ورود به جانویس

چطور با Alt Text به دیده شدن پست‌های اینستاگرام در گوگل کمک کنیم؟

چطور با Alt Text به دیده شدن پست‌های اینستاگرام در گوگل کمک کنیم؟
چطور با Alt Text به دیده شدن پست‌های اینستاگرام در گوگل کمک کنیم؟

ویژگی Alt Text کمک می‌کند تا پست‌های اینستاگرام شما در گوگل بیشتر دیده شوند. اینستاگرام هر ساله آپدیت‌های جدید را برای اپلیکیشن خود ارائه می‌دهد. یکی از آپدیت‌هایی که اخیرا ارائه کرده است ویژگی Alt Text می‌باشد. این ویژگی هواداران زیادی به ویژه در حوزه دیجیتال مارکتینگ پیدا کرده‌است، اما علت آن چیست؟ پاسخ این سوال را با سوالی دیگر جواب می‌دهیم. آیا تا به حال آیدی اینستاگرام خود را در گوگل سرچ کرده‌اید؟ اگر این کار را انجام نداده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا این‌ کار را انجام دهید تا آدرس اکانت خود در گوگل ببینید. این امر به این معنی است که اکانت اینستاگرام شما به گونه‌ای در گوگل ثبت شده است. زمانی که شما از هشتگ‌ در کامنت خود استفاده می‌کنید احتمال این را ایجاد می‌کنید که اگر شخصی در گوگل یکی از هشتگ‌های کامنت شما و یا کلمات مشابه آن را سرچ کرد، تصویر و یا ویدیوی شما نیز برایش نمایان شود. قابلیت جدید Alt Text برای نوشتن متنی‌ است شامل شرح عکس که کلمه‌ یا کلمات کلیدی و کانونی مربوط به تصویر در آن باید به کار رود. این قابلیت کمک می‌کند تا پست‌های شما در گوگل هزاران بار بیشتر دیده شوند.

حال به دو پرسش درباره‌ی Alt Text اینستاگرام پاسخ می‌دهیم:

 چگونه از Alt Text در اینستاگرام استفاده کنیم؟

 چگونه از Alt Text در اینستاگرام استفاده کنیم؟

پس از اینکه وارد اینستاگرام خود شدید به قسمت ارسال پست جدید بروید. از گالری خود عکس مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه‌ی Next که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه‌ی Next به مرحله‌ی انتخاب فیلتر می‌رسید. فیلتر دلخواهتان را انتخاب کرده و باز بر روی آیکون Next کلیک کنید.

 چگونگی استفاده از Alt Text در اینستاگرام

حال به آخرین مرحله در فرآیند ارسال پست می‌رسیم. در این مرحله باید نوشته‌‌ی Advanced settings را که به رنگ خاکستری مشخص شده است، انتخاب کنید. در صفحه‌ی باز شده که Accessibility نام دارد گزینه‌ی Write Alt Text انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه‌ به صفحه‌ی جدید عنوان Alt Text می‌روید که در اینجا می‌توانید برای پست مربوطه یک Alt Text بنویسید و در نهایت گزینه‌‌ی Save که در بالای صفحه با رنگ آبی مشخص شده است را انتخاب کنید. حال پست شما آماده‌ی ارسال است.

اگر می‌خواهید در یک پست چندین عکس و یا فیلم را قرار دهید و برای هر کدام یک Alt Text در نظر بگیرید، کافی است در همان صفحه به ترتیب برای هر کدام از تصاویری که در نظر گرفته‌اید یک Alt Text تعریف کنید.

نحوه‌ی اضافه کردن Alt Text به پست‌های قدیمی چگونه است؟

مراحل زیر برای کسانی می‌باشد که یا با این ویژگی آشنا نبوده‌اند و به تازگی با آن روبه‌رو شده‌اند، یا برای کسانی که برای پست‌هایشان Alt Text تنظیم کرده و می‌خواهند آن را ویرایش کنند.

نحوه‌ی اضافه کردن Alt Text به پست‌های قدیمی چگونه است؟

وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید. این صفحه تمامی پست‌هایی که انتشار داده‌اید را نشان می‌دهد. پستی که می‌خواهید این ویژگی به آن اضافه کنید را انتخاب کرده و بر روی آیکون سه نقطه که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید. در کادری که باز شده است گزینه‌ی Edit Alt Text را انتخاب کنید و در صفحه‌ای که باز می‌شود کلمه‌ یا کلماتی را به عنوان Alt Text ضمیمه‌ی تصویر کنید.

جمع‌بندی

ایده‌ی اصلی این قابلیت در ابتدا برای کسانی بود که مشکلات بینایی داشتند و اینستاگرام این قابلیت را ارائه داد تا این افراد هم بتوانند محتواهای پست‌ها را متوجه شوند. اما به طور کلی Alt Text در نتایج جست‌وجو در اکسپلور اینستاگرام تاثیرگذار است و از نمایش تصاویر غیر مرتبط در آن جلوگیری می‌کند. با این قابلیت می‌توانید بازدید‌ پست‌های پیج‌تان را در گوگل افزایش دهید. اگر از این قابلیت استفاده کردید، تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه

    1. سلام، در حال حاضر اگر برای پست‌هاتون Alt text در نظر بگیرین، صرفا پیجتون توی نتایج گوگل نشون داده میشه نه پست‌ها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها