توییت‌هایی را که شامل همان هشتگ است را نیز ببینید.

هشتگ‌های یوتیوب به طور مشابه کار می‌کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند که تمام فیلم‌های یوتیوب را که شامل یک هشتگ خاص در عنوان یا توضیحات است، ببینند. از طرف دیگر، تگ‌های یوتیوب محتوای ویدئوی خود را توصیف می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تا ویدئوی شما را درک کنند. تگ‌ها به الگوریتم موتور جستجوی یوتیوب کمک می‌کند تا تعیین کند که ویدئوی را در نتایج جستجوی یوتیوب قرار دهید. هشتگ‌ها به سادگی محتوای شما را به محتوای دیگری که از هشتگ یکسان استفاده می‌کند ، قلاب می‌کنند.


نحوه اضافه کردن تگ‌ها به فیلم‌های یوتیوب

مرحله ۱. به یوتیوب بروید و روی عکس پروفایل خود وارد شوید. YouTube Studio را از منوی کشویی انتخاب کنید.

مرحله ۲. از منوی سمت چپ محتوا را انتخاب کنید.

مرحله ۳. برای ویرایش یک فیلم، به سادگی وارد شوید و بر روی جزئیات کلیک کنید.

برچسب های یوتیوب چیست

مرحله ۴. صفحه جزئیات ویدئویی را پایین بیاورید و روی نمایش بیشتر کلیک کنید.

مرحله ۵. تگ‌های مربوطه را تا ۵۰۰ کاراکتر در کل، در بخش برچسب‌ها اضافه کنید.

هشتگ و تگ های یوتیوب

مرحله ۶. هنگامی که تمام شد، روی گوشه بالا سمت راست صفحه خود کلیک کنید.


چگونه تگ‌های محبوب یوتیوب را پیدا کنیم؟

قبل از شروع به نوشتن تگ، باید مدتی را صرف تحقیق در مورد تگ‌های محبوب یوتیوب کنید. جای تعجب نیست که بهترین راه برای یافتن آن در خود یوتوب است. برای یافتن تگ‌های پر طرف‌دار، به سادگی به یوتیوب بروید و موضوعی را در رابطه با محتوای خود جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال تهیه ویدئویی در مورد چگونگی مراقبت از گل‌های آپارتمانی هستید، می‌توانید «نحوه مراقبت از گل‌ها» را جستجو کنید.

تگ یوتیوب

ویدئویی را انتخاب کنید که متناسب با جستجوی شما باشد و به پیشنهادات تگ یوتیوب در سمت راست صفحه نگاه کنید. این تگ‌ها بر اساس جستجوهای مرتبط است و می‌توانند به شما نشان دهند که افرادی که این محتوا را تماشا کرده‌اند نیز به آنها علاقه‌مند بودند. همچنین شما می‌توانید برای یافتن تگ‌های محبوب‌تر در یوتیوب، از استخراج کننده تگ‌های یوتیوب استفاده کنید.

استخراج کننده تگ‌های یوتیوب

استخراج کننده‌های تگ یوتیوب ابزارهای آنلاین هستند که به شما در یافتن محبوب‌ترین تگ‌ها کمک می‌کنند. هنگامی که URL یک ویدئوی یوتیوب را به یک استخراج کننده تگ وارد می‌کنید، لیستی از برچسب‌هایی را که کاربران برای آن ویدئو اضافه کرده‌اند به شما نشان می‌دهد. پس می‌توانید از این تگ‌ها در فیلم‌های خود استفاده کنید.

تگ یوتیوب

در اینجا چند استخراج کننده تگ یوتیوب برای امتحان کردن وجود دارد:

ایجاد کننده تگ یوتیوب

اگر به دنبال تولید تگ‌های یوتیوب برای فیلم‌های خود هستید، می توانید از YouTube tags generator استفاده کنید. این ابزار آنلاین هستند که به شما در یافتن محبوب‌ترین تگ‌ها در یوتیوب کمک می‌کنند. عنوان ویدئوی یوتیوب خود را وارد کنید و با کمک YouTube tags generator لیستی از تگ‌ها را ببینید.

هشتگ در یوتیوب

در اینجا چند YouTube tags generator برای امتحان کردن وجود دارد:

اگر می‌خواهید دقیق‌تر عمل کنید، از Sprout’s Social Listening features را امتحان کنید تا بتوانید روند رسانه‌های اجتماعی را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید. شما می‌توانید از این داده‌ها برای اطلاع رسانی استراتژی تگ یوتیوب خود استفاده کنید.

تگ یوتیوب

ردیابی عملکرد تگ‌های یوتیوب

هنگامی که تگ‌های یوتیوب را برای ویدئوی خود انجام دادید، وقت آن رسیده است که عملکرد تگ‌های یوتیوب خود را ردیابی کنید. در ادامه چند معیار هستند که می‌توانید برای عملکرد آنها استفاده کنید:

  • نمایش‌ها: چند نفر فیلم شما را تماشا کرده‌اند؟
  • ساعت تماشا: مردم چه مدت ویدئوی شما را تماشا می‌کنند؟
  • نرخ تعامل یا Engagement: چه درصد از بینندگان با ویدئوی شما درگیر هستند (لایک کردن، اشتراک، اظهار نظر)؟
  • منابع ترافیکی: بینندگان شما از کجا آمده‌اند؟ جستجوی یوتیوب، فیلم‌های پیشنهادی، سایر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی؟

برای ردیابی این معیارها، می‌توانید از YouTube Analytics استفاده کنید. برای دسترسی به YouTube Analytics، روی عکس پروفایل خود در صفحه اصلی یوتیوب کلیک کنید. YouTube Studio را انتخاب کنید، سپس در منوی سمت چپ روی Analytics کلیک کنید.

یوتیوب

فراموش نکنید که از منابع ترافیکی جستجوی یوتیوب استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد تا ببینید که بر اساس چه جستجویی، افراد را به فیلم‌های شما می‌آورد. با تجزیه و تحلیل YouTube Analytics و ایجاد تنظیمات برای بهبود ترافیک، تگ‌های یوتیوب خود را بهینه کنید.


نکاتی برای استفاده از تگ‌های یوتیوب

با دنبال کردن این روش‌ها، از تگ‌های یوتویب خود بیشترین استفاده را کنید.

۱. از تگ‌های زیادی استفاده نکنید

هنگام اضافه کردن تگ‌ها به فیلم‌هایتان، از آنجا سرسری عبور نکنید. الگوریتم یوتیوب برای ارائه مناسب‌ترین محتوا برای هر کاربر طراحی شده است، بنابراین اگر از تگ‌های زیادی استفاده می‌کنید یا اگر تگ‌های شما بی‌ربط هستند، ممکن است یوتیوب فیلم‌های شما را به پایین نتایج جستجو منتقل کند. به گفته کارشناسان یوتیوب۳۱ تا ۴۰ تگ (از هر دو تا سه کلمه) ایدئال است.

هشتگ در یوتیوب

۲. از تگ‌هایی استفاده کنید که ترند هستند

یوتیوب دارای یک ویژگی خودکار است که می‌تواند به شما در شناسایی تگ‌ها کمک کند. به سادگی شروع به تایپ کردن تگ خود در نوار جستجوی یوتیوب کنید و برخی از تگ‌های توصیه شده را که ظاهر می‌شود ، بررسی کنید.

تگ یوتیوب

۳. از هر دو تگ خاص و عمومی استفاده کنید

برای کمک به کاربران در یافتن فیلم‌هایتان، از تگ‌های خاص و عمومی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک نماینده املاک و مستغلات در تهران دارید، برخی از تگ‌ خاص شما می‌تواند شامل «املاک و مستغلات تهران»باشد. برخی ازتگ‌های عمومی‌تر نیز می‌توانند «املاک و مستغلات» یا «آپارتمان برای فروش» باشند. به یاد داشته باشید که یوتیوب یک موتور جستجو است، بنابراین تگ‌های خود را مانند کلمات کلیدی برای گوگل درست کنید. هرچه تگ‌های شما خاص تر باشد برای یوتیوب آسان‌تر است که فیلم‌ها را با جستجوهای کاربر مطابقت دهد.

۴. مترادف را فراموش نکنید

استفاده از مترادف راهی عالی برای گسترش دسترسی به تگ‌های یوتیوب است. به عنوان مثال، اگر شما یک ولاگر مسافرتی هستید، برخی از تگ‌های شما می‌توانند «سفر» یا «تعطیلات» باشند پس هوشمندانه است که در نظر بگیرید که چگونه افراد نه فقط الگوریتم در جستجوی محتوای شما سهیم هستند.

۵. از فیلم‌های رقیب الهام بگیرید

بررسی اینکه چگونه رقبای شما در حال تگ زدن هستند می‌تواند ایده‌های خوبی به شما بدهد. از این گذشته، اگر آنها برای کلمات کلیدی خاصی رتبه بالایی را کسب کنند به احتمال زیاد به این دلیل است که این کلمات کلیدی به خوبی کار می‌کنند.

برای دیدن اینکه یک فیلم یوتیوب را نشان می‌دهد صفحه ویدئو را در Google Chrome یا Firefox باز کنید. سپس بر روی صفحه کلیک راست کرده و روی منبع مشاهده کلیک کنید. سپس Control + F را بگیرید و عبارت «keywords» را در سورس یا منبع جستجو کنید تا تگ‌ها را ببینید.

تگ یوتیوب

همان‌طور که به فیلم‌های رقیب نگاه می‌کنید، همچنین به عناوین و توضیحات آنها توجه کنید. این موارد می‌توانند ایده‌های خوبی برای چگونگی عنوان و توصیف فیلم‌هایتان برای کمک به آنها در رتبه بندی ارائه دهند.

شروع کار با تگ‌های یوتیوب

تگ‌های یوتیوب فقط یکی از مؤلفه‌های یک استراتژی موفق بازاریابی در یوتیوب هستند. یوتیوب دائماً در حال تغییر و تحول است و این بدان معنی است که همیشه فرصت‌های جدیدی برای بازاریابان وجود دارد. اکنون که همه چیز را در مورد تگ‌های یوتیوب می‌دانید، راهنمای کامل ما در مورد مدیریت کاربران یوتیوب: روش جذب مخاطبان بیشتر را بررسی کنید تا استراتژی‌های دیگری را که باعث افزایش کاربران و درخشش برندتان می‌شود، یاد بگیرید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها