ورود به جانویس

چگونه آهنگ‌های پر طرفدار ریلزهای اینستاگرامی را پیدا کنیم؟

اگر به دنبال آهنگ‌های ترند شده ریلزهای اینستاگرامی هستید، پیشنهاد می‌کنم در این مقاله با ما همراه باشید.

برای ساخت یک ریلز اینستاگرامی که به سرعت وایرال شود، باید بیش از یک محتوای خوب تلاش کنید. سازندگان برتر از استراتژی‌های مختلفی برای بهتر کردن الگوریتم اینستاگرام استفاده می‌کنند. یکی از استراتژی‌های کسب بازدید و تعامل بیشتر در ریلزهای اینستاگرام، استفاده از آهنگ‌های پر طرفدار است.

با گنجاندن آهنگ‌های صوتی محبوب در ریلزهای خود، می‌توانید احتمال اشتراک گذاری و مشاهده آن‌ها توسط افراد بیشتر را افزایش دهید.

با این حال، پیدا کردن موسیقی مورد علاقه خود و دیگر کاربران، به خودی خود یک کار سخت است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا صدا و موسیقی‌های پر طرفدار در اینستاگرام را شناسایی کنید.

۱. بین صفحات ریلز اینستاگرام اسکرول کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن آهنگ‌های پر طرفدار ریلزها، این است که بین پیج‌های اختصاصی ریلز‌های اینستاگرام اسکرول کنید. با انجام این کار، مجموعه‌ای از ویدئوها را می‌بینید که متناسب با علایق و ترجیحات شما هستند. محتوای صفحه ریلز براساس عوامل مختلفی مانند تعاملات اخیر شما، حساب‌هایی که دنبال می‌کنید و گرایش‌های محبوب تنظیم شده است.

بنابراین، فرض کنید شما یک بلاگر مد هستید و بیشتر سازندگانی را دنبال می‌کنید که ویدیوهای مد و استایل می‌سازند. در این صورت، اینستاگرام احتمالا محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ریلزها را در این خصوص به شما نشان می‌دهد.

شما می‌توانید در میان این ریلزهای پیشنهادی اسکرول کنید و آهنگ‌هایی که بیشتر پخش می‌شوند را یادداشت کنید. بسیاری از افراد با استفاده از همان آهنگ‌ها ویدیو می‌سازند و احتمال دارد که آن آهنگ در حال ترند شدن باشد.

همچنین می‌توانید در صفحه‌های مختلف اینستاگرام برای ریلزهای پیشنهادی اسکرول کنید. اگر محتوایی را که می‌بینید دوست نداشتید، می‌توانید به صورت دستی صفحه کاوش اینستاگرام خود را تغییر دهید تا پیشنهادات محتوایی شما نیز تغییر یابند.

۲. فلشی که در کنار Reel Audio هست را پیدا کنید

یکی از راه‌های بی‌دردسر برای دانستن اینکه کدام آهنگ ریلز اینستاگرام ترند شده است، این است که به دنبال یک فلش در کنار آهنگ‌های ویدیوهای پیشنهادی در صفحه ریلز باشید. این روش برای یافتن آهنگ‌های پر طرفدار ممکن است خسته کننده باشد و احتمالا قبل از اینکه با آهنگی روبرو شوید که یک فلش در کنار آن قرار دارد، می‌بینید که چندین دقیقه در حال پیمایش هستید.

با این حال، این روش بهترین راه برای اطمینان از ترند بودن یک آهنگ است. زیرا الگوریتم اینستاگرام آن را به این صورت علامت گذاری کرده است. روش‌های دیگر اگرچه موثر هستند، اما ۱۰۰ درصد قابل اعتماد نیستند.

فقط به این دلیل که یک آهنگ چندین بار استفاده شده است، به این معنی نیست که در حال حاضر ترند است. این مسئله کاملا ممکن است که صدایی که مدام در فید شما ظاهر می‌شود، چند روز پیش ترند بود اما اکنون پتانسیل خود را از دست می‌دهد.

بنابراین، هنگامی که یک آهنگ پر طرفدار با یک فلش در کنار آن پیدا کردید، مطمئن شوید که آن را ذخیره کرده و ظرف چند ساعت آینده از آن یک ویدیو ایجاد کنید.

۳. مرور کردن پیشنهادات صوتی اینستاگرام

قبل از فیلم برداری ریلز، پیشنهادات صوتی اینستاگرام را مرور کنید تا ببینید کدام صدا ترند است. اینستاگرام را باز کنید، روی دکمه + در پایین صفحه بزنید و سپس روی گزینه Reel ضربه بزنید. سپس روی دکمه صدا در سمت چپ بزنید تا بتوانید پیشنهادات صوتی را مشاهده کنید.

احتمالا در این صفحه چندین پیشنهاد صوتی در بخش‌ نسخه‌های جدید و صداهای اصلی برایتان خواهد آمد. بخش For You شامل آهنگ‌های محبوب و پر طرفدار است که می‌توانید آن‌ها را مرور کنید. همچنین می‌توانید تعداد ریلزهایی را که با استفاده از یک صدای خاص در عنوان آن ایجاد شده‌اند را نیز مشاهده کنید. هر چه تعداد ریلزهای ایجاد شده با یک آهنگ بیشتر باشد، آن آهنگ محبوب‌تر است. از طرف دیگر، می‌توانید از تب صوتی اینستاگرام نیز برای یافتن آهنگ‌های پر طرفدار برای ریلزهای خود استفاده کنید.

۴. اکانت Creators@ اینستاگرام را دنبال کنید

راه دیگری که می‌توانید از آخرین روندهای صوتی ریلزها به روز بمانید، دنبال کردن اکانتCreators@ در اینستاگرام است. این حساب نکات ارزشمندی را برای سازندگان ارائه می‌دهد و همچنین گاهی اوقات ریلزهای وایرال شده را نیز به شما نشان می‌دهد. بهترین بخش این است که گزارش روند ریلزها هر چند هفته یکبار ارسال می‌شود و موفق‌ترین روندهای هفته را نیز بولد می‌کند. این گزارش پیشنهادهایی درباره نحوه استفاده از یک روند در ویدیوهای شما ارائه می‌کند و صدایی را که این روند استفاده می‌کند را ذکر می‌کند. این گزارش جامع به عنوان منبعی ارزشمند عمل می‌کند که سازندگان اینستاگرام را در مورد آخرین روندها در ریلزها راهنمایی می‌کند و بینش‌هایی را برای به حداکثر رساندن بازدیدها در ریلزهای آن‌ها ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، حساب کاربری به طور مرتب فهرستی از آهنگ‌های جدید و پرطرفدار را برای استفاده در ریلزها و استوری‌ها در مجموعه پستی به عنوان «موسیقی‌های اینستاگرام» به اشتراک می‌گذارد. این مجموعه به عنوان منبعی ارزشمند برای سازندگان اینستاگرام عمل می‌کند و مجموعه متنوعی از آهنگ‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد که می‌توانید برای ایجاد ریلزهای وایرال شده در اینستاگرام استفاده کنید.

۵. به دنبال آهنگ‌های پر طرفدار در تیک‌تاک باشید

وقتی صحبت از روندها و محتواهای وایرال شده به میان می‌آید، در این خصوص تیک‌تاک و اینستاگرام، ارتباط نزدیکی باهم دارند. محبوبیت یک آهنگ یا چالش در تیک‌تاک، اغلب مدت کوتاهی بعد به روندهای مشابه در اینستاگرام تبدیل می‌شوند. این موضوع تیک‌تاک را به منبعی ارزشمند برای یافتن آهنگ‌های پر طرفدار جهت استفاده برای ریلزهای اینستاگرام تبدیل می‌کند. یافتن آهنگ‌های پر طرفدار در تیک‌تاک ساده‌تر از اینستاگرام است. در تیک‌تاک می‌توانید آهنگ‌های پر طرفدار را با استفاده از کلمات کلیدی مانند «آهنگ‌های وایرال» یا «آهنگ‌های پرطرفدار» جستجو کنید یا از ویژگی افزودن صدا در دوربین تیک‌تاک استفاده کنید. بخش اختصاصی با عنوان Trending، شامل تمام آهنگ‌هایی است که در حال حاضر در تیک‌تاک ترند هستند. در فهرست اسکرول کنید تا آهنگی را که دوست دارید پیدا کنید و آن را برای دفعات آینده ذخیره کنید.

هنگامی که آهنگی را پیدا کردید که می‌خواهید در ریلز خود استفاده کنید، آن را در اینستاگرام جستجو کنید و با جستجوی فلش در کنار آن یا بررسی تعداد دفعاتی که صدا در ریلزها استفاده شده است، ببینید آیا آهنگ ترند است یا خیر. همچنین ارزش استفاده از آهنگ را بدون توجه به ترند بودن آن در اینستاگرام دارد، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که در چند روز آینده در این پلتفرم وایرال شود.

همچنین می‌توانید در صفحه For You در تیک‌تاک اسکرول کنید و به ویدیوهایی با تعامل، بازدیدها و نظرات بالا توجه کنید. این ویدیوها اغلب دارای آهنگ‌های محبوبی هستند که در حال حاضر پر طرفدار می‌باشند.

۶. اکانت‌های سازنده ریلز برتر را در اینستاگرام دنبال کنید

به غیر از فالو کردن صفحهCreators@ در اینستاگرام، پیشنهاد می‌کنیم اینفلوئنسرهای برتر و تولید کنندگان محتوا در این پلتفرم را نیز دنبال کنید. دنبال کردن سازندگان محبوب به شما کمک می‌کند در جریان آخرین روندها بمانید و برای محتوای جدید الهام بگیرید.

می‌توانید با تایپ کلمات کلیدی مرتبط با جایگاه خود در نوار جستجو یا اسکرول کردن در صفحه اکسپلور، جستجوی دستی انجام دهید. به عنوان مثال اگر شما یک بلاگر مد هستید، کلمات کلیدی مانند “Fashion blogger” یا “Fashion Influencers” را جستجو کنید. خواهید دید که چندین ویدیوی مرتبط از سازندگان برتر در زیر برگه For You ظاهر می‌شود.

شروع به دنبال کردن این سازندگان کنید و به پست‌هایی که تعامل بالایی دارند توجه کنید. مطمئن شوید که آهنگی را که استفاده می‌کنند در پست‌های وایرال خود ذخیره کنید، زیرا به احتمال زیاد پر طرفدار هستند.

ویدیوهای وایرال اینستاگرامی را با آهنگ‌های پرطرفدار بسازید

گنجاندن آهنگ ریلزهای پر طرفدار یک استراتژی کلیدی برای ایجاد ریلزهای وایرال اینستاگرام است، اما یافتن آهنگ‌های پر طرفدار می‌تواند چالش برانگیز باشد. تنها راه مطمئن برای فهمیدن اینکه آیا یک صدا در اینستاگرام ترند است یا خیر، این است که به دنبال یک فلش در کنار آن بگردید.

با این حال، این روش باعث می‌شود قبل از اینکه صدایی پر طرفدار پیدا کنید، مدتی در صفحه ریلزها اسکرول کنید.

راه‌های دیگری برای یافتن آهنگ‌های پر طرفدار در اینستاگرام وجود دارد، و ما در این مقاله به تفصیل به آن‌ها پرداختیم. پس حتما این روش‌ها را امتحان کنید تا ویدیو وایرال بعدی خود را ایجاد کنید.

سوالات متداول

نحوه پیدا کردن آهنگ‌های ترند شده در اینستاگرام چگونه است؟

از آنجا که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرطرفدار و تعاملی است، وقتی که یک آهنگ در آن ترند می‌شود، ویدیوهایی که با آن آهنگ میکس شده باشند بیشتر دیده می‌شوند و این امر باعث می‌شود اکانت شما در اکسپلورر برود و بیشتر دیده شود. از راه‌های پیدا کردن این قبیل آهنگ‌ها می‌توان به اسکرول بین صفحات مختلف، دنبال کردن اکانت Creator@، پیشنهادات اینستاگرام و غیره اشاره کرد.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها