ورود به جانویس

حساب کریتور اینستاگرام چیست؟ چه کاربردی دارد؟

اینستاگرام
اینستاگرام

اگر در اینستاگرام فعالیت دارید و هنوز از حساب شخصی خود برای به اشتراک‌گذاری محتوا استفاده می‌کنید، ممکن است برخی از ویژگی‌های فوق العاده‌ای را که با حساب کریتور اینستاگرام (instagram creator account) ارائه می‌شود را از دست بدهید.

در این مقاله از جانویس قصد داریم تا در مورد اینکه حساب‌های کریتور اینستاگرام چیست، چه کسانی ممکن است از آن‌ها استفاده کنند و تفاوت‌ها و شباهت‌های بین حساب‌های کریتور، تجاری و شخصی صحبت می‌کنیم.


اکانت کریتور در اینستاگرام چیست؟

حساب‌های کریتور اینستاگرام، حساب‌های عمومی و حرفه‌ای هستند که مخصوص سازندگان محتوا هستند که از طریق ایجاد و اشتراک‌گذاری محتوا به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. به خاطر داشته باشید که این ویژگی تنها محدود به عکاسان، فیلمبرداران، مدل‌ها، هنرمندان و تأثیرگذاران نیست.

با ظهور روش‌های اقتصادی نوین، داشتن حسابی که نشان‌دهنده شخصیت شما و آنچه را ارائه می‌دهید، بسیار مهم است.

اگر از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن خلاقیت خود و ایجاد فالوور استفاده می‌کنید، ممکن است یک حساب کریتور اینستاگرام (به جای یک حساب شخصی عمومی) برای شما مناسب باشد.

حساب سازنده اینستاگرام

ویژگی‌های اکانت کریتور اینستاگرام

حساب‌های کریتور اینستاگرام به شما امکان دسترسی به ابزارهایی را می‌دهند که حساب‌های شخصی و حتی حساب‌های تجاری لزوماً به آنها دسترسی ندارند.

یک حساب کریتور اینستاگرام به موارد زیر دسترسی دارد:

 • داشبورد حرفه‌ای و اطلاعات آماری در insights که در آن می‌توانید معیارهای درست در مورد فالوورهای خود و میزان دسترسی به پست‌های خود را ردیابی کنید. این کار شامل اقداماتی است که افراد پس از دیدن محتوا و برداشت‌های شما در یک دوره زمانی معین انجام می‌دهند. همچنین شما می‌توانید داده‌های مربوط به فالو و آنفالو روزانه را مشاهده کنید تا نحوه تأثیر محتوایتان بر رشد فالوور را ردیابی کنید.
 • یک صندوق ورودی ثانویه که در آن می‌توانید پیام‌های خود را سازماندهی کنید و اعلان‌های دریافتی خود را کنترل کنید. شما می‌توانید پیام‌ها را بر اساس صندوق‌های ورودی اولیه، عمومی و درخواست فیلتر کنید.
 • برچسب‌های دسته‌بندی، مانند اینفلوئنسر، بلاگر، چهره عمومی، هنرمند. این یک ویژگی اختیاری برای بیوگرافی اکانت کریتور اینستاگرام شما است.

کریتور اینستاگرام در مقابل حساب تجاری

اگر از اینستاگرام برای مقاصد تجاری استفاده می‌کنید، ممکن است از خود بپرسید که آیا اصلاً یک اکانت کریتور برای شما مناسب است یا خیر؟

به طور کلی، حساب‌های کریتور اینستاگرام برای اینفلوئنسرها، تولیدکنندگان محتوا، چهره‌های عمومی، عکاسان و هنرمندان مناسب‌تر هستند.

اگر روی ایجاد یک برند شخصی متمرکز هستید و مستقیماً محصولاتی را نمی‌فروشید یا از تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده نمی‌کنید، ممکن است یک حساب سازنده اینستاگرام برای شما بهترین باشد.

اگر یک کسب‌وکار خرده‌فروشی، برند، خدمات عمومی یا سایر سازمان‌های تجاری دارید، یک حساب تجاری اینستاگرام مناسب‌تر است.

حساب‌های تجاری اینستاگرام همچنین می‌توانند از برنامه‌های شخص ثالث مانند «Sprout Social» برای ایجاد و زمان‌بندی محتوا استفاده کنند. اگر محتوایی با حجم بالا ایجاد می‌کنید یا می‌خواهید از قبل برای تقویم محتوای خود برنامه‌ریزی کنید، حتماً این نکته را در نظر داشته باشید.

یک حساب تجاری اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد به ویژگی‌هایی مانند دکمه‌های تماس، اطلاعات insight در اینستاگرام و امکان اجرای تبلیغات دسترسی داشته باشید. همچنین شما می‌توانید آمار مخاطبان را در مورد ترافیک ارگانیک، تخصیص آگهی و نرخ تبدیل‌ها مشاهده کنید.

حساب سازنده اینستاگرام چیست؟

به یاد داشته باشید، تا زمانی که داده‌های آماری خود را وارد می‌کنید، می‌توانید بین حساب‌های کریتور و کسب‌وکار جابه‌جا شوید بدون اینکه داده‌ها و اطلاعات آماری خود را از دست بدهید. از آزمایش هر دو نوع حساب نترسید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر عمل می‌کند.


چگونه در اینستاگرام یک اکانت کریتور ایجاد کنیم؟

اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید در اینستاگرام به اکانت کریتور تغییر دهید، این مراحل را دنبال کنید:

 1. به صفحه پروفایل خود بروید و روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. روی تنظیمات کلیک کنید.
 3. حساب را انتخاب کنید.
 4. به پایین بروید و روی «Switch to a Professional Account» کلیک کنید، سپس روی گزینه «Creator» کلیک کنید.
 5. اگر در حال حاضر یک حساب تجاری دارید، فقط گزینه «Switch to Creator Account» را انتخاب کنید.
 6. دسته بندی را انتخاب کنید که بهترین توصیف کننده برند شما باشد.
 7. در صورت وجود، به صفحه فیسبوک خود متصل شوید.
 8. اطلاعات تماس را اضافه کنید و انتخاب کنید که آیا این اطلاعات در نمایه شما نمایش داده شود یا خیر.
طرز کار حساب سازنده اینستاگرام

نحوه خاموش کردن اکانت کریتور در اینستاگرام

برای تبدیل مجدد به نمایه تجاری یا شخصی، این مراحل را دنبال کنید:

 1. به صفحه پروفایل خود بروید و روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. روی تنظیمات کلیک کنید.
 3. حساب را انتخاب کنید.
 4. روی Switch to a Personal Account یا Switch to a Business Account کلیک کنید.
 5. سوئیچ را تایید کنید.
اکانت اینستاگرام

توجه داشته باشید که هر بار که بین پروفایل‌های شخصی و حرفه‌ای جابجا می‌شوید، اینستاگرام اطلاعات insight شما را حذف می‌کند. مطمئن شوید که داده‌های خود را قبل از جابه‌جایی وارد کرده‌اید تا آن‌ها را از دست ندهید.


مزایای اکانت کریتور اینستاگرام چیست؟

اکانت‌های کریتور اینستاگرام در مقایسه با حساب‌های شخصی دارای ویژگی‌ها و مزایای جدیدی هستند. در اینجا چند مزیت استفاده از اکانت کریتور اینستاگرام آورده شده است.

۱. پست‌های اینستاگرام را برنامه‌ریزی کنید.

در حال حاضر، نمی‌توانید حساب کریتور خود را به برنامه‌های زمان‌بندی شخص ثالث متصل کنید. با این حال، می‌توانید پست‌های اینستاگرام را با استفاده از «Creator Studio» زمان‌بندی کنید.

برای زمان‌بندی پست‌ها مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی دکمه سبز رنگ ایجاد پست در گوشه سمت چپ بالای داشبورد Creator Studio خود کلیک کنید.
 • محتوای خود را آپلود کنید، شرح خود را بنویسید، حساب‌های دیگر را تگ کنید یا هر اطلاعات دیگری را که می‌خواهید اضافه کنید.
 • وقتی برای انتشار آماده شدید، روی پیکان کشویی کنار انتشار در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
روش کار با حساب سازنده اینستاگرام

۲. پست‌های قابل خرید ایجاد کنید.

کریتورهای اینستاگرام که محصولاتی را می‌فروشند یا تبلیغ می‌کنند، می‌توانند پست‌های قابل خرید ایجاد کنند. به عنوان خالقی که محصولی را به اشتراک می‌گذارد، عکسی از محصول را آپلود کنید و آن را با اکانت برند و در صورت امکان محصول خاص تگ کنید. هنگامی که یک فالوور روی برچسب شما کلیک می‌کند، در صفحه توضیحات محصول قرار می‌گیرد که در آن می‌تواند اطلاعات بیشتری کسب کند یا در اینستاگرام خرید کند.

با این حال، برندی که با آن کار می‌کنید باید به شما امکان دسترسی به کاتالوگ محصولات خود را برای برچسب‌گذاری کالا بدهد.

۳. پیام‌ها را در صندوق‌های ورودی مختلف فیلتر کنید.

صندوق ورودی (DM) برای حساب‌های سازنده اینستاگرام کمی متفاوت از صندوق ورودی حساب شخصی یا حتی تجاری استاندارد شما خواهد بود. گزینه‌های فیلتر جدیدی را مشاهده خواهید کرد که به شما این امکان را می‌دهد تا انواع پیام‌های مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید بر اساس موارد زیر انجام دهید:

 • DMهای اولیه – این گزینه شامل اعلان‌ها می‌شود.
 • DMهای عمومی – این اعلان‌ها را شامل نمی‌شود.
 • درخواست DM – این شامل اعلان‌ها نمی‌شود زیرا این پیام‌ها از طرف افرادی است که شما آنها را دنبال نمی‌کنید.

فیلتر صندوق ورودی همچنین پاسخ دادن به چندین مکالمه را با ابزار Saved Reply آسان می‌کند، بنابراین می‌توانید به سؤالات رایج نیز به سرعت پاسخ دهید.

۴. از برچسب‌های مشارکت پولی استفاده کنید.

با توجه بیشتر به بازاریابی تأثیرگذار اخلاقی، افشای مشارکت‌های پولی شما بسیار مهم است. حساب‌های سازنده اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهند شریک پولی را در پست‌ها و استوری‌ها برچسب‌گذاری کنید تا مخاطبان شما بدانند که چه زمانی با یک برند همکاری می‌کنید. برندهای شرکایتان همچنین می‌توانند آمارها را در آن پست ببیند، که ارتباطات کمپین را بهبود می‌بخشد.

حساب سازنده اینستاگرام

۵. گزینه‌های مختلف CTA را امتحان کنید

حساب‌های کریتور اینستاگرام گزینه‌های کمتری برای دعوت به اقدام (CTA) نسبت به حساب‌های تجاری دارند. در حالی که می‌توانید دکمه‌ای اضافه کنید که افراد را تشویق به رزرو کردن کنید، همچنین شما می‌توانید گزینه‌های دیگری مانند «بیشتر بدانید» یا «اکنون خرید کنید» را ارائه دهید.

اگر اغلب از CTA برای افزایش ترافیکتان استفاده می‌کنید، ممکن است اکانت کریتور اینستاگرام بهترین گزینه برای شما نباشد.


استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را تقویت کنید.

چه تولید کننده محتوا باشید و چه یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی، دانستن نکات بازاریابی در اینستاگرام بسیار مهم است.

با این حال، برای اینفلوئنسرها یا افرادی که از حساب‌های کریتور اینستاگرام استفاده می‌کنند، به این فکر کنید که چه چیزی برای رشد حضور خود و جذب فالوورهایتان مهم است. همچنین برای رشد پیج اینستاگرامتان، مقاله ۱۵ راه برای افزایش فالوور اینستاگرام را از دست ندهید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها