ورود به جانویس

آپدیت جدید توییتر؛ حذف فالوورها بدون اطلاع آن‌ها

آپدیت جدید توییتر؛ حذف فالوورها بدون اطلاع آن‌ها
آپدیت جدید توییتر؛ حذف فالوورها بدون اطلاع آن‌ها

توییتر قابلیت جدیدی را راه‌اندازی کرده‌است. در این آپدیت کاربران می‌توانند فالوورهای خود را بدون اطلاع آن‌ها بلاک کنند. در نتیجه کاربران با استفاده از قابلیت گفته شده می‌توانند ارتباطشان را با فالوورها بیشتر کنترل کنند.

این قابلیت در حال حاضر برای کاربرانی که از توییتر در وب استفاده می‌کنند در دسترس می‌باشد. اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی ویژگی گفته شده به اپلیکشن توییتر نیز توسعه یابد.

مراحل استفاده از این قابلیت

برای حذف فالوورهایتان به قسمت پروفایل خود بروید و روی گزینه‌ی Followers بزنید. سپس ۳ نقطه‌ی کنار نام‌‌ ‌آن‌ها را انتخاب و روی گزینه‌ی Remove this follower (حذف این فالوور) بزنید. با انجام این مراحل کاربر مورد نظرتان از فالوورهای شما حذف می‌شود بدون آنکه به او اطلاع داده‌شود. به گفته‌ی توییتر این کاربر در آینده می‌تواند شما را فالو کند. پس از بلاک کردن، اکانت مورد نظر دیگر نمی‌تواند توییت‌های شما را در قسمت تایم لاین خود ببیند اما می‌تواند در قسمت دایرکت برایتان پیام ارسال کند.

چرا نیاز به حذف فالوورها داریم؟

ایجاد قابلیت حذف فالوورها بخشی از تلاش‌های بزرگ‌تر توییتر است تا علاوه بر کنترل ترول‌ها، به کاربران اجازه دهد تجربیات خود را در شبکه‌های اجتماعی بهتر مدیریت کنند.

ماه گذشته، توییتر قابلیت امنیتی جدیدی را به مرحله‌ی آزمایش رساند. الگوریتم این قابلیت، اکانت‌هایی که به دیگر کاربران توهین یا به صورت مداوم آن‌ها را منشن می‌کنند را شناسایی و به صورت خودکار بلاک می‌کند. در حالی که ممکن است کاربران بخواهند اکانت‌هایی که برایشان ایجاد مزاحمت می‌کنند را بلاک کنند، شاید این قابلیت راه خوبی باشد تا این افراد بتوانند فضای راحت و مناسبی را در شبکه‌های اجتماعی برای خودشان فراهم کنند. با استفاده از این قابلیت محدودیتی برای افرادی که می‌توانند توییت‌های شما را در فید خود مشاهده کنند، ایجاد می‌شود و از اتفاق‌هایی که در رویارویی افراد با بلاک سخت (بلاک شدن با اطلاع افراد) رخ می‌دهد، جلوگیری می‌کند.

با توجه به گزارش‌های اخیر وال‌استریت ژورنال مبنی بر آگاهی فیسبوک از تاثیرات منفی اینستاگرام بر سلامت روانی نوجوانان، باید تمرکز جدی بر این باشد که شبکه‌های اجتماعی چگونه می‌توانند به مخاطبان کمک کنند نه اینکه به آن‌ها آسیب بزنند.

در برابر اقدام بزرگی که توییتر برای ایجاد فضایی امن می‌کند، اینکه بتوانیم فالوورهایمان را بدون اطلاع بلاک کنیم قدمی کوچکی است و به تاخیر افتاده‌، با این حال یک قدم در راه درست خالی از لطف نمی‌باشد.

نظر شما درباره‌ی اضافه کردن این قابلیت به توییتر چیست؟  

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها