ورود به جانویس

چطور تیک آبی توییتر بگیریم؟

چطور تیک آبی در توییتر بگیریم؟
چطور تیک آبی در توییتر بگیریم؟

توییتر در ماه می ۲۰۲۱، خبر از شرایط جدید دریافت تیک آبی برای این شبکه اجتماعی داد؛ برای اینکه بدانید چگونه باید با شرایط جدیدی که تعیین شده، تیک آبی توییتر را دریافت کنید، با ما همراه باشید.

اول یادآور بشویم که دریافت تیک آبی مخصوصا برای مشاغل، از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی کسب‌وکار است. تیک آبی اعتبار یک کسب‌وکار می‌باشد، نشانه‌ای‌ست که خبر از قابل اعتماد بودن شما می‌دهد و به کاربران نشان می‌دهد که این پیج، پیج اصلی شما می‌باشد.

تیک آبی در توییتر به چه معناست؟

تیک آبی نشان می‌دهد حسابی که مشاهده می‌کنید، به عنوان یک حساب حقیقی و دارای اعتبار تشخیص داده شده است.

درواقع حسابی که تیک آبی دریافت کرده، این اطمینان را می‌دهد که یک حساب جعلی نیست، حقوق کپی رایت را رعایت می‌کند و محتوای کپی شده از سایر پیج‌ها را در پیج خود قرار نمی‌دهد.

قطعا می‌دانید که خودتان یا هرشخص دیگری نمی‌توانید تیک آبی را به پروفایلتان اضافه کنید و درصورتی که به‌صورت غیرقانونی این کار انجام شود، محدودیت‌هایی از طرف توییتر برای آن حساب کاربری در نظر گرفته می‌شود.

تیک آبی چه فایده‌ای دارد؟

در اینجا چند دلیل ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد به دنبال تیک آبی توییتر رفتن، وقت تلف کردن نیست و قطعا برای شما مفید می‌باشد:

 • اولین دلیل که به آن اشاره کردیم، این است که تایید شدن در توییتر به کاربران نشان می‌دهد که پیج شما فیک یا ربات نیست.
 • این نشان خبر از اعتبار پیج شما می‌دهد. یعنی شما تابع قوانین هستید و کارهای مخالف با اخلاق در پیجتان انجام نمی‌دهید.
 • و درنهایت تیک آبی می‌تواند نشان از محبوبیت شما در میان کاربران باشد و همین موضوع سبب جذب فالوورهای بیشتر خواهد شد.

اما چه حساب‌هایی می‌توانند تیک آبی توییتر را دریافت کنند؟

از ماه می ۲۰۲۱ طبق قوانین به روز شده توییتر، هرکسی می‌تواند درخواست تیک آبی کند اما طبیعتا هر نوع پیجی با هر ویژگی مورد تایید توییتر نخواهد بود و هرپیجی تایید نمی‌شود. معیارهای جدید توییتر مشخص می‌کند که حساب‌های جزء این شش دسته واجد شرایط تایید می‌باشند:

 • شرکت‌ها، برندها و سازمان‌ها
 • پیج‌های سرگرمی
 • سازمان‌های خبری و روزنامه‌نگاران
 • ورزش و ورزشکاران
 • شخصیت‌های دولتی و سیاستمداران
 • فعالان در زمینه‌های مختلف و اینفلوئنسرها

توییتر اظهار داشت که قصد دارد در سال ۲۰۲۲، دسته‌های جدیدی به لیست برنامه تایید خود اضافه کنند. از جمله این گروه‌ها، دانشگاهیان و رهبران مذهبی هستند، پس این گروه‌ها خود را آماده دریافت تیک آبی کنند.

حداقل تعداد فالوور نیز برای تایید شدن در این قوانین تعیین شده و حداقل تعداد فالوور برای مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است تا روند تایید عادلانه باشد.

چطور در توییتر تیک آبی بگیریم؟

همانطور که گفتیم در به‌روزرسانی جدید، امکان درخواست تیک آبی از طرف همه اکانت‌ها فراهم شده؛ برای درخواست، کافی‌ست به تنظیمات توییتر خود بروید سپس در قسمت Account Information، گزینه‌ی Request Verification را انتخاب کنید.

درخواست تیک آبی در توییتر

درخواست‌ها به وسیله‌ی فرآیندهای تایید خودکار بررسی می‌شوند و افرادی که در این زمینه برای توییتر کار می‌کنند نیز به بررسی و بازنگری آن‌ها می‌پردازند تا مشکلی وجود نداشته باشد.

۸ راه برای افزایش شانس گرفتن تایید توییتر

برای تایید درخواست خود لازم است قبل از ایجاد آن کارهایی انجام دهید تا اعتبار شما را نشان دهد. دراین قسمت این موارد را بیان می‌کنیم:

۱- فعال باشید.

به طور پراکنده توییت نزنید. منظورمان این است که در بازه‌های زمانی مشخص و منظم محتوای جدید بگذارید.

علاوه بر آن، انجام کارهای زیر نیز به معنای فعال بودن حساب کاربری شما می‌باشد:

 • فعالیت‌هایی مثل لایک کردن، کامنت گذاشتن و گفت‌وگو با کاربران دیگر نیز نشان می‌دهد که حساب شما فعال است.
 • پاسخ به پیام‌ها و نظرات افراد و تعامل با آن‌ها نیز به معنای فعال بودن شماست.
 • دنبال کردن حساب‌های تایید شده و معمولی در توییتر
 • جست‌وجوی افراد جدید در توییتر
 • استفاده از هشتگ‌ها برای مشارکت در مواردی که در آن بازه زمانی پرطرفدار هستند.

۲- پروفایل مناسبی داشته باشید.

یک بیوگرافی خوب و مختصر که اطلاعات مفیدی از برند و فعالیت‌های شما به کاربران ارائه می‌کند تهیه کنید و در انتهای آن محل کسب‌وکار، راه‌های ارتباطی دیگر، مثل: وب‌سایت، آیدی حساب‌تان در شبکه‌های اجتماعی را نیز بیان کنید.

یک پروفایل خوب شامل یک عکس خفن و مرتبط با برند و یک نام زیبا و دارای مفهوم نیز می‌شود. در انتخاب هردوی این موارد دقت کافی را داشته باشید.

با پین کردن توییت برتر خود یک قدم جلوتر بروید. این کار باعث می‌شود به افرادی که برای اولین بار پروفایل شما را می‌بینند، نشان دهید که چه در چنته دارید!

به عنوان نمونه، شرکت نایک را در نظر بگیرید. نایک از لوگوی خود به عنوان تصویر پروفایل و از شعار خود به عنوان تصویر شاخص استفاده میکند و جدیدترین کمپین تبلیغاتی نایک نیز پین شده است.

پروفایل نایک در توییتر

۳- مکالمات جدید را شروع کنید و به موضوعات داغ ملحق شوید.

بخشی از حضور معتبر در توییتر به چگونگی تعامل شما با سایر حساب‌های کاربری بر می‌گردد. سوال کنید، نظرسنجی‌های توییتر را امتحان کنید، حساب‌های کاربری تایید شده را منشن کنید و با آن‌ها وارد مکالمه شوید. تمام این‌ها به اعتبار شما در توییتر کمک می‌کنند.

برای مثال، کوکاکولا در یک توییت با به اشتراک گذاشتن هشتگ: «Black Lives Matter» حمایت خود را از سیاه پوستان اعلام کرد و در اشتراک‌گذاری این هشتگ پر طرفدار سهیم شد.

توییت کوکاکولا در توییتر

۴- صادق باشید.

خرید فالوور یا استفاده از ربات‌ها برای ایجاد فالوور فیک، اعتبار شما را ضعیف می‌کند (خیلی سریع!).

هیچ راه کجی به مقصد نمی‌رود! اگر دنبال اعتبار و اعتماد هستید و می‌خواهید سری در سرها داشته باشید، با مخاطبان خود صادق باشید. کارهایی انجام ندهید که اعتبار شما زیر سوال رود.

۵- استراتژی مشخصی در کسب‌وکارتان اجرا کنید.

اگر کسب‌وکاری دارید و می‌خواهید از توییتر نیز به عنوان یک محیط برای بازاریابی استفاده کنید، داشتن یک استراتژی مشخص بازاریابی در توییتر کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد.

پیشنهاد ما این است که کارهای زیر را انجام دهید:

 • اهداف خود را به صورت واضح مشخص کنید.
 • برنامه مشخصی برای پست گذاشتن داشته باشید.
 • تعاملات و رشد حسابتان را پیگیری کنید.

داشتن یک استراتژی، علاوه براینکه به منظم شدن خودتان کمک می‌کند، مخاطبان شما را هم درگیر محتواهایی می‌کند که قرار می‌دهید و مشارکت آن‌ها را نیز افزایش خواهد داد.

۶- مطمئن شوید که پیج شما عمومی‌ست.

توییتر این امکان را فراهم کرده که کاربران پیج‌های خصوصی درست کنند، اما یک حساب شخصی به کار برندها نمی‌آید؛ علاوه بر این، به توییتر نشان می‌دهد که مطالب شما به گونه‌ای هستند که به درد همه نمی‌خورند؛ پس حساب کاربریتان را برای همگان باز کنید.

۷- عکس و فیلم هم توییت کنید.

وقتی دریک توییت اجازه دارید که تنها از ۲۸۰ حرف استفاده کنید، قطعا یک تصویر یا یک فیلم به انتقال مفهومی که مد نظرتان است کمک شایانی می‌کند. به علاوه انتقال مفاهیم با تصاویر خیلی بهتر از کلمات انجام می‌شود و درنتیجه تعامل کاربران با شما نیز افزایش می‌یابد.

۸- مطالب قابل فهم و نگارش شده تولید کنید.

غلط املایی، عدم رعایت دستورات نگارشی، پیچیدگی و استفاده از کلمات سنگین و سخت، همه سبب می‌شوند که برند شما یک برند حرفه‌ای به نظر نرسد و بر اعتبار شما تاثیر می‌گذارد. پس قبل از انتشار توییت حتما آن را از لحاظ دستوری و نگارشی بازبینی کنید. توجه کنید که بعد از انتشار توییت امکان ویرایش آن وجود ندارد پس حواستان را جمع کنید! :)

درنهایت پیشنهاد می‌کنیم طوری از حسابتان استفاده کنید که توییتر شما را به عنوان یک برند معتبر و واقعی شناسایی کند. اگر جایی لغزیدید یا نمی‌دانستید که رفتار مطابق با قوانین توییتر چه چیزهایی هست، می‌توانید از اینجا قوانین توییتر را مطالعه کنید تا مطابق با آن پیش بروید.

6 دیدگاه

 1. من وقتی درخواست تایدیت می دهم می گوید شما ایمیل تایید شده ندارید.
  در حالی که من ایمیل دارم.
  اگر میشه خودتان نیز آدرس توییتر تایید شده خود را بگوید تا دنبال کنیم.

  1. احتمالا شما ایمیل‌تون رو وارد کردین ولی مراحل تاییدش رو کامل نکردین. باید روی لینکی که براتون ایمیل میشه بزنید تا نهایی بشه.

  1. سلام؛
   اتفاق غیر ممکنی نیست؛ چرا که برخی افراد مشهور در ابتدای کار با تعداد فالوور کم، توانستند تیک آبی دریافت کنند.
   در صورتی که شرایط گفته شده در مقاله را داشته باشید و جز دسته‌بندی‌های گفته شده باشید، احتمال آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها