ورود به جانویس

چت مخفی یا سکرت چت تلگرام چیست؟

چت مخفی یا سکرت چت تلگرام چیست؟
چت مخفی یا سکرت چت تلگرام چیست؟

تلگرام را دست کم نگیرید! تلگرام یک ویژگی جالب و هیجان‌انگیز به نام چت مخفی یا سکرت چت تلگرام دارد. این قابلبیت با چت‌های معمولی در تلگرام تفاوت‌‌های بسیاری دارد. از اسمی که تلگرام برای این ویژگی انتخاب کرده‌است می‌توان فهمید که از امنیت بالایی برخوردار است. با استفاده از سکرت چت می‌توانید با شخص مورد نظرتان چت کنید و محتوایی ارسال کنید که فقط برای شما و طرف مقابل، قابل رویت باشد.

در ادامه‌ی مقاله، علاوه بر آموزش استفاده از سکرت چت، اطلاعاتی درباره‌ی برخی از  ویژگی‌های این قابلیت در اختیارتان قرار می‌دهیم:

چگونگی فعال کردن سکرت چت در تلگرام

در ابتدا وارد صفحه چت شخصی که می‌خواهید با آن سکرت چت داشته باشید، شوید. سپس بر رو‌ی اسم مخاطب مورد نظر که در بالای صفحه قرار دارد، بزنید. صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. در بالای صفحه‌ی باز شده آیکون سه نقطه را انتخاب کنید. سپس در نیم‌ صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Start Secret Chat را انتخاب کنید . حال صفحه‌ی چت مخفی و یا سکرت چت بین شما و مخاطب مورد نظرتان ایجاد می‌شود و می‌توانید پیام‌های مورد نظرتان را ارسال کنید.

دقت کنید برای شروع چت مخفی، طرف مقابل باید آنلاین باشد تا این گفتگوی محرمانه‌ی شما آغاز شود.

چگونگی فعال کردن سکرت چت در تلگرام

ویژگی‌های سکرت چت تلگرام

۱) برای سکرت چت خود زمان تعیین کنید. گزینه‌ی Set Self-Destruct Time به شما این امکان را می‌دهد که برای حذف محتوای ارسال شده بین شما و شخص مورد نظرتان، زمان تعیین کنید. اجرای این ویژگی هم از طرف شما و هم از طرف شخص مقابل امکان پذیر است.

برای استفاده از این ویژگی باید مراحل زیر را طی کنید:

برای فعال کردن ویژگی Set Self-Destruct Time دو راه وجود دارد.

راه اول: پس از فعال کردن سکرت چت و ورود به صفحه‌ی ایجاد شده، در کنار عکس پروفایل شخص مورد نظر، یک علامت ساعت مشاهده می‌کنید. با لمس کردن این آیکون نیم صفحه‌ای با عنوان Self-Destruct Time برایتان باز می‌شود.

راه دوم: پس از ورود به صفحه‌ی سکرت چت، در بالا سمت راست، سه نقطه‌ای را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن، نیم‌صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. با انتخاب گزینه‌ی Self-Destruct Time می‌توانید این ویژگی تلگرام را فعال کنید.

پس از انتخاب گزینه‌ی Self-Destruct Time می‌توانید زمان مورد نظرتان را برای حذف پیام انتخاب کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر ۶ ثانیه برای حذف پیام در نظر گرفته‌ایم. به این معنا که محتوایی را که ما ارسال کرده‌ایم، پس از گذشت ۶ ثانیه هم برای شما و هم برای طرف مقابل حذف خواهد شد. اما ممکن است زمانی که محتوای ارسالی به صورت وویس و یا کلیپ باشد، پس از اتمام زمان تعیین شده برای حذف پیام، محتوای شما همچنان موجود باشد. علت نگه‌ داشتن پیام توسط تلگرام این است که، تلگرام به شما اجازه می‌دهد تا وویس و یا ویدیو ارسالی را کاملا گوش دهید و یا ببینید و سپس بلافاصله پیام را حذف می‌کند.

۲) قابلیت دیگری که سکرت چت دارد، Clear history می‌باشد. برای دستیابی به این گزینه روی سه نقطه‌ی بالا سمت راست بزنید. پس از انتخاب گزینه‌ی  Clear history تمامی پیام‌های رد و بدل شده بین شما و طرف مقابل پاک خواهند شد. البته استفاده از این ویژگی برای زمانی است که شما از قابلیت Self-Destruct Time استفاده نکرده باشید و با انبوهی از پیام‌ها روبه‌رو باشید.

۳) گزینه‌ی دیگری به نام Delete chat وجود دارد که با استفاده از این گزینه می‌توانید چت مخفی را متوقف کنید که با این کار چت ایجاد شده از دسترس شما و طرف مقابل خارج می‌شود.

۴) این قابلیت هم اکنون بر روی نسخه‌ی دسکتاپ امکان پذیر نمی‌باشد، اما امکان دارد بعدها این ویژگی به تلگرام دسکتاپ نیز افزوده شود.

۵) گفتگوی محرمانه برای گروه‌ها امکان پذیر نمی‌باشد و تنها می‌توانید یک اکانت را به چت مخفی دعوت کنید.

امنیت بالای سکرت چت تلگرام غیر قابل انکار است!

در قسمت سکرت چت تمامی پیام‌ها به صورت رمزنگاری شده در گوشی طرفین ذخیره می‌شوند و همچنین مدیران تلگرام اعلام کرده‌اند که این دسته از پیام‌ها در سرور خود تلگرام نیز ذخیره نمی‌شوند.

امکان عکس گرفتن از صفحه یا همان اسکرین‌شات در چت مخفی امکان پذیر نمی‌باشد. اگر شما از سکرت چت اسکرین‌شات بگیرید، تلگرام یک پیام مبتی بر حریم شخصی به شما ارسال می‌کند. همچنین در این قسمت نمی‌توانید هیچ پیامی را فوروارد کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها