ورود به جانویس

چگونه وضعیت «آخرین بازدید» را در تلگرام مخفی کنیم؟

آیا نمی‌خواهید افراد و مخاطبینتان از آخرین بازدیدتان در تلگرام با خبر شوند؟ پس پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را دنبال کنید تا راهکار پنهان کردن «آخرین بازدید» در تلگرام را یاد بگیرید.

تلگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که وضعیت «آخرین بازدید» خود را از دید افراد مخفی کنند. شما نیز می‌توانید آخرین بازدیدتان را به صورت همزمان از همه مخاطبین مخفی کنید و در عین حال نیز می‌توانید آن را فقط از چند مخاطب انتخابی مخفی کنید. با پنهان کردن «آخرین بازدید» خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هیچکس از آخرین باری که در تلگرام آنلاین بوده‌اید با خبر نخواهد شد. در ادامه مقاله، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه این کار را در آیفون و یا دستگاه‌های اندرویدی انجام دهید.


پنهان کردن وضعیت «آخرین بازدید» در تلگرام

پنهان کردن  وضعیت «آخرین بازدید» تلگرام در هر دو سیستم عامل اندروید و IOS تقریبا یکسان است. به جز گزینه تنظیمات که در مکان‌های مختلفی قرار دارد. بنابراین مهم نیست که از چه نوع دستگاهی استفاده می‌کنید، می‌توانید وضعیت را به همان روش پنهان کنید.

برای مخفی کردن وضعیت «آخرین بازدید» خود در تلگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱) اپلیکیشن تلگرام را باز کنید.

۲) وارد تنظیمات شوید. در آیفون روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. در اندروید روی سه خط در گوشه سمت چپ بالا بزنید.

۳) روی حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) بزنید.

۴) سپس به Lastseen & online بروید.

در اینجا سه گزینه برای انتخاب افرادی که می‌توانند «آخرین بازدید» شما را ببینند وجود دارد. بیایید در مورد آنچه هر گزینه انجام می‌دهد، به طور خلاصه بحث کنیم:

Everybody (۱: با این گزینه هیچکس نمی‌تواند وضعیت «آخرین بازدید» شما را ببیند.

۲) My Contacts: این گزینه وضعیت «آخرین بازدید» شما را فقط از مخاطبینتان پنهان می‌کند.

۳) Nobody: با این گزینه هرکسی می‌تواند ‌ٰ«آخرین بازدید» شما را ببیند.


نحوه پنهان کردن وضعیت «آخرین بازدید» در تلگرام، از برخی مخاطبین

برای پنهان کردن آخرین بازدید خود فقط از برخی مخاطبین خاص، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

۱) به Settings>Privacy and Security>Lastseen & online بروید.

۲) در قسمت Exception روی Add User بزنید.

۳) مخاطبینی که می‌خواهید «آخرین بازدید» بازدید خود را از آن‌ها مخفی کنید، با دقت انتخاب کنید و در آخر روی Done در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

افزودن مخاطبین به لیست استثنا، وضعیت «آخرین بازدید» تلگرام شما را از آن‌ها مخفی می‌کند. برای افزودن مخاطبین جدید به لیست استثناها، روی افزودن کاربران یا گروه‌ها ضربه بزنید. برای حذف یکی از مخاطبین از لیست استثناها، روی گزینه Edit در گوشه سمت راست بالای پنجره Never Share ضربه بزنید. سپس بر روی علامت منفی (ــــ) واقع در جلوی نام مخاطب ضربه بزنید و سپس گزینه Delete را بزنید.


خصوصی کردن وضعیت آنلاین در تلگرام

امیدواریم اکنون بتوانید با مخفی کردن وضعیت آنلاین خود در تلگرام، حریم خصوصی خود را کاملا زیر نظر داشته باشید. با این کار افراد فضول دیگر نمی‌توانند آخرین باری که آنلاین بوده‌اید را ببینند. اگرچه ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد تلگرام را امن تر از سایر برنامه‌های پیام رسانی فوری در نظر بگیرید، اما لزوما اینطور نیست. تلگرام با خاموش کردن رمز گذاری انتها به انتها، سلب مسولیت‌های متعدد در خط مشی رازداری و بسیاری از دلایل دیگر، همیشه آنقدر که فکر می‌کنید ایمن نیست.

سوالات متداول

چرا برخی افراد میخواهند وضعیت آخرین بازدید تلگرام خود را مخفی کنند؟

گاهی اوقات ممکن است شما نخواهید پیام شخصی را باز کنید و بخوانید. به همین دلیل تلگرام این قابلیت را به وجود آورده است که وضعیت آخرین بازدید خود را مخفی کنید و به راحتی در محیط تلگرام وقت بگذرانید!

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها