ورود به جانویس

نام کاربری اینستاگرام چیست؟ +۴ ایده برای انتخاب آن

نام کاربری اینستاگرام به چه معناست؟ +۴ ایده برای انتخاب آن
نام کاربری اینستاگرام به چه معناست؟ +۴ ایده برای انتخاب آن

آیا می‌دانستید اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد؟ با وجود این تعداد زیاد پیدا کردن یک فرد یا کسب‌وکار خاص می‌تواند چالش برانگیز باشد. به طور کلی نام کاربری آدرس صفحه اینستاگرام شما می‌باشد و همانطور که می‌دانید نام کاربری همان چیزی است که مردم برای یافتن شما ‌آن را جستجو می‌کنند.

یک نام کاربری موثر به سرعت شناسایی شما کمک می‌کند و شما را در ذهن کاربران به یاد ماندنی می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب سعی دارم نحوه پیدا کردن و تغییر نام کاربری، ایده‌هایی برای ایجاد آن و این که آیا شایسته‌ی جایگاهی در کارت ویزیت شما را دارد یا نه؛ بگویم! پس اگر می‌خواهید نام کاربری موثر و حرفه‌ای داشته باشید در ادامه با من همراه شوید:

دقت کنید که به راحتی می‌توان نام کاربری اینستاگرام (Instagram Handle) را با نام اینستاگرام (Instagram Name) اشتباه گرفت. با این حال، هر دو عملکردهای متفاوتی دارند. بزرگترین تفاوت این است که نام کاربری اینستاگرام منحصر به فرد است، وقتی آن را انتخاب کردید، هیچ کس دیگری نمی‌تواند آن را انتخاب کند؛ اما یک نام اینستاگرام می‌تواند در بین چندین کاربر یکسان باشد.

تفاوت نام کاربری در اینستاگرام و نام اینستاگرام

نام کاربری اینستاگرام به چه معناست؟

نام کاربری اینستاگرام چندین هدف دارد؛ اول اینکه مردم از آن برای تگ کردن شما در عکس‌ها، ویدیوها و استوری‌ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، نام کاربری HubSpot در اینستاگرام HubSpot@ است که کاربران می‌توانند برای تگ یا منشن کردن این پیج در پست‌ها از این عبارت استفاده کنند.

دوم، لینکی به پروفایل شما ایجاد می‌کند. اگر نام کاربری خود را تغییر دهید، URL پروفایل شما نیز تغییر می‌کند. به خاطر داشته باشید که وقتی یک نام ‌کاربری جدید انتخاب می‌کنید، تا ۱۴ روز نمی‌توانید به نام کاربری قبلی خود برگردید.

ایجاد لینک به پروفابل اینستاگرام

چگونه یک نام کاربری برای اینستاگرام خود انتخاب کنیم؟

هنگام ساخت یک اکانت در اینستاگرام از شما خواسته می‌شود که یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید. در حالی که می‌توانید به خلاقیت خود اجازه دهید فرمان را در دست بگیرد، برای انتخاب آن قوانینی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید:

  • نام کاربری شما نمی تواند بیش از ۳۰ کاراکتر باشد.
  • فقط می‌تواند شامل حروف، اعداد و نقطه باشد.
  • نمی‌تواند شامل نمادها یا علائم نگارشی باشد.
  • باید منحصر به فرد باشد.

سخت‌ترین کار، آخرین کار است و ممکن است به آزمون و خطا نیاز داشته باشد. برای کمک به شما، ما چهار ایده برای انتخاب نام کاربری در اینستاگرام را قرار داده‌ایم:

ایده‌هایی برای نام کاربری اینستاگرام

۱) نام کاربری ساده‌ای انتخاب کنید!

برای مشاغل، ساده نگه داشتن نام کاربری می‌تواند قانون خوبی باشد. معمولا انتخاب یک نام کاربری با نام کسب‌وکار خود گزینه‌ی خوبی است. اما اگر نام کسب‌وکار شما در دسترس نیست، ممکن است لازم باشد کمی دقت کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک چاپخانه، Mint Prints را راه اندازی می‌کنید. نام کاربری MintPrints@ گزینه ایده‌آلی است اما اگر قبلا انتخاب شده است، می‌توانید بدون تغییر معنا، آن را تغییر دهید. به عنوان مثال، می‌توانید موقعیت مکانی خود (MintPrintsBrooklyn@) یا کلمه‌ای که تجارت شما را توصیف می‌کند (MintPrintsDesign@) اضافه کنید. بعدا، تغییرات بیشتری را مورد بحث قرار خواهیم داد تا اگر نام کاربری انتخاب اول شما در دسترس نیست، امتحان کنید.

۲) نام کاربری خود را با توجه به زمینه‌ی کاری‌تان انتخاب کنید:

چه به تناسب اندام، عکاسی، مسافرت، رقص یا هنر علاقه‌مند باشید، یک نکته عالی برای ایجاد یک نام کاربری این است که کلماتی را که به جایگاه شما مرتبط هستند، بگنجانید.

مثال زیر را از نویسنده مواد غذایی Lizi Heaps بررسی کنید:

انتخاب نام کاربری در اینستاگرام با توجه به زمینه‌ی کاری‌تان

۳) از کاراکترها و نمادهای اضافی استفاده نکنید:

هنگامی که یک کاربر در اینستاگرام عبارتی را جستجوی می‌کند، لیستی از پروفایل‌ها با مرتبط‌ترین نام کاربری‌ نتیجه‌ی این جستجو می‌شوند. بنابراین، اضافه کردن کاراکترها یا نمادهای اضافی به نام کاربری شما می‌تواند پیدا کردن پروفایل شما را برای دیگران سخت‌تر کند.

اگر چه نام کاربری‌ها محدودیت ۳۰ کاراکتری دارند، اما کوتاه و مختصر نگه داشتن آن بهتر است؛ چرا که به خاطر سپردن نام‌های کاربری بلند دشوار است و از طریق بخش جستجو اینستاگرام پیدا کردن آن سخت‌ می‌شود. به عنوان مثال، به خاطر سپردن کدام نام کاربری زیر راحت‌تر است؟

گزینه ۱: SophiasFoodBlog@

گزینه ۲: SophiasFoodBlogNYC5746@

۴) “The” یا “I’m” را به نام کاربری خود اضافه کنید.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، گاهی اوقات نام کاربری ایده‌آل اینستاگرام شما را قبلا یک نفر انتخاب کرده است. خوشبختانه راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید مشابه آن را انتخاب کنید:

یکی از تغییرات این است که “The” را در جلوی نام کاربری خود اضافه کنید. به عنوان مثال، Faire Plaisir، یک شرکت لوازم خانگی قدیمی، از نام کاربری TheFairePlaisir@ در اینستاگرام استفاده می‌کند. این تغییر جزئی به برند اجازه می‌دهد همچنان از نام شرکت خود استفاده کند که به قابلیت کشف آن نیز کمک می‌کند.

"The" یا "I'm" را به نام کاربری خود اضافه کنید.

تغییر دیگر این است که “Im” را در جلوی نام کاربری خود اضافه کنید. به عنوان مثال، بازیگر آنجلا باست دارای نام کاربری im.angelabassett@ است.

توجه کنید این گزینه برای اکانت‌های شخصی در اینستاگرام نسبت به اکانت‌های بیزینسی مناسب‌تر می‌باشد.

مثالی برای انتخاب نام کاربری در اینستاگرام

چگونه نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهیم؟

قبل از اینکه یک نام کاربری جدید برای اینستاگرام خود انتخاب کنید، مهم است که بدانید پس از تغییر چه چیزی تغییر می‌کند و چه چیزی تغییر نمی‌کند.

نام کاربری شما یک بخش کلیدی از URL پروفایل شما است. اگر شخصی لینکی به پروفایل شما با نام کاربری قدیمی شما نشانک یا ذخیره کند، به صفحه‌ای هدایت می‌شود که نوشته شده است: «متاسفیم، این صفحه در دسترس نیست.

همچنین، اگر نام کاربری اینستاگرام خود را در امضای ایمیل، پست وبلاگ، وب‌سایت یا کارت ویزیت لینک دهید، به‌ روزرسانی این اطلاعات ضروری است که می‌تواند دردسرساز باشد.

اگر در مورد تعویض نام کاربری خود دچار سردرگمی شده‌اید، نترسید اینستاگرام ۱۴ روز به شما فرصت می‌دهد تا آن را دوباره عوض کنید. با این حال، دلایل معتبری برای تغییر نام کاربری وجود دارد، مانند تغییر نام تجاری.

چگونه نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهیم؟

در اینجا چهار مرحله برای تغییر دسته وجود دارد:

  • به پروفایل خود بروید و روی «Edit Profile» بزنید.
  • نام کاربری خود را انتخاب کنید.
  • نام کاربری قدیمی خود را حذف کرده و نام کاربری جدید را تایپ کنید.
  • روی  Done بزنید.

پس از انجام این مراحل، اینستاگرام به طور خودکار پروفایل شما را با نام کاربری جدید به روز می‌کند.

آیا باید نام کاربری اینستاگرام خود را در کارت ویزیت خود قرار دهیم؟

در حالی که رسانه‌های اجتماعی زمانی راهی برای ارتباط با دوستان و خانواده بودند، اکنون به عنوان یک ابزار مهم برای بیزینس‌ها و افراد شناخته می‌شوند. به همین دلیل، تعدادی از متخصصان در کارت ویزیت خود برای اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود جای رزرو می‌کنند.

اما آیا این بهترین گزینه برای شما یا برندتان می‌باشد؟ بیایید مزایای آن را در نظر بگیریم:

شبکه شما را می‌سازد و گسترش می‌دهد: ساختن برند شما اغلب با ساخت شبکه شما همراه است. قرار دادن نام کاربری اینستاگرام خود بر روی کارت ویزیت، مشتریان بالقوه را تشویق می کند تا شما را بیابند و با شما ارتباط برقرار کنند.

به شناخت بیشتر کمک می‌کند: نام کاربری اینستاگرام به مشتریان احتمالی این فرصت را می‌دهد که شما را فراتر از جزئیات سطحی بشناسند. حضور آنلاین نیز برای جلب اعتماد و اعتبار مهم است.  

نام کاربری یک کانال ارتباطی اضافی را فراهم می‌کند: داشتن اطلاعات شبکه‌های اجتماعی در کارت ویزیت به مشتریان بالقوه اجازه می‌دهد بدانند که شما برای برقراری ارتباط در زمینه‌های مختلف فعالیت دارید.

البته، شما همچنین در معرض خطر شلوغ کردن کارت ویزیت خود با اطلاعات بیش از حد هستید. به همین دلیل است که توصیه می‌کنم اینستاگرام را فقط در صورتی لینک دهید که فعالانه با آن درگیر هستید.

جمع‌بندی

اگر چه انتخاب نام کاربری اینستاگرام ممکن است از جزییات به نظر برسد، اما جز کلیدی برند دیجیتال شما است و با وجود میلیون‌ها کاربر در اینستاگرام، ضروری است که نام کاربری انتخاب کنید که قابل جستجو، به یاد ماندنی و مرتبط با شما باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها