ورود به جانویس

مدیریت کاربران یوتیوب: روش جذب مخاطبان بیشتر

کاربران یوتیوب
کاربران یوتیوب

آیا شما به طور دائم نظرات کاربران یوتیوبتان را مدیریت می‌کنید؟

اگر این کار را نمی‌کنید باید بدانید که؛ تمامی بازدیدها، لایک‌ها و اشتراک‌گذاری ویدئو به‌صورت تصادفی اتفاق نمی‌افتد.

آمارهای اخیر نشان می‌دهد که یوتیوب پرمخاطب‌ترین پلتفرم رسانه اجتماعی است.

حتی اگر این پلتفرم محبوب را به‌عنوان یک شبکه اجتماعی نمی‌بینید، اگر بخواهید تعامل طولانی‌مدت با کاربران خود داشته باشید، نمی‌توانید نیاز به رشد مخاطبان خود را انکار کنید؛ بنابراین انتشار ویدئوها و نامگذاری آن در روز، دیگر یک کار بیهوده نیست.

درعوض، باید سعی کنید در ارتباط با بینندگان و مشترکین به طور یکسان فعال باشید. انجام این کار به معنای داشتن یک برنامه همکاری برای مدیریت کاربران یوتیوب است و این دقیقاً همان چیزی است که در این راهنما به آن خواهیم پرداخت.

پس با ما همراه باشید.


مدیریت کاربران یوتیوب (YouTube) چیست؟

به طور خلاصه، مدیریت کاربران یوتیوب نشان‌دهنده هر چیزی است که به تعامل و رشد مخاطبان شما در این پلتفرم مربوط می‌شود. این مدیریت شامل اقداماتی مانند:

  • پاسخ دادن به نظرات کاربران و بینندگان
  • کشف فرصت‌هایی برای گنجاندن بینندگان در محتوای خود (از طریق جمع‌آوری بازخورد، پرسیدن سؤال و انتشار به‌روزرسانی‌ها)
  • ایجاد روابط با بینندگان برای گسترش نام برندتان

با توجه به اینکه کاربران ​​چقدر به محتوای یوتیوب شما علاقه‌مند هستند، رشد جامعه برندتان باید جوری باشد که برای آنها اولویت اصلی شود و وفاداری طولانی مدت را ایجاد کند.


چرا مدیریت کاربران در یوتیوب بسیار مهم است؟

شاید در نگاه اول، مدیریت کاربران یوتیوب نسبتاً ساده به نظر برسد اما تفاوت‌های مهمی در بین تعاملات روی پلتفرم و مدیریت جامعه کاربران در رسانه‌های اجتماعی دیگر با این پلتفرم وجود دارد.

رضایت کاربران در یوتیوب بسیار مهم است.

کاربران یوتیوب دوست دارند تا صدای خود را به گوش دیگران برساند، مگر اینکه به طور کامل نظراتشان را حذف کنید یا قسمت پسندیدن یا نپسندیدن ویدئوهایتان را پنهان کنید زیرا احساس مردم در مورد محتوای شما در یوتیوب بسیار مهم است.

بنابراین ایجاد روابط مثبت با کاربران یوتیوب امری ضروری است. علاوه بر این، داشتن یک رابطه خوب با کاربران فعلی با نظرات و تعاملات مثبت نشان می‌دهد که محتوای شما برای بینندگان جدید ارزشمند است.

مشارکت بیشتر کاربران = بازدیدها و مشترکین بیشتر

با توجه به نکته بالا، تعامل بیشتر، یک اتفاق خوب در الگوریتم یوتیوب است.

هر چه نظرات و تعاملات بیشتر در مورد هر ویدئویی بیشتر باشد، احتمال افزایش آن در رتبه‌بندی بیشتر است. این در نهایت منجر به بازدید و مشترکین بیشتر در طول زمان می‌شود.

مدیریت کاربران در تلاش‌های بازاریابی یوتیوب شما نقش اساسی دارد. اگرچه محتوای شما برای افزایش تعداد مشترکانتان یک موضوع کلیدی است، ارتباط با مخاطبان خود در سطح شخصی‌تر نیز از آن مهم‌تر است.

مدیریت مؤثر باعث می‌شود که ارتباط بیشتری برقرار کنید.

توجه داشته باشید که از هر چهار کاربر یوتیوب سه نفر به دنبال محتوایی هستند که «اصیل، معتبر و مرتبط» باشد.

درگیر شدن در مکالمه با کاربران شما کلید ایجاد حس نزدیکی است. به جای اینکه خود را به عنوان یک برند بی‌چهره معرفی کنید، این فرصت را دارید که تأثیر معناداری بر بینندگان خود بگذارید.


۶ نکته برای مدیریت بهتر کاربران یوتیوب

در زیر چند نکته کلیدی را برای به حداکثر رساندن تعامل به عنوان بخشی از تلاش‌های مدیریت کاربرانتان بیان کرده‌ایم.

فرقی نمی‌کند، چه در حال راه‌اندازی یک کانال باشید یا یک راهکار برای ارتباط با آنها، این نکات می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

۱. به نظرات کاربران درست پاسخ دهید.

یوتیوب مانند بقیه رسانه‌های اجتماعی، مدیریت کاربرانش به نحوه پاسخگویی شما ارتباط دارد.

اگر کسی برای تعریف و تمجید از محتوای شما وقت می‌گذارد یا سؤالی می‌پرسد، او را نادیده نگیرید. دقیقاً به‌ همین سادگی.

با این اوصاف، همچنین باید سعی کنید در گفتگوهای خوبی با بینندگانتان باشید حتی با یک کلمه «متشکرم». وقت گذاشتن برای تایپ یک پاسخ صحیح نه تنها بیننده شما را درگیر می‌کند، بلکه به سایر مخاطبان نیز یادآور می‌شود که شما به کاربران خود اهمیت زیادی می‌دهید.

کاربران یوتیوب

هر تصمیمی که برای پاسخگویی به نظرات دارید، مطمئن شوید که حس شما در آن پاسخ بدرخشد. به‌همین دلیل است که بسیاری از پاسخ‌ها در یوتیوب از شکلک یا زبان عامیانه استفاده می‌کنند.

چگونه کاربران یوتیوب پاسخ بدهیم؟

البته، اگر کانالی با کاربران بیشتری دارید، نیازی به پاسخگویی به هر نظری نیست. هر چند انجام این کار یک حرکت هوشمندانه برای برندهای در حال رشد است.

به منظور کارایی بیشتر، می‌توانید پاسخ‌های شخصی‌شده را برای سؤالات مهم اولویت‌بندی کنید و از پاسخ‌های آماده برای نظرات خنثی یا ساده استفاده کنید.


۲. از نظرات پین شده برای هدایت بحث استفاده کنید.

نظرات پین در یوتیوب

همچنین می‌توانید از نظرات پین شده برای تبلیغات ویدئوها، رویدادها یا هدایایی در آینده استفاده کنید.

نظرات پین شده کاربران یوتیوب

۳. به نظرات خوب و بد با دقت گوش دهید.

اگرچه بدیهی است که نباید تحت تأثیر نظرهای منفی در یوتیوب قرار بگیرید اما باید به نظرات قانونی دیگران به‌دقت گوش کنید.

اگر قبلاً به سؤالات و نظرات پاسخ می‌دادید، جمع آوری بازخورد آنها، کار مهمی است زیرا تعارف‌ها و درخواست‌های مکرر بر کیفیت محتوای شما تأثیر می‌گذارد.

نظرات یوتیوب چیست

همچنین، نظرات منفی را مشاهده کنید که به عنوان یک انتقاد سازنده عمل می‌کنند.

شاید نظراتی مانند «جذابیت موضوع خیلی کم است» یا «این ویدئو خیلی کوتاه است» آن چیزی نباشد که می‌خواهید در زیر ویدئوی خود ببینید، اما چنین نظراتی برای بهبود محتوای شما در آینده بسیار ارزشمند هستند. علاوه بر این، ممکن است حتی از چنین مسائلی آگاه نباشید مگر اینکه به طور فعال در مدیریت کاربران یوتیوب شرکت داشته باشید.

مطمئن شوید که نسبت‌های لایک به دیس لایک خود را زیر نظر داشته باشید تا بهتر بفهمید کدام قسمت‌های محتوا با مخاطبان شما تأثیرگذارتر است و کدام‌ها نه.


۴. جامعه یوتیوب خود را در محتوایتان بگنجانید.

در ادامه مطلب بالا، در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید نظرات و بازخوردها را دریافت کنید و آنها را به محتوا تبدیل کنید.

به عنوان مثال، بسیاری از برندها پرسش و پاسخ یا پخش زنده را انجام می‌دهند که در آن سؤالات و بازخوردهای ویدئوها را هدایت می‌کنند. برخی از سازندگان نظرات ویدئوهای قبلی را نیز روی صفحه نمایش می‌دهند.

نحوه مدیریت نظرات کاربران یوتیوب

علاوه‌بر این، می‌توانید محتوای درخواستی را برجسته کنید تا نشان دهید آنچه را که کاربران یوتیوبتان می‌خواهند ببینند را برایشان ارائه می‌کنید.

کاربران در یوتیوب

۵. انتظاراتی را برای آپلودها تعیین کنید تا کاربران خود را در جریان بگذارید.

مدیریت انتظارات با مدیریت کاربران همراه است.

توجه داشته باشید که در مورد محتوا، رقابت در یوتیوب بسیار شدید است.

اگر می‌خواهید مردم به‌طور منظم با هم ارتباط برقرار کنند، به یک برنامه زمان‌بندی پایبند باشید و الگویی از بینندگان منظم ایجاد کنید. انجام این کار به‌سادگی برجسته کردن هنگام آپلود است (شکل زیر را ببینید):

انتشار مداوم به معنای ثبات بیشتر در بخش نظرات نیز است.


۶. کاربران یوتیوب خود را فراتر از این پلتفرم رشد دهید.

به یاد داشته باشید: استراتژی بازاریابی ویدئویی شما در یوتیوب تنها در آن شروع و پایان نمی‌یابد.

تبلیغ و انتشار در پلتفرم‌های اجتماعی دیگرتان باید در اولویت قرار بگیرد. هر کاری که می‌توانید برای هدایت ترافیک به یوتیوب انجام دهید یک امتیاز مثبت برای پیشرفت تلقی می‌شود.

از دعوت از فالوورهای اجتماعی برای بررسی ویدئوهای خود خجالت نکشید. اگر صدها یا هزاران دنبال‌کننده در جای دیگر دارید، آوردن آنها به یوتیوب بسار مهم است.

اینجاست که ابزاری مانند Sprout Social می‌تواند برایتان مفید باشد. شما می‌توانید محتوای یوتیوب خود را در زمانی که افراد به احتمال زیاد درگیر هستند، بین شبکه‌ها ارسال کنید. این کار تضمین می‌کند که به تقویم محتوای خود پایبند باشید و فالوورهای اجتماعی شما هرگز آپلود را از دست ندهند.

یوتیوب و کاربران

این روش‌ها پایه و اساس مدیریت جامعه در یوتیوب را نشان می‌دهند و تنها چند راه هستند که می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.


برگه جامعه یوتیوب چیست؟

به‌ خاطر داشته باشید که یوتیوب دارای ویژگی‌هایی است که به کسب‌وکارها و برندها کمک می‌کند تا با جوامع خود در تماس باشند.

به عنوان مثال، برگه «Community»

برگه انجمن که برای حساب‌هایی با بیش از ۵۰۰ مشترک (از سال ۲۰۲۱) ایجاد شده است، یک مرکز انتشار و گفتگو در یوتیوب است که به شما این امکان را می‌دهد با بینندگان محتوایتان به این سو و آن سو بروید. تقریباً می‌توانید تب جامعه را به عنوان یک دیوار رسانه اجتماعی یا فید که در فیس‌بوک یا توییتر مشاهده می‌کنید در نظر بگیرید.


نحوه استفاده از برگه جامعه یوتیوب برای افزایش تعامل

هیچ رویکرد یکسانی برای استفاده از برگه انجمن وجود ندارد: شما برای این کار می‌توانید خلاقیت زیادی داشته باشید.

برای شروع، ممکن است جدیدترین ویدئوهای خود را تبلیغات کنید یا اطلاع دهید. برای ایجاد حس انتظار برای فید یوتیوب خود، کپشن‌های منحصربه‌فردی ایجاد کنید.

کپشن در یوتیوب

نظرسنجی‌ها روشی عالی برای اطلاع از افکار مشترکان و شروع بحث دیگری هستند. این مکان، جایی عالی برای درخواست مستقیم ایده‌های محتوا نیز هستند.

یوتیوب

برخی از برندها حتی از یوتیوب به عنوان مکانی برای تهیه محتوای تولید شده توسط کاربر مانند عکس‌های مشتری یا ورودی‌های مسابقه استفاده می‌کنند.

نظرات مشتریان در یوتیوب

اگر هیچ چیز دیگری وجود نداشته باشد، مکان دیگری برای طرح سؤالاتی است که مخاطب هدف شما را به صحبت می‌اندازد.

نظرات کاربران در یوتیوب

فقط مطمئن شوید که برگه انجمن یوتیوب خود را کاملاً خالی نگذارید. هر ترکیبی از این ایده‌های پست می‌تواند به شما کمک کند تا فید خود را خوب نگه دارید.


آیا با جامعه یوتیوب برند خود در تعامل هستید؟

اگر مرتباً محتوای ویدئویی تولید می‌کنید و تعداد بازدیدها و مشترکان زیادی را به خود جلب می‌کنید، در مسیر درستی هستید.

فقط مطمئن شوید که به طور فعال در مدیریت جامعه یوتیوب نیز مشارکت دارید.

از پاسخ به سؤالات و نظرات گرفته تا ایده‌های محتوا، نمی‌توان مزایای مشارکت جامعه را نادیده گرفت. ایجاد این حس اجتماعی برای رشد بلندمدت کانال شما بسیار مهم است.

تجربه شما از جامعه کاربران یوتیوبتان چیست؟ آیا توانسته‌اید آنها را درگیر محتوایتان کنید؟

لطفاً نظراتتان را باما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها