ورود به جانویس

با این نکات استاد ریلز اینستاگرام شوید!

یادگیری ریلز اینستاگرام
یادگیری ریلز اینستاگرام

تقریباً بیش از یک سال از راه‌اندازی ریلزاینستاگرام در کشورهای جهان می‌گذرد. همه ما می‌دانیم که محتوای ویدئویی بسیار تأثیرگذار است. از آنجایی که افراد دامنه توجه کوتاهی دارند؛ بنابراین، معرفی ویژگی‌ای که کاربران بتوانند از آن برای ایجاد و اشتراک‌گذاری کلیپ‌های ویدئویی کوتاه (بدون نیاز به استفاده از تیک تاک) استفاده کنند، مطمئناً راه خوبی به نظر می‌رسد.

در این مقاله به بررسی برخی از مزایای استفاده از این ویژگی می‌پردازیم. اگر برای شما این ویژگی جدید است، به خواندن ادامه دهید زیرا ما مهم‌ترین نکات و ایده‌های ریلز اینستاگرام و ایده‌هایی را برای اینکه چگونه می‌توانید آن را در تولید محتوای خود قرار دهید، بیان می‌کنیم.

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام یک ویژگی ویدئویی است که به کاربران امکان می‌دهد محتوای ویدئویی سرگرم‌کننده ایجاد کنند. به طور مثال، به کاربران این امکان را می‌دهد تا کلیپ‌های ویدئویی کوتاهی را ضبط کنند که می‌توانند به قسمت هایلایت ریلیز یا استوری‌ها و اکسپلور فید خود اضافه کنند.

کلیپ‌ها می‌توانند از ۱۵ ثانیه تا ۳۰ ثانیه باشند و با موسیقی یا کلیپ‌های صوتی تدوین شوند و همچنین با عناصر سرگرم‌کننده مانند استیکرهای اینستاگرام جذاب شوند. اگر هم نمی‌خواهید از کلیپ‌های ویدئویی که در زمان واقعی ضبط می‌کنید استفاده کنید، این امکان را نیز به شما می‌دهد که از ویدئوهای از پیش ضبط‌شده از دستگاه خود استفاده کنید.

این ویژگی اینستاگرام بسیار شبیه تیک تاک کار می‌کند. ویژگی‌ها و ابزارهای ویرایش آن نیز مشابه تیک تاک هستند. علاوه بر این، شبیه به پیشنهادات تیک تاک، ریلیز شما در صفحات کاربران دیگر نیز ظاهر می‌شوند.

تنها تفاوت واقعی در طول محتوای ویدئویی است. شما می‌توانید با تیک تاک تا یک دقیقه فیلم آپلود کنید، درحالی‌که اینستاگرام آن را به ۳۰ ثانیه محدود کرده است. تیک تاک در بین نسل جوان محبوب‌تر است، درحالی‌که اینستاگرام مورد پسند افراد با سنین بالاتر است.

فواید ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام برای افزایش آگاهی از برند زمان استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است زیرا باعث تعامل بیشتر کاربران با محتوای شما می‌شود. از آنجایی که محتوای ویدئویی معمولاً جذاب‌تر از سایر انواع پست‌ها است، همچنین به شما کمک کند تا توجه مخاطبان هدف خود را برای کمک به رشد برند خود جلب کنید.

به‌طورکلی، ریلز اینستاگرام راه دیگری است که مردم می‌توانند از آن برای تعامل با محتوای شما استفاده کنند. به‌علاوه، از آنجایی که می‌توانید ویدئوهای قبلی (حتی محتوای تولید شده توسط کاربر) را تغییر دهید، کار بیشتری برای شما ایجاد نمی‌کند.

ریلز اینستاگرام شما را فقط به دنبال کنندگان خودتان محدود نمی کند زیرا با نمایان شدن در ریلز جداگانه در نمایه و فید اینستاگرام، (در صورتی که یک حساب عمومی داشته باشید) توسط افراد بیشتری در اکسپلورر دیده می‌شوید و به این ترتیب می توانید فالوورهای خود را افزایش دهید و مخاطبان جدیدی را جذب کنید.

روش ساخت ریلز اینستاگرام:

به طور خلاصه می‌توان گفت که استفاده از این ویژگی بسیار آسان است. در گوشه بالا سمت راست، روی علامت مثبت کلیک کرده و به گزینه «Reel» در پایین صفحه خود بروید.

شما می‌توانید ریلز را به‌صورت مجموعه‌ای از کلیپ‌هایی که به‌صورت جداگانه ضبط می‌شود، آماده کنید و یا همه یکبار ضبط کنید. همچنین می‌توانید یک ویدئوی موجود را از گالری خود آپلود کنید.

سپس تعدادی ابزار را در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آنها برای ایجاد ویدئوی خود استفاده کنید. این ابزارها شامل:

صدا

با این ویژگی می توانید آهنگی را از طریق کتابخانه موسیقی اینستاگرام خود جستجو کنید یا از صدای خود استفاده کنید. اگر به دنبال ویژگی خاص‌تری هستید، این پلتفرم اخیراً به کاربران خود این امکان را داده است که با استفاده از قسمت جستجو در ریلز اینستاگرام، صدای مورد نظر خود را جستجو کنند.

موسیقی یکی از عناصر کلیدی ریلز اینستاگرام است و می توانید موسیقی  مناسبی برای ویدیوی خود پیدا کنید.

طول ویدئو

تنظیم طول ویدئو برای ریلزهای اینستاگرام
تنظیم طول ویدئو

در این قسمت دو گزینه وجود دارید: ۱۵ ثانیه یا ۳۰ ثانیه. برای تغییر مدت زمان کلیپ، به سادگی روی نماد ۱۵ یا ۳۰ ضربه بزنید.

سرعت

تنظیم سرعت برای ریلز اینستاگرام
تنظیم سرعت

می‌توانید با این گزینه سرعت کلیپ خود را کم کنید یا تندتر از حد معمول کنید. اگر در حال ایجاد ویدئوهای آموزشی هستید، این ویژگی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

افکت‌ها

اینستاگرام انواع خوبی از جلوه‌های ویژه که توسط پلتفرم و سازندگان واقعی درست شده‌اند را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آنها برای زیباتر کردن ویدئوی خود استفاده کنید.

از چراغ‌های چشمک‌زن گرفته تا چهره‌های بامزه انیمیشنی، در بین این افکت‌ها مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که با ویدئوی شما مطابقت داشته باشد.

زمان‌بندی

تنظیم زمان‌بندی برای ریلز اینستاگرام
تنظیم زمان‌بندی

برای سهولت در ضبط کلیپ‌های ویدئویی خود، می‌توانید از قابلیت تایمر و شمارش معکوس استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که طول کلیپ را انتخاب کرده و تایمر را تنظیم کنید.

به‌این‌ترتیب، لازم نیست دکمه ضبط را برای کل ضبط نگه دارید. همچنین اگر به زمان بیشتری برای آماده‌شدن نیاز دارید، می‌توانید شمارش معکوس ۳ ثانیه را به ۱۰ ثانیه تغییر دهید.

اضافه‌کردن هشتگ‌ها

با ریلز اینستاگرام، مانند هر پست اینستاگرامی دیگر، شما می‌توانید حداکثر ۳۰ هشتگ اضافه کنید. از آنجایی که ریلز اینستاگرام دیدنی‌تر هستند، اضافه‌کردن هشتگ ایده بسیار خوبی است زیرا می‌تواند بازدید از محتوای شما را افزایش دهد و باعث تعامل بیشتر کاربران شود و در نهایت مخاطبان جدیدی را به سمت محتوای شما جذب کند.

برای مثال، می‌توانید هشتگ‌ها را برای پیوستن به یک موضوعی که به ویدئوی شما مرتبط است اضافه کنید. از طرف دیگر، می‌توانید ریلز خود را با استفاده از هشتگ‌های ترند، پربیننده‌تر کنید.

بسیاری از برندها نیز از هشتگ‌ها با ریلز اینستاگرام خود برای ارتباط بیشتر با برند خود استفاده می‌کنند. انتخاب مناسب هشتگ‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا رابطه عمیق‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنید.

اگر در کمپینی مشارکت دارید، می‌توانید از هشتگ‌ها در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود برای نشان‌دادن حمایت خود از آن کمپین استفاده کنید.

در اینجا تعدادی از محبوب‌ترین هشتگ‌ها برای ریلز اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

• #slowmo
• #funnyvideos
• #videooftheday
• #viralreels
• #love
• #fashion
• #memes
• #travel
• #nature
• #goodvibes
• #instatravel
• #instalike
• #reels
• #reelsinstagram
• #reelsvideo
• #holareels
• #instagramreels
• #instareels

در حالی که استفاده از هشتگ‌های محبوب می‌تواند به شما کمک کند تا کاربران بیشتری محتوای شما را ببینند، اما رقابت در بین این هشتگ ها بسیار زیاد است زیرا میلیاردها ویدئو دیگر نیز از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند. در انتخاب هشتگ باید تعادل مناسبی بین هشتگ‌های محبوب و سایر هشتگ‌های مرتبط باشد که جذب کاربر برای ریلز اینستاگرام شما را بیشتر کند.

الگوریتم ریلز اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

اگرچه مشخص نیست که الگوریتم ریلزهای اینستاگرام دقیقاً چگونه کار می‌کند، اما براساس یافته‌های کاربران این الگوریتم‌ها بیشتر تمایل دارند بر طبق محتواهای زیر عمل کنند:

 • ویدئوهای عمودی
 • ترندهایی که کاربران می توانند به آنها بپیوندند یا محتوایی که الهام بخش است.
 • ویدئوهای سرگرم‌کننده
 • آموزش‌ها
 • ویدئوهای نحوه انجام کاری
 • ویدئوهایی با جلوه‌ها، فیلترها و یا متن
 • ویدئوهایی با صدای اصلی یا موسیقی از خود پلتفرم اینستاگرام

همچنین بر خلاف ویدئوهای بالا، در اینجا انواع ویدئوهایی وجود دارد که نتیجه معکوس را برای شما به ارمغان می‌آورد، به طور مثال:

 • ویدئوهای با وضوح پایین
 • ویدئوهای تار
 • ویدئوهای دارای حاشیه
 • ویدئوهای با متن سنگین
 • ویدئوهایی که دستورالعمل‌های اینستاگرام را رعایت نمی‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، محتوایی که سخنان نفرت‌انگیز، خشونت و سوءاستفاده را ترویج می‌کند یا حاوی صحنه‌های نامتعارف از برهنگی بدن است.
 • ویدئوهایی با واترمارک و لوگو از برنامه‌های دیگر

به‌طورکلی، اینستاگرام ریلزهایی را به نمایش می‌گذارد که کاربران احتمالاً آن‌ها را به طور کامل تماشا می‌کنند، لایک می‌کنند یا در مورد آن‌ها نظر می‌دهند.

نکات و ایده‌هایی برای استفاده از ریلز اینستاگرام:

نمایش محصولات

ریلز اینستاگرام یک راه عالی برای نمایش محصولات است. شما می‌توانید با یک حرکت سریع محصول خود را آپلود کنید و مستقیماً آن را برچسب‌گذاری کنید تا فروشتان افزایش یابد.

اگر حتی کاربر آن محصول را خریداری نکند، ممکن است بخواهد درباره محصول شما بیشتر بداند یا آن را برای دیدن در زمان بعد ذخیره کند. به‌عنوان‌مثال، اگرپیج شما در مورد مد و فشن است، می‌توانید از آن برای نشان‌دادن لباس‌های مختلف با استفاده از انتقال استفاده کنید.

محتوای آموزشی

هنگامی که از ریلز اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری محتوای آموزشی استفاده می‌کنید، می‌توانید با آن فیلم‌های آموزشی کوتاه بسازید یا نکاتی که در آن تبحر کافی دارید را به اشتراک بگذارید. این نوع پست‌ها می‌توانند به فالوورهای شما نشان دهند که شما واقعاً در زمینه کاری خود متخصص هستید.

حتی لزوماً لازم نیست خنده‌دار باشد. به‌عنوان‌مثال، خابی لیم، یکی از بزرگ‌ترین تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی در تیک تاک، میلیون‌ها لایک از اینستاگرام برای ویدئوهای طنز خود دریافت کرده است.

تغییر کاربری ویدئوهای طولانی‌تر

از آنجایی که می‌توانید هر ویدئوی موجود در دستگاه خود را آپلود کنید، می‌توانید از آن برای استفاده در ویدئوهای تیک تاک یا حتی ویدئوهای یوتیوب استفاده کنید؛ فقط به‌خاطر داشته باشید که واترمارک و لوگو را حذف کنید تا الگوریتم اینستاگرام را خوشحال نگه دارید.

ایجاد چالش ها

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، الگوریتم اینستاگرام محتوای جذاب مانند یک ترند یا چالش را که سایر کاربران می‌توانند در آن شرکت کنند، بیشتر قبول دارد. بالاخره این یکی از دلایل موفقیت تیک تاک است، پس چرا این دستورالعمل را در اینستاگرام نیز اعمال نکنیم؟

جذابیت ویدئوهای پشت صحنه

محتوای معتبر باعث فروش می‌شود. با ریلز اینستاگرام، برند شما می‌تواند بدرخشد و روابط واقعی‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید این است که مخاطبان هدف خود را با یک تور کوتاه در پشت‌صحنه غافلگیر کنید.

محصول شما چگونه ساخته می‌شود؟ یک روز معمولی چگونه به نظر می‌رسد؟ شاید سفارش یا محصولات جدیدی دریافت کرده باشید که بتوانید آنها را به‌نوعی به ویدئو آنباکسینگ تبدیل کنید؟ این کارها نه‌تنها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، بلکه نشان می‌دهد که شما برای مخاطبان خود وقت زیادی گذاشته‌اید.

دلیل استفاده از ریلز اینستاگرام:

پس از اینکه ریلز اینستاگرام برای اولین‌بار توسط Cenas در سال ۲۰۱۹ در برزیل معرفی شد، برندهای بزرگ به‌ سرعت شروع به استفاده از آن کردند. به‌عنوان‌مثال، فرنچایزهای NBA در مقایسه با استوری‌ها یا پست‌های اینستاگرام، بیش از ۲۰٪ تعامل بیشتری با این ویژگی دارند. بر اساس سایر آمار ریلز اینستاگرام، برند Louis Vuition به طور متوسط ​​۷ میلیون بازدید در هر ریلز دارد.

بنابراین، کاملاً واضح است که این ویژگی می‌تواند به تعامل و رشد بیشتر پیج شما کمک کند. از آنجایی که می‌توانید ویژگی‌های محتوای خرید را در آن ادغام کرد، برندهای بیشتری از آن برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، به لطف تگ‌های مارک‌دار، همکاری با اینفلوئنسرها برای ایجاد و به‌اشتراک‌گذاری Branded Content بسیار آسان‌تر است. با درنظرگرفتن همه موارد، می‌توان گفت که این پلتفرم همچنان به افزودن ابزارهای درون‌برنامه‌ای بیشتری برای قدرتمندتر کردن ریلزهای اینستاگرام در آینده ادامه خواهد داد.

پلتفرم اینستاگرام نسخه پیچیده‌تری از تیک تاک است و محتوایی که به اشتراک گذاشته می‌شود، سازمان‌دهی‌شده‌تر به نظر می‌رسد، درحالی‌که ویدئوهای تیک تاک در برخی مواقع بی‌محتواتر به نظر می‌رسند.

در مجموع، این یک ویژگی عالی برای اینفلوئنسرهایی است که در حال حاضر دنبال‌کنندگان قابل‌توجهی در این پلتفرم دارند زیرا لازم نیست که آنها از ابتدا از تیک تاک شروع کنند تا بتوانند محتوای ویدئویی کوتاهی ایجاد کنند.

همان‌طور که گفته شد، بسته به مخاطب هدف خود، چرا از هر دو پلتفرم استفاده نکنید؟ اگر هم در تیک تاک و هم در اینستاگرام فالوورهای قابل‌توجهی دارید، هیچ‌چیز مانع استفاده شما از هر دو پلتفرم نیست. ازاین‌گذشته، هم آن‌طور که اشاره کردیم، تغییر محتوای ویدئویی در هر دو نسبتاً ساده و سریع است.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

2 دیدگاه

  1. از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنین. این موارد داخل کشور ما ساپورت نمیشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها