ورود به جانویس

آموزش مخفی‌ کردن لایک‌ها در اینستاگرام + راهنمای گام‌به‌گام

همانطور که شبکه‌های اجتماعی روز‌به‌روز بیشتر و بیشتر در زندگی‌ ما رواج پیدا می‌کنند، مطالعات‌ نیز نشان می‌دهند که این شبکه‌ها چه تاثیراتی بر بهزیستی، سلامت‌روان و ادراک ما می‌گذارند. به‌ ویژه در مطالعات و تحقیقات‌ اخیر نشان‌داده‌ شده‌است که میزان لایک‌های اینستاگرام چه تاثیراتی بر روی نوجوانان و جوانان می‌گذارد.

اگر ما بخواهیم ارزش‌ خودمان را بر اساس میزان لایک‌هایی که دریافت می‌کنیم بررسی‌ کنیم و شروع به‌ مقایسه خود به‌ خصوص با اینفلوئنسرهای محبوب و افراد معروف‌کنیم، قطعا روزهای بدی را سپری خواهیم‌کرد. به‌ همین دلیل‌ است که بسیاری از افراد ایده پنهان‌ کردن لایک‌های اینستاگرام را از گذشته در سر داشته‌اند.

از همین‌رو اینستاگرام تصمیم‌ گرفت رسانه خود را به‌ یک بستر شاد و راضی‌ کننده تبدیل کند و این امکان را به‌ وجود آورد تا کاربران بتوانند لایک‌های خود را از پست‌های خود و حتی پست‌های دیگران مخفی‌ کنند.

در طول این‌ مقاله می‌خواهیم در مورد روش‌های مختلفی که می‌توانید لایک‌های اینستاگرام را مخفی‌ کنید و همچنین این موضوع که چرا اصلا ممکن‌ است بخواهید چنین‌ کاری انجام‌ دهید بحث خواهیم‌کرد.


چرا می‌خواهید لایک‌های خود را در اینستاگرام مخفی‌ کنید؟

در مطالعه‌ای که قبلا ذکر شد، محققان گروهی متشکل از دانش‌آموزان بین ۱۳ تا ۱۸ سال را انتخاب‌ کردند و از آن‌ها خواستند وضعیتی را تصور کنند که یکی از پست‌های اینستاگرام آن‌ها تعداد زیادی لایک و یکی از آن‌ها تعداد کمی لایک خورده‌است. نتایج نشان‌داد شرکت‌کنندگانی که تصور می‌کردند لایک‌های کمی دریافت کرده‌اند، احساسات‌منفی بسیار بیشتری نسبت‌ به احساسات‌مثبت داشتند. این مسئله به‌ ویژه در افرادی که مستعد بازخورد بودند شدیدتر بود. این مسئله که لایک‌های شبکه‌های اجتماعی تاثیراتی بر مغز دارند، ثابت شده‌است. بنابراین جلوگیری از دیدن تعداد لایک‌های پست‌ها توسط فالورها به‌ خصوص به‌ عنوان یک‌ فرد تاثیرگذار می‌تواند به مبارزه با این‌ مقایسه کمک‌ کند. با این‌ حال گاهی مخفی‌ کردن لایک‌ها برای برخی برندها نیز می‌تواند مزایایی داشته‌ باشد.

در خصوص بازاریابی و برندهایتان این‌ نکته را در نظر داشته‌ باشید که لایک‌های دریافتی یک معیار بیهوده‌اند. هنگام اندازه‌گیری عملکرد کلی، تلاش‌های بازاریابی اینستاگرام شما اهمیت بسیار کمی دارد. در عوض اگر می‌خواهید به‌ معیارهای اینستاگرام مانند نظرات و اشتراک‌ گذاری‌ها توجه‌ کنید، نشان‌ دهنده این‌ است که پست شما به‌ اندازه کافی سر و صدا کرده‌ است تا کاربران اقدامات‌ عمدی انجام‌دهند.


چگونه لایک‌ها را در اینستاگرام مخفی‌ کنیم؟

شما می‌توانید لایک‌ها را هم در پست‌های اینستاگرامی خود و هم در حساب‌های اینستاگرامی که دنبال می‌کنید، پنهان‌کنید.

توجه: حتی به‌ عنوان یک بازاریاب، ممکن است شما یک والد، خواهر و یا برادر بزرگتر یک شخص‌ جوان یا نوجوان باشید که آموزش این تنظیمات به‌ آن‌ها، راهی عالی برای تغییر سبک‌ زندگی آن‌ها شود. بنابراین آن‌ها را تشویق‌کنید که این بروزرسانی را انجام‌ دهند تا مقایسه آنلاین کمتری انجام‌دهند.

اکنون بیایید نحوه مخفی‌ کردن لایک‌ها در اینستاگرام را به‌ صورت گام‌به‌گام بررسی‌کنیم.

چگونه لایک‌های پست‌های اینستاگرامی دیگران را مخفی‌ کنیم؟

اگر قصد دارید لایک پست‌های اینستاگرامی دیگران را در فید خود پنهان‌کنید، به‌ راحتی می‌توانید این کار را از طریق تنظیمات خود انجام‌ دهید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا حساب‌های شخصی یا حساب‌های افراد رقیب را با حساب‌های خود مقایسه نکنید. همچنین شما را مجبور می‌کند در حین اسکرول‌ کردن صفحه، به‌ مواردی بیش از موارد مشابه نگاه‌ کنید. برای مخفی‌ کردن رویدادها در پست‌های اینستاگرامی دیگران، مراحل زیر را دنبال‌ کنید:

مرحله‌اول: روی منوی سه‌خط در سمت‌ راست پروفایل خود بزنید و سپس به‌ بخش تنظیمات بروید.

مرحله‌دوم: در منوی‌ تنظیمات روی‌ گزینه Privacy بزنید.

مرحله‌سوم: در منوی Privacy روی Posts بزنید.

مرحله‌چهارم: گزینه Hide likes and view counts را فعال‌ کنید.

اکنون چیزی شبیه‌ به عکس زیر را در پست‌های اینستاگرام خود خواهید دید.

به‌ جای مشاهده «لایک‌ شده توسط نام‌ کاربری و ۱۱۰۳۴ نفر دیگر» گزینه «لایک‌ شده توسط نام‌ کاربری و دیگران» را مشاهده خواهید کرد.


چگونه لایک پست‌های اینستاگرام خود را قبل از انتشار مخفی‌ کنیم؟

اکنون می‌خواهیم نحوه مخفی‌ کردن لایک پست‌‌های اینستاگرام را توضیح‌ دهیم. متاسفانه هیچ‌تنظیمی وجود ندارد که به‌ طور خودکار همه لایک‌های پست‌های اینستاگرامی شما را پنهان‌کند و باید این‌کار را برای هر پست به‌صورت جداگانه انجام‌دهید. یا می‌توانید تغییرات را در حین‌ انتشار پست یا پس از انتشار نیز انجام‌دهید.

مرحله‌اول: طبق روال‌ همیشه شروع به‌ ایجاد پست در صفحه‌ اینستاگرام خود کنید. وقتی به‌ بخش نوشتن کپشن، گذاشتن‌ استیکر یا افزودن‌مکان رسیدید، روی تنظیمات پیشرفته بزنید.

مرحله‌دوم: در اینجا گزینه جابه‌جایی را در کنار  Hide likes and view در پست خود خواهید دید تا مطمئن‌ شوید که لایک‌های پست‌ شما مخفی‌اند. با این کار تعداد بازدیدهای ویدیوهای ارسال‌ شده فید شما نیز پنهان می‌شود. لازم به‌ ذکر است این‌گزینه برای Reels در دسترس نمی‌باشد.

مرحله‌سوم: در تنظیمات‌ پیشرفته همچنین می‌توانید قبل از انتشار، تغییرات‌ بیشتری ایجاد کنید. مانند افزودن‌ متن جایگزین به پست اینستاگرام خود برای کسانی که از صفحه‌ خوان‌های گویا استفاده می‌کنند یا حتی می‌توانید قابلیت کامنت‌گذاری را غیرفعال کنید. در اینجا نمونه‌ای از نحوه پنهان‌ کردن لایک‌های اینستاگرام توسط برند دکور خانه آورده شده‌ است که تعداد لایک‌ها و بازدیدهای آن تقریبا در همه پست‌ها پنهان شده‌است.


چگونه لایک‌ها را پس از انتشار پست مخفی‌ کنیم؟

اگر قبلا پست خود را منتشر کرده‌اید و متوجه‌ شدید که فراموش‌کرده‌اید تعداد لایک‌هایتان را پنهان‌کنید، استرس نداشته‌باشید زیرا خیلی‌ راحت می‌توانید لایک‌ها را پس از به‌ انتشار گذاشتن پست‌خود با مخاطبانتان، غیرفعال کنید.

مرحله ۱: به پستی که قصد دارید لایک‌هایش را مخفی‌ کنید بروید و برای دسترسی به تنظیمات‌ بیشتر روی نماد منوی سه‌ نقطه بزنید.

مرحله ۲: سپس به‌ سادگی روی Hide like count بزنید تا مطمئن‌ شوید که هیچ‌کس نمی‌تواند لایک‌های پست‌های شما را ببیند.

مرحله ۳: این منو گزینه‌های دیگری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله خاموش‌ کردن ریپلی‌های سابق کامنت‌ها، پین‌ کردن یک کامنت‌ خاص و موارد دیگر.


چگونه لایک‌های خود را حتی در صورت مخفی‌ بودن در اینستاگرام ببینیم؟

حتی اگر به‌ دلیل تنظیمات صورت‌ گرفته، نه شما و نه هیچکس دیگری نمی‌تواند لایک‌هایتان را به‌ صورت عمومی مشاهده‌کند، می‌توانید آن‌ها را به‌ صورت داخلی دنبال‌ کنید تا رشد و پیشرفت خودتان را مشاهده‌کنید. گرچه لایک‌ها یک معیار بیهوده هستند اما همچنان می‌توانید با رشد حسابتان آن‌ها را پیگیری‌ کنید تا میزان دسترسی خود را اندازه‌گیری کنید.

حتی پس از اینکه لایک‌ها را در فید خود مخفی کرده‌ باشید، دو روش وجود دارد که می‌توانید لایک‌های اینستاگرام خود را مشاهده‌ کنید. ابتدا باید به داده‌های لایک‌های خود در insight داخلی اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. تا زمانی‌که یک حساب‌ کاربری تجاری اینستاگرامی‌ دارید، می‌توانید با رفتن به‌ پروفایل خود و زدن بر روی‌ دکمه insight، به تجزیه و تحلیل خود دست پیدا‌ کنید.

در insight اینستاگرام خود، می‌توانید به‌ محتوای اخیری که به‌ اشتراک گذاشته‌اید نگاه کنید و تعداد لایک‌ها، نظرات، برداشت‌ها و تعداد بازدید کنندگان را مشاهده‌ کنید.

شما همچنین به داده‌های مهم برای رد کردن گزارش ماهانه خود بدون تحریک اعداد و ارقام در اینستاگرام دسترسی‌ دارید. در نظر بگیرید که آیا پنهان کردن لایک‌های اینستاگرام برای برند شما مناسب است یا خیر. اگر مخاطبان شما افراد جوان هستند، ممکن‌است پنهان‌ کردن لایک‌ها انتخاب‌ مناسبی باشد. یا از آنجا که لایک‌ها یک معیار بیهوده‌ هستند، می‌توانید به‌ سادگی این اعداد را نادیده‌ بگیرید. با این‌ حال بهتر است معیارهای مهم‌تری مانند مشارکت کلی نظرات و اشتراک‌ گذاری‌ها را ردیابی‌کنید تا بسنجید که آیا مخاطبانتان با پست‌های شما همخوانی دارند یا خیر.

و برای کسب اطلاعات‌بیشتر در مورد نحوه ایجاد محتوایی که مخاطبان شما آن را جذاب کنند، جدیدترین Sprout Social index را بررسی‌ کنید. از این‌تحقیق برای تقویت استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود استفاده‌ کنید و دریابید که کاربران رسانه‌های‌ اجتماعی توضیح می‌دهند چه مواردی از برندها و تجارت‌ها را ببینید؟!

سوالات متداول

پنهان‌کردن لایک‌های اینستاگرام چه‌ فایده‌ای دارد؟

از آنجا که امروزه جوانان و نوجوانان میزان ارزش خود را براساس لایک‌های پست‌های اینستاگرامی می‌سنجند، پنهان‌کردن لایک‌ها می‌تواند کاری مفید در زمینه مقایسه کمتر نوجوانان با افراد معروف اینستاگرامی باشد.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها