ورود به جانویس

۴ دلیل که چرا فروش تیک آبی توییتر بد است؟

تیک آبی توییتر
تیک آبی توییتر

اینکه چه کسی تیک آبی توییتر را دریافت می‌کند همیشه یک موضوع بحث برانگیز بوده است. در حالی که توییتر به طور سنتی این تأیید را به افراد «قابل توجه» ارائه می‌دهد. در واقع هیچ تعریف روشنی از اینکه چه کسی با این نمایه مطابقت دارد و چه کسی مناسب نیست، وجود ندارد.

در حال حاضر، «ایلان ماسک» نابغه فناوری پیشنهاد می‌کند به هر کسی که بتواند هزینه آن را بپردازد، نشان تأیید اعتبار یا تیک آبی توییتر را می‌دهد. اگرچه ممکن است این کار برای برخی عالی به نظر برسد، اما نکات منفی نیز در آن وجود دارد.

در این مقاله از جانویس قصد داریم تا به این نکته که خرید تیک آبی توییتر چندان هم خوب نیست، نگاهی بیندازیم. پس با ما همراه باشید.


۱. از بین بردن انحصاری بودن تیک آبی توییتر

بعضی از افراد در توییتر که حساب‌های تأیید شده دارند، از مخالفان سر سخت طرح ایلان ماسک برای دادن تیک آبی به اشخاصی که می‌توانند پول پرداخت کنند، هستند. البته این مخالفت قابل درک است زیرا آنها احتمالاً وضعیت ویژه خود را از دست خواهند داد.

تیک آبی توتیتر

خوب است که بدانیم ایلان ماسک با این کار یک هدف خاصی دارد و آن این است که می‌خواهد شکافی را از بین ببرد. از آنجایی که بسیاری از مردم می‌خواهند معروف شوند، تیک آبی توییتر به آنها این احساس را می‌دهد. مانند یک کالا زمانی که کمیاب باشد، ارزنده‌تر و ارزشمندتر است. در حال حاضر، نشان تأیید یا تیک آبی یک کالای دیجیتال کمیاب است که عرضه بی‌نهایت آن از جذابیتش می‌کاهد.

به عبارت دیگر، اگر همه مردم به راحتی تیک آبی توییتر را دریافت کنند این نشان تأیید، دیگر خاص نخواهد بود و می‌تواند شکاف دیگری ایجاد کند. بدون شک این فاصله بین کسانی که می‌توانند این هزینه را پرداخت کنند و آنهایی که مستحق گرفتن این تأییده هستند اما قادر به پرداخت این پول نیستند، می‌افتد.


۲. از بین بردن جنبه ناشناس بودن

تیک آبی توییتر چگونه است؟

یکی از بهترین مزایای توییتر این است که می‌توانید نظر خود را در پوشش یک فرد ناشناس بیان کنید. برخلاف شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند فیس‌بوک، توییتر از سیاست بیان نام واقعی استفاده نمی‌کند. در واقع شما می‌توانید با سه حالت یعنی نام واقعی، نام تجاری یا یک حساب کاربری ناشناس توییت کنید.

این ناشناس بودن برای بسیاری از کاربران توییتر بسیار مهم است زیرا می توانند بدون ترس از شناسایی، از هر چیزی انتقاد کنند. شما می‌توانید به طور ناشناس نظراتی را بدهید که شاید جامعه از فردی با موقعیت شما این انتظار را نداشته باشد.

«تأیید شدن همه» خطر بزرگی را برای سوق دادن توییتر به سمت تبدیل شدن به یک پلتفرم واقعی به همراه دارد. به عبارت ساده شما باید مشخص کنید که چه کسی هستید تا علامت آبی را دریافت کنید و در عین حال از ناشناس ماندن خود نیز صرفنظر کنید. مطمئناً، تحت پیشنهاد تأیید توییتر، گزینه تأیید نشدن را خواهید داشت، بنابراین می‌توانید به صورت ناشناس به توییت کردن ادامه دهید.

متأسفانه، این مدل راستی‌آزمایی باعث می‌شود که در آن حساب‌های تأییدنشده، نادیده گرفته شوند، در حالی که آنهایی که علامت تیک آبی دارند بیشتر دیده شوند. این امر به طور غیرمستقیم افراد را تحت فشار قرار می‌دهد تا بخواهند که تأیید شوند و ناشناس ماندن را در این پلتفرم از دست بدهند.


۳. افزایش حساب‌های جعلی

یکی از بزرگترین نگرانی‌های ایلان ماسک در مورد توییتر، تعداد اکانت‌ها و ربات‌های اسپم در پلتفرم توییتر است. او در یکی از توییت‌های خود در مورد این موضوع، قول داد که «ربات‌های اسپم را شکست دهد و از بین ببرد».

تیک آبی توییتر

در واقع مبارزه با ربات‌های اسپم، ارزش جنگیدن را دارد، اما یک مشکل در استفاده از تأیید صحت برای مبارزه با این ربات‌ها وجود دارد. تصور کنید یک حسابی تأیید شده است اما بعداً دسته یا نام نمایشی آن را به چیزی شبیه به یک سازمان دولتی یا حساب افراد مشهور تغییر می‌دهد. به طور مثال، حسابی با علامت تیک آبی، دسته‌اش را به whiteh0use@ تغییر می‌دهد تا یک اکانت جعلی از حساب whitehouse@ باشد. یا چیزی مانند twitter_support@ برای جعل هویت twitterSupport@، همه اینها تیک آبی هم دارند.

تیک آبی توییتر به چه درد می‌خورد؟

اگر اقدامات متقابل درستی وجود نداشته باشد، می‌تواند راهی باز برای هکرها باشد. زیرا این‌گونه می‌گوید که مثلاً من پشتیبان توییتر هستم و تیک آبی هم دارم، پس معتبر هستم، حالا پسوردتو بده!

حساب‌های تأیید شده‌ بی‌شماری هستند که می‌توانند به همین راحتی، از افراد کلاهبرداری کنند. جک دورسی، بنیانگذار توییتر، در سال ۲۰۱۸ به طور عمومی در مورد این موضوع اظهار نظر کرد و گفت اگر میلیون‌ها حساب کاربری بررسی شوند، شما می‌توانید بفهمید که چه تعداد آنها جعلی هستند.

حساب جعلی در توییتر

۴. خروج از حساب‌های پرمخاطب

در طرح پولی گرفتن تیک آبی توییتر که توسط ایلان ماسک پایه‌گذاری شد، افرادی که قبلاً در این پلتفرم تأیید شده بودند، باید برای حفظ اعتبار خود هزینه بپردازند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، تعداد زیادی از این حساب‌های معتبر اعلام کردند که اگر ایلان ماسک به روند خود ادامه دهد، به طور حتم توییتر را ترک خواهند کرد.

تیک آبی توییتر

درست یا غلط، مسئله این است!

توییتر به آرامی و بدون بررسی عمومی در حال حرکت بود تا اینکه ایلان ماسک، مالک جدید آن شد. شاید، تغییرات جدید از دید بسیاری از افراد اشتباه به نظر برسد و به نظر بسیاری از مردم آخرین حرکت‌های او پیامدهای مشکل زایی خواهد داشت.

با این حال، او هنوز همان مردی است که موشک‌ها را در فضا می‌فرستد و برنامه‌های بلندپروازانه‌ای برای سکونت در مریخ دارد. پس مدیریت توییتر سخت‌تر از فرستادن موشک به فضا نخواهد بود. تنها چیزی که باید منتظر آن بود گذشت زمان است که همه چیز را در مورد این پرنده رها (توییتر) مشخص می‌کند.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها