ورود به جانویس

چگونه لایک‌های اینستاگرام را مخفی کنیم؟

مخفی کردن لایک‌های اینستاگرام
مخفی کردن لایک‌های اینستاگرام

شاید شما هم جز آن دسته افراد هستید که اخیراً لایک‌های اینستاگرام را دوست ندارید یا از همان ابتدا علاقه چندانی به آنها نداشته‌اید، پس یک خبر خوب برایتان داریم و آن هم یک ویژگی جدید اینستاگرام است که حتماً دوست خواهید داشت؛ مخفی‌کردن لایک‌های اینستاگرام.

قبل از انتشار رسمی این «ویژگی جدید» در ماه می ۲۰۲۱، این پلتفرم مدتی بود که در حال آزمایش پنهان‌کردن تعداد لایک‌های کاربران بود.

با این ویژگی نه‌تنها می‌توانید تعداد لایک‌های پست‌های خود را پنهان کنید، بلکه می‌توانید تعداد لایک‌های پست‌های سایر کاربران اینستاگرام را نیز مخفی کنید.

در این مقاله جانویس علاوه بر مخفی‌کردن لایک‌های اینستاگرام به بررسی چند نکته برای افزایش لایک در اینستاگرام نیز می‌پردازیم.


مزایای مخفی‌کردن لایک‌های اینستاگرام

آیا به نظرتان لایک کردن اینستاگرام را جذاب می‌کند؟ چرا به‌تازگی این پلتفرم به کاربران خود این امکان را می‌دهد که لایک‌های خود را پنهان کنند؟

به‌طورقطع، مزیت پنهان‌کردن لایک‌های اینستاگرام این است که می‌تواند تجربه شما از استفاده از این برنامه را مثبت‌تر کند. در یک بیانیه رسمی که توسط اینستاگرام در وب‌سایت خود به اشتراک گذاشته شد، آنها دلیل این حرکت را این‌گونه توضیح دادند که از کارشناسان شنیده‌اند که تعداد لایک‌های پنهان می‌تواند برای برخی از کاربران مفید باشد؛ زیرا باعث می‌شود کمتر تحت‌فشار قرار بگیرند.

در واقع، بر اساس یک نظرسنجی جهانی که در سال ۲۰۲۱ تکمیل شد، نشان داد که بیش از یک‌سوم (۳۶٪) از کاربران نسل Z احساس می‌کنند که استفاده از رسانه‌های اجتماعی بر رفاه آنها نیز تأثیر منفی می‌گذارد. درحالی‌که تعداد کمتری این نگرانی را دارند، اما به‌هرحال در مقایسه با نسل‌های قدیمی‌تر این آمار بالا است و باتوجه‌به اینکه آمار اینستاگرام نشان می‌دهد که بیشتر توسط مخاطبان جوان‌تر استفاده می‌شود، این نکته جای تأمل دارد.

نشان‌دادن لایک‌های اینستاگرام، نه‌تنها می‌تواند باعث شود برخی از کاربران احساس «اضطراب» را تجربه کنند، بلکه می‌تواند از تأثیر آنچه که به اشتراک گذاشته می‌شود نیز کم کند. با مشاهده‌نکردن تعداد لایک، کاربران می‌توانند روی ویدئوها، عکس‌ها و کپشن‌ها که به اشتراک گذاشته می‌شوند تمرکز بهتری داشته باشند.

از سوی دیگر، برخی از کاربران ممکن است این ویژگی را کمی آزاردهنده بدانند. این امر به‌ویژه زمانی که به این پلتفرم مراجعه می‌کنید تا ایده بهتری از آنچه در حال حاضر محبوب یا پرطرف‌دار است به دست آورید، صادق خواهد بود.

ازآنجایی‌که هیچ پاسخ درست یا غلطی به طور واضح وجود ندارد و هیچ اتفاق نظری نیز در این زمینه وجود ندارد، اینستاگرام تصمیم گرفته است تا در نهایت به کاربران، امکان مخفی‌کردن لایک‌ها را بدهد.

شاید این یکی از راه‌هایی است که آنها سعی می‌کنند دست کاربران خود را در استفاده از این پلتفرم باز بگذارند. به‌هرحال، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا افراد از اینستاگرام استفاده می‌کنند.


پنهان‌کردن یا پنهان‌نکردن، مسئله این است!

قطعاً این ویژگی برای اینفلوئنسرهای مشتاق اینستاگرام یا مشاغل نوظهور، می‌تواند مفید باشد؛ زیرا وقتی انتخاب می‌کنید که تعداد لایک‌های خود را پنهان کنید، تنها چیزی که می‌بینید لیستی از چند کاربر است؛ هرچند که هیچ ارزش عددی برای تعیین اندازه تعامل شما وجود نخواهد داشت.

اگر از یک حساب تجاری پست می‌کنید، ممکن است این کار مشکل باشد. مشتریان بالقوه می‌توانند به تعداد لایک‌هایی که پست‌های شما به‌طورکلی دریافت می‌کنند به‌عنوان نشانه‌ای از اعتبار برند مراجعه کنند. بااین‌حال، هنوز راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای افزایش اعتبار برند؛ مانند اشتراک‌گذاری نظرات آنلاین، مشارکت با اینفلوئنسرها و غیره استفاده کنید.

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما از دیدگاه اینستاگرام، لایک کردن بر عملکرد پست‌های شما تأثیری نخواهد داشت. درست است که این برنامه تعداد لایک‌هایی را که پست شما دریافت کرده است پیگیری می‌کند و الگوریتم آن همچنان از آن به‌عنوان عاملی برای نشان‌دادن بیشتر محتوا به مخاطبان استفاده می‌شود؛ اما محتوای شما همچنان در فید کسانی که به طور منظم با محتوای شما تعامل دارند ظاهر می‌شود.

مخفی کردن لایک در اینستاگرام

نکته مهمی که در مخفی‌کردن لایک‌های اینستاگرام از نظر سلامت روان است و کاملاً این مسئله به شما بستگی دارد. اگر بعد از مدتی از بودن در اینستاگرام، متوجه شدید که بیش از حد به دنبال گرفتن لایک هستید و در مورد موفقیت‌های دیگران وسواس پیدا کرده‌اید، بهتر است این ویژگی یعنی مخفی‌کردن لایک‌های اینستاگرام را امتحان کنید.

اگر برای پنهان‌کردن تعداد لایک‌هایی که پست دیگران دریافت کرده‌اند، فعال کرده‌اید، ممکن است عدد دقیقی را به شما ندهد، اما لیستی از همه افرادی که آن پست خاص را پسندیده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

در مورد محتوای خودتان نیز همین امر صدق می‌کند. شما به‌سادگی می‌توانید بر روی «and others » کلیک کنید و لیستی از کاربران اینستاگرام را مشاهده خواهید کرد که آن ویدئو یا عکس خاص را لایک کرده‌اند. همچنین، هر بار که شخصی پست شما را لایک کند، اعلانی دریافت خواهید کرد.

بنابراین، اگر این کار را به‌عنوان نوعی سم‌زدایی برای رهایی از اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی یا کاهش فشار انجام می‌دهید، باید انضباط شخصی جدی داشته باشید.

اگر هنوز هم نمی‌توانید تصمیم بگیرید که آیا لایک‌های اینستاگرام را پنهان کنید یا نه باید بدانید که به‌راحتی می‌توان آن را معکوس کرد. به‌عبارت‌دیگر، می‌توانید قابلیت دیدن لایک‌های اینستاگرام را برای خودتان دوباره فعال کنید.


چگونه لایک‌ها را در پست‌های دیگران پنهان کنیم؟

برای پنهان‌کردن لایک‌هایتان در محتوای دیگران، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. صفحه پروفایل اینستاگرام خود را باز کنید.

برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و با کلیک بر روی نماد یک شخص در گوشه سمت راست پایین به بخش پروفایل خود بروید.

مخفی کردن لایک‌های اینستاگرام

۲. به بخش «Settings» بروید.

روی دکمه Menu در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. این سه خط افقی است که شبیه همبرگر است. روی «Settings» (اولین گزینه در منوی کشویی) کلیک کنید.

روش مخفی کردن لایک های اینستاگرام

۳. به Privacy بروید.

در این مرحله منوی کشویی دیگری ظاهر می‌شود. روی «Privacy» و سپس«Posts» کلیک کنید.

چگونه لایک های اینستاگرام را مخفی کنیم

۴.گزینه Hide را انتخاب کنید

درست در بالای منوی پست‌ها، گزینه پنهان‌کردن تعداد لایک‌ها و بازدیدها را خواهید دید. کلید را به موقعیت «روشن» بکشید. هنگامی که این گزینه با موفقیت انتخاب شد، ضامن آبی‌رنگ می‌شود.

پنهان کردن لایک های اینستاگرام

روش مخفی‌کردن لایک‌ها در اینستاگرام

پنهان‌کردن لایک‌ها در پست‌های اینستاگرامتان کمی دشوارتر است. شما می‌توانید قبل از ارسال یک ویدئو یا عکس جدید، لایک‌ها را پنهان کنید یا آن را روی پست‌هایی که قبلاً منتشر کرده‌اید اعمال کنید.

در ادامه نحوه پنهان‌کردن لایک‌ها برای پست‌هایی که در حال انتشار هستند، آمده است:

مرحله ۱: پست خود را درست کنید

همان‌طور که همیشه انجام می‌دهید، پست خود را درست کنید، اما دگمه انتشار را فشار ندهید.

مرحله ۲: روی «Advanced Settings» کلیک کنید

پس از اینکه تصویر و فیلتر خود را انتخاب کردید و به منویی هدایت می‌شوید که در آن یک عنوان، مکان و غیره اضافه می‌کنید و افراد دیگر را نیز می‌توانید تگ ‌کنید، روی گزینه «Advanced Settings» (آخرین مورد در این صفحه) کلیک کنید.

مرحله ۳: گزینه Hide را انتخاب کنید

اکنون باید دقیقاً همان کاری را انجام دهید که هنگام پنهان‌کردن تعداد لایک‌ها و بازدیدها برای پست‌های به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران انجام داده‌اید. کلید را به سمت راست بکشید تا در موقعیت «روشن» قرار گیرد. ضامن پس از تکمیل این کار آبی می‌شود.

چگونه لایک اینستاگرام را مخفی کنیم

در اینجا نحوه پنهان‌کردن لایک‌ها برای پست‌هایی که قبلاً منتشر شده‌اند را برایتان توضیح می‌دهیم:

مرحله ۱: پست خاص را انتخاب کنید

پستی را که می‌خواهید تعداد لایک‌های آن را پنهان کنید پیدا کنید.

مرحله ۲: روی «سه‌نقطه» کلیک کنید

روی سه‌نقطه (…) که در سمت راست نام و نام کاربری شما ظاهر می‌شود کلیک کنید. یک منوی کشویی با گزینه «Hide like count» ظاهر می‌شود.

چگونگی مخفی کردن لایک اینستاگرام

نظارت بر لایک‌های اینستاگرام

اگر از ردیابی لایک‌های اینستاگرام برای مقاصد تجاری استفاده می‌کنید، یک کار یک عنصر کلیدی از معیارهای تعامل است و به شما کمک می‌کند تا اندازه‌گیری کنید که آیا کمپین‌های بازاریابی شما به نتیجه مطلوب رسیده‌اند یا خیر.

برای کمک به ردیابی لایک‌های خود، می‌توانید از تجزیه‌وتحلیل درون‌برنامه‌ای خود پلتفرم، Instagram Insights استفاده کنید یا روی یک نرم‌افزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی شخص ثالث سرمایه‌گذاری کنید. اگر از راه‌حل تجزیه‌وتحلیل خود برنامه استفاده می‌کنید، باید به یک حساب تجاری تغییر دهید. علاوه بر لایک‌ها، می‌توانید از Instagram Insights نیز برای ردیابی استفاده کنید:

  • حساب‌های ریچ شده
  • حساب‌های درگیر شده
  • محتوای با عملکرد برتر
  • کل فالوورها
  • سایر معیارهای عملکرد

از طرف دیگر، می‌توانید روی ابزار شخص ثالث سرمایه‌گذاری کنید. چندین ابزار عالی وجود دارد (و برخی از آنها به‌صورت رایگان در دسترس هستند) که می‌توانند علاوه بر تجزیه‌وتحلیل در انجام کارهای مختلف دیگری مانند زمان‌بندی پست، ارتباطات و غیره به شما کمک کنند.


چگونه در اینستاگرام لایک بیشتری دریافت کنیم؟

اگر نمی‌خواهید تعداد لایک‌های اینستاگرام خود را پنهان کنید، می‌توانید با چند استراتژی که احتمالاً می‌تواند به شما در جذب لایک‌های بیشتر کمک کند، استفاده کنید. اینفلوئنسر اینستاگرام بودن می‌تواند سودآور باشد، اما برای رسیدن به این وضعیت، باید با برنامه پست گذاری کنید.

اگر هدف شما این است، در اینجا می‌توانید لایک‌های بیشتری دریافت کنید و تعامل خود را بهبود ببخشید:

روش مخفی کردن لایک های اینستاگرام

۱. مخاطبان و رقبای هدف خود را بشناسید

اگر می‌خواهید از این پلتفرم برای کسب درآمد از محتوای خود استفاده کنید، باید مانند زمانی که کسب‌وکارتان را اداره می‌کنید، به آن نزدیک شوید، درست است؟ هر صاحب کسب‌وکاری به شما می‌گوید که مهم است بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و همچنین رقبای احتمالی خود را بشناسید.

شناخت مخاطبان هدف به شما کمک می‌کند سبک و لحن صدای خود را اصلاح کنید. شناخت رقبای خود به شما کمک می‌کند تا ایده‌های جدیدی برای پست‌ها دریافت کنید.

بااین‌حال، تلاش برای ایجاد محتوایی که همه دوست داشته باشند (از جمله فالوورهای رقبای شما) لایک بیشتری برای شما به همراه نخواهد داشت، در واقع، احتمالاً به تلاش شما آسیب می‌رساند؛ بنابراین، به نوع محتوایی که اینفلوئنسرهای مشابه به اشتراک می‌گذارند نگاه کنید و بدون کپی‌کردن آنها، پست‌های منحصربه‌فردی ایجاد کنید.

۲. ویدئوهای بیشتری را به اشتراک بگذارید

بر اساس گزارش تعامل اینستاگرام HubSpot که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، ویدئو به طور میانگین بیش از ۱۰۰۰ لایک در هر پست ایجاد می‌کند. همچنین به طور میانگین بیش از ۲۴ نظر را برایتان خواهد آورد و همین آمار می‌تواند آن را به یکی از جذاب‌ترین انواع محتوا تبدیل کند.

۳. هشتگ‌ها را درج کنید

ما از زمانی گذشته‌ایم که هشتگ‌ها عمدتاً برای توییتر استفاده می‌شدند. هشتگ‌ها علاوه بر توییتر در اینستاگرام نیز بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا فالوورهایتان افزایش یابند. هرچه کاربران بیشتری بتوانید به آن دسترسی پیدا کنند، شانس بیشتری برای دریافت لایک‌های بیشتری برای شما وجود دارد.

بااین‌حال، مهم است که هشتگ‌های مناسب را پیدا کنید. شما می‌توانید تا ۳۰ هشتگ استفاده کنید و باید ترکیبی بین هشتگ‌های محبوبی که در حال حاضر پرطرف‌دار هستند و هشتگ‌های بسیار خاص را در نظر بگیرید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید بازدیدهای خود را افزایش دهید، اما همچنین بدانید که افرادی که پست‌های شما را جالب و مرتبط می‌دانند، زمان آسان‌تری برای کشف آنها خواهند داشت.

۴. به طور مداوم پست کنید

افزایش تعداد لایک‌هایی که به طور متوسط دریافت می‌کنید یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. بهترین روش این است که اجازه دهید به‌تدریج با پست‌کردن مداوم افزایش یابد. بر اساس گزارش HubSpot، چهار پست در هفته تعداد بهینه‌ای برای مشاغل هستند.

هرچند که ارسال بیشتر پست‌ها بهتر است، نباید به قیمت کیفیت تمام شود. تمام استراتژی‌های دیگر ذکر شده در بالا را در ذهن داشته باشید و یک برنامه زمان‌بندی ارسال کنید.

نتیجه‌گیری

امروزه تعداد لایک‌ها در بین جوانان به‌نوعی نشان‌دهنده خوب‌بودن محتوا تلقی می‌شود؛ اما همین نمایش لایک‌ها می‌تواند بسیاری از تولیدکنندگان محتوا که خلاقیت زیادی دارند را در برابر تعداد کمک لایک‌ها، بی‌انگیزه کند.

فرقی نمی‌کند به هر دلیلی که می‌خواهید لایک خود را مخفی کنید، فقط بدانید که می‌توانید این کار را به‌سادگی انجام دهید و نکته دیگر این که این ویژگی هر زمان که دلتان خواست، به‌راحتی قابل برگشت است.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها