ورود به جانویس

برای وایرال‌شدن ویدئو در TikTok چه کار کنیم؟

وایرال شدن ویدئو در TikTOK
وایرال شدن ویدئو در TikTOK

شاید فکر کنید برای وایرال شدن یک ویدئو در TikTok لازم است که نوجوانی با حرکات جالب باشید. اما باید بگوییم نه، فقط کافی است که با حساب TikTok خود خلاق باشید تا محتوایی تولید کنید که بتواند میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم تا ۱۲ نکته مهم برای وایرال شدن ویدئویتان در TikTok را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.


۱۲ نکته مهم برای وایرال شدن ویدئو در TikTok:

امروزه همه افراد از صنعتگران و هنرمندان گرفته تا آشپزهای خانگی و صاحبان حیوانات خانگی در شبکه اجتماعی TikTok عضو شده‌اند و برخی از این افراد، مخاطبان زیادی پیدا کرده‌اند. به لطف این پلتفرم، امروزه افراد زیادی از سراسر جهان به موفقیت وایرال شدن دست پیدا کرده‌اند و این نکته شروع یک تجارت سودآور برای آن‌ها شده است.

افزایش محبوبیت این شبکه اجتماعی منجر به رشد شدیدی برای رقابت شده است و این بدان معناست که برای متمایزشدن از بقیه و تولید ویدئوهای پرطرف‌دار باید واقعاً منحصر به فرد باشید.

پس برای وایرال شدن در TikTok، به ۱۲ نکته زیر توجه کنید.


۱. مدت ویدئوی خود را کوتاه کنید.

امروزه کاربران فضای دیجیتال دامنه توجه بسیار محدودی دارند. اگر به طور دقیق بخواهیم بگوییم، دقیقاً هشت ثانیه. TikTok با موفقیت از این روش استفاده کرده است. میانگین زمان تماشای ویدئوها در این پلتفرم ۱۵ ثانیه است. بنابراین، هرچه ویدئوهای TikTok شما کوتاه‌تر باشد، بهتر است. زمانی که شروع به استفاده از پلتفرم می‌کنید، با تولید محتوای کوتاه سعی کنید پیام خود را در چند ثانیه به اشتراک بگذارید.


۲. محتوا را در بقیه شبکه‌های اجتماعیتان تبلیغ کنید.

به لطف محبوبیت زیاد TikTok، ترند ویدئوهای کوتاه در سراسر شبکه‌های اجتماعی مد شده است. امروزه فیسبوک، اینستاگرام و حتی یوتیوب در حال تبلیغ محتوای ویدئویی کوتاه هستند. با تبلیغ محتوای ویدئوی TikTok خود در سایر شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید شانس خود را برای دیده‌شدن افزایش دهید و ویدئو خود را وایرال کنید.


۳. به طور منظم محتوا تولید کنید.

اگر می‌خواهید در TikTok وایرال شوید، باید مرتب محتوا تولید کنید. تیک‌تاکرزهای موفق به طور مداوم از این پلتفرم برای ایجاد و اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی با کیفیت استفاده می‌کنند و این به این دلیل است که الگوریتم TikTok از تولیدکنندگان محتوای مستمر حمایت می‌کند. با این‌کار شما می‌توانید ترافیک زیادی را برای این سایت به ارمغان بیاورید.

برای فعالیت مستمر در TikTok لازم نیست هر ساعت یک بار محتوای جدید پست کنید. فقط سعی کنید یک برنامه زمانی داشته باشید تا کاربران بتوانند محتوای شما را پیدا کنند و دلایلی برای بررسی ویدئوهای جدیدی که پست می‌کنید داشته باشند.


۴. با آخرین ترندها همراه باشید.

TikTok به طور کلی یک ابزار ترندمحور است. بنابراین، درک ترندها بسیار مهم است. روشی که الگوریتم TikTok کار می‌کند، پیگیری و استفاده از این ترندها را برای کاربران آسان می‌کند.

باید صفحه سرچ TikTok را بررسی کنید، جایی که می‌توانید ویدئوهای پرطرف‌دار را در جایگاه خود ببینید. این‌کار می‌تواند شامل هر چیزی از موسیقی پرطرف‌دار، آهنگ پرطرف‌دار، صداهای پرطرفدار یا ویدئوهای آشپزی پرطرف‌دار باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا ترندهای جدید را شناسایی کرده و از آن برای محتوای خود استفاده کنید.


۵. از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید.

هشتگ‌ها به ویدئوها کمک می‌کنند تا رتبه خود را بالا ببرید. به همین دلیل، مهم است که از هشتگ‌های عمومی اجتناب کنید و از هشتگ‌های مرتبطی استفاده کنید که می‌توانند به دیده‌شدن ویدئوی شما کمک کنند. اگر می‌خواهید یک راه میان‌بر برای وایرال شدن ویدئویتان در TikTok پیدا کنید، باید تجزیه و تحلیل دقیق هشتگ در رأس برنامه شما باشد.


۶. تعامل با کاربران را افزایش دهید.

مانند هر شبکه اجتماعی دیگری، TikTok بستری را نه تنها برای ایجاد محتوا، بلکه برای تعامل نیز فراهم می‌کند. این امر به ویژه زمانی مهم است که در تلاش برای به دست آوردن فالوور هستید. سعی کنید به نظراتی که در مورد ویدئوهای خود دریافت می‌کنید پاسخ دهید.


۷. با سایر سازندگان محتوا همکاری کنید.

یک راه ساده و در عین حال مؤثر برای دستیابی به مخاطبان هدف، همکاری با حساب‌های محبوب است. می‌توانید با لایک کردن و نظر دادن روی ویدئوهای ارسال شده توسط اینفلوئنسرهایی که بخشی از همان حوزه هستند شروع کنید. با این حساب‌های محبوب تعامل داشته باشید و فرصت‌هایی را برای ایجاد مشترک محتوایی که می‌تواند نمایه شما را تقویت کند، کشف کنید.


۸. از ویژگی Duet استفاده کنید.

ویژگی Duet به شما این امکان را می‌دهد تا ویدئوهایی ایجاد کنید که کاربران به آن پاسخ می‌دهد. این ویژگی ویدئویی مختص TikTok است. به‌عنوان تولیدکننده محتوا، می‌توانید با فعال کردن این گزینه، کاربران را تشویق کنید به ویدئوهای شما پاسخ دهند.


۹. بر داستان‌سرایی تمرکز کنید.

ممکن است همه ابزارها برای ایجاد ویدئوهای عالی را داشته باشید و با این حال محتوای شما ممکن است به دلیل داستان گویی ضعیف وایرال نشود. تا زمانی که شما داستان جذابی برای گفتن داشته باشید، کاربران به دنبال ویدئوهای شما خواهند بود و می‌توانید داستان را در قسمت‌ها یا ویدئوهای مختلف تجزیه و تحلیل کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید ژست‌های سخت یوگا را نشان دهید، می‌توانید چند ویدئو ایجاد کنید که هر کدام یک ژست جدید برای جذب مخاطب ایجاد کنید.


۱۰. CTAهای جذاب را اضافه کنید.

نکته دیگر برای وایرال‌شدن، باید مطمئن شوید که کاربران TikTok مدام به حساب شما باز می‌گردند. به همین دلیل، اضافه کردن CTAهای (دعوت به اقدام) قوی که می‌تواند بینندگان را هیجان زده کند و آنها را وادار کند که به دنبال ویدئوی بعدی شما باشند، مهم است. چیزی به سادگی برای نکات روزانه خانه‌داری این حساب را فالو کن می‌تواند در جذب مخاطب بسیار مؤثر باشد.


۱۱. زمان مناسب برای ارسال محتوا را بیابید.

ارسال محتوا در زمان مناسب راه دیگری برای اطمینان از جلب توجه ویدئوی شماست. اما زمان مناسب برای ارسال محتوا چه زمانی است؟ این بستگی به مخاطبان شما و زمانی دارد که آنها به طور فعال ویدئوها را در TikTok تماشا می کنند. برای مثال، اگر مخاطبان بزرگ‌تر شما یک کار روزانه دارند و بعد از کار از TikTok استفاده می‌کنند، ممکن است از انتشار ویدئوهای خود در شب سود ببرید.

پس دقت به پرسونای مخاطب بسیار مهم است. ابزارهایی برای برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که می‌توانند به شما در برنامه‌ریزی پست‌هایتان از قبل کمک کنند.


۱۲. از صدای خود استفاده کنید.

صدای شما می‌تواند به شما کمک کند با فالوورهای خود ارتباط نزدیک تری برقرار کنید. این نکته نیز برای وایرال‌شدن هوشمندانه است زیرا الگوریتم‌های TikTok کلمات را انتخاب می‌کنند که می‌تواند رتبه ویدئوی شما را در این برنامه افزایش دهند.


کلام پایانی

امروزه ویدئوهای TikTok در جهان پیشتاز محتوای ویدئویی شده‌اند. توجه به تولید محتوای باکیفیت بر اساس این نکات می‌تواند به شما در موفقیتتان در TikTok کمک زیادی کند.

نظر شما نسبت به این پلتفرم ویدئو محور چیست؟ پاسخ‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چه چیزی در TikTok وایرال خواهد شد؟

بهترین چیز در مورد TikTok این است که تقریباً هر ویدئوی بهتری می‌تواند وایرال شود. در حالی که بیشتر نوجوانان به دنبال ویدئوهای رقص سرگرم کننده هستند، اکثر افراد در سایر گروه‌های جمعیتی از این برنامه برای تماشای انواع محتوا استفاده می‌کنند. این ممکن است شامل ویدئوهایی در مورد تمیز کردن، آشپزی، نوازش کردن یک حیوان خانگی یا نقاشی باشد که در آن سازندگان نکات و موارد دیگر را به اشتراک می‌گذارند.

یک ویدیوی وایرال در TikTok چند بازدید دارد؟

ویدئوی کاربر باید در عرض نیم ساعت پس از ارسال 300 تا 500 بازدید داشته باشد تا در TikTok وایرال تلقی شود.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها