ورود به جانویس

IGTV چیست و چه کاربردهایی دارد؟

IGTV چیست و چه کاربردهایی دارد؟
IGTV چیست و چه کاربردهایی دارد؟

IGTV چیست؟ زمانی در اینستاگرام می‌توانستید تنها ویدیو‌های ۱ دقیقه‌ای آپلود کنید. IGTV آپشنی است که با استفاده از آن می‌توانید ویدیو‌هایی با تایم بیشتر از ۱ دقیقه آپلود کنید. این آپدیت زمانی رخ داد که کاربران درباره‌ی زمان ویدیوها انتقاد کردند و خواستار زمان بیشتری شدند. اینستاگرام پس از شنیدن این انتقادها آپدیتی داد و آپشن پست اسلایدی را اضافه کرد. محدویت این آپشن تعداد اسلاید آن بود که اینستاگرام این تعداد را ۱۰ اسلاید در نظر گرفته بود. اما اینگونه از ویدیو‌ها بازدهی و بازخورد مطلوب را نداشتند پس اینستاگرام ‌ IGTV را اضافه کرد.

آپلود ویدیو‌ها به صورت IGTV نیز محدودیت دارد. این محدودیت برمی‌گردد به جایگاه شما در اینستاگرام، اگر یک کاربر معمولی هستید حداکثر می‌توانید یک ویدیو ۱۰ دقیقه‌ای آپلود کنید، اما اگر اینفلوئنسر یا سلبریتی‌ باشید، به عبارت دیگر اکانت شما، بزرگ و ثبت شده در اینستاگرام باشد، ویدیوهای ۶۰ دقیقه‌ای نیز می‌توانید آپلود کنید. به طور کلی تمام ویژگی‌هایی که یک پست معمولی مانند لایک، کامنت و سیو دارند، IGTV نیز این ویژگی‌ها را دارد. می‌توان گفت اینستاگرام این آپشن را در رقابت با یوتیوب که قابلیت به اشتراک‌گذاری فیلم‌های بلند مدت را دارد، اضافه کرده است.

این مقاله آموزش چگونگی بارگذاری ویدیو به صورت IGTV و برخی از کاربردهای آن را بیان می‌کند:

چگونگی بارگذاری ویدیو به صورت IGTV در اینستاگرام

پس از اینکه وارد اینستاگرام خود شدید، در بالای صفحه آیکون + را بزنید. در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی IGTV Video را انتخاب کنید. سپس در صفحه‌ی باز شده ویدیو مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه‌ی Next را لمس کنید.

چگونگی بارگذاری ویدیو به صورت IGTV در اینستاگرام

در این قسمت باید برای ویدیو‌ی خود کاور انتخاب کنید که یک صفحه‌‌ با عنوان Cover برایتان باز می‌شود. اگر می‌خواهید یک عکس را به عنوان کاور از گالری خود انتخاب کنید می‌توانید گزینه‌ی Add From Gallery را لمس کنید و دوباره گزینه‌ی Next را انتخاب کنید. فراموش نکنید باید برای پست خود Title در نظر بگیرید وگرنه نمی‌توانید پست خود را آپلود کنید. پس از نوشتن عنوان همانند پست معمولی ویدیو خود را در قالب IGTV پست کنید.

در صفحه‌ای که Title می‌نویسید اگر گزینه‌ی Post a Preview را فعال کنید، پست مورد نظر را بین پست‌های دیگر قرار می‌دهد. اگر این گزینه‌ را فعال نکنید این ویدیو تنها در قسمت ویدیو‌های IGTV قابل مشاهده است.

انتخاب Cover برای IGTV

چگونگی حذف IGTV در اینستاگرام

برای حذف ویدیوهای که به صورت IGTV به اشتراک گذاشته‌اید مراحل زیر را طی کنید:

پس از ورود به اکانت اینستاگرام خود به صفحه‌ی پروفایل پیجتان روید. آیکون IGTV را انتخاب کنید. در اینجا شما همه‌ی ویدیو‌هایی که به صورت IGTV آپلود کرده‌اید را می‌بینید. ویدیویی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید. سپس سه نقطه‌ی پایین صفحه را لمس کرده و در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Delete را انتخاب کنید و ویدیو شما حذف می‌شود.

چگونگی حذف IGTV در اینستاگرام

بستن کامنت در IGTV

در IGTV نیز همانند پست‌های معمولی امکان بستن کامنت‌ها وجود دارد. با انجام مراحل زیر به راحتی می‌توانید کامنت پست خود را که به صورت‌ IGTV است را ببندید. پس از اینکه پست IGTV خود را باز کردید، آیکون کامنت را انتخاب کنید. سپس در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، سه نقطه را لمس کنید و گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید. اکنون تمام کامنت‌های پست مورد نظر شما بسته شده‌است.

بستن کامنت در IGTV

در IGTV امکان فیلتر کردن کامنت‌ها وجود دارد!

برای پست‌های IGTV نیز امکان فیلتر کردن کامنت‌ها همانند پست‌های معمولی امکان پذیر می‌باشد که در مقاله‌ای تحت عنوان فیلتر کردن کامنت‌ها در اینستاگرام این مسآموزش داده‌ایم. با این‌ کار به صورت خودکار از کامنت‌های توهین‌آمیز جلوگیری می‌کنید. مراحل فیلتر کردن کامنت‌ها همانند بستن کامنت‌ها می‌باشد، فقط به جای انتخاب گزینه‌ی Turn Off Commenting، گزینه‌ی Choose Word To Hide را انتخاب کنید و مراحل بالا را ببرید.

در IGTV امکان فیلتر کردن کامنت‌ها وجود دارد!

تجربیات خود را درباره‌ی آپلود ویدیو به صورت IGTV با ما به اشتراک بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها