ورود به جانویس

آیا تبدیل هایلایت به ریلز در اینستاگرام خوب است؟

تبدیل استوری به ریلز در اینستاگرام
تبدیل استوری به ریلز در اینستاگرام

اینستاگرام تبدیل استوری هایلایت را به ریلز راه‌اندازی کرده است. اما عملکرد آن در مقایسه با ریلزی که از صفر ساخته شود، چگونه است؟

در واقع بهتر است که بگوییم، اینستاگرام با وسواس زیادی که برای این تبدیل به خرج داده است، به دنبال راهی برای دیده شدن محتوایتان دارد.

اینستاگرام با آپدیت‌های جدید به کاربرانش ریلز را هدیه داده است و ریلزها را در فید و اکسپلور در اولویت قرار داده است. خوب است که بدانید در حال حاضر، این پلتفرم برنامه‌ای را آغاز کرده است که اساساً یک برنامه بازیافت محتوا است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی با چند ضربه، هایلایت‌های استوری اینستاگرام را به ریلزها تغییر دهند.

اما همان‌طور که از انواع ویژگی‌های جدید و درخشان رسانه‌های اجتماعی در طول سال‌ها آموخته‌ایم؛ باید بدانید که «فقط به این دلیل که می‌توانید کاری را انجام دهید همیشه به این معنی نیست که باید انجام دهید».

صادقانه بگوییم که ما متقاعد نشده‌ایم که بازنشر استوری‌های قدیمی به‌ ریلز واقعاً مفید باشد و بنابراین، دست به کار می‌شویم و به تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی می‌رویم تا شواهد محکمی در مورد اینکه آیا سر خم کردن به اراده اینستاگرام ارزشش را دارد یا نه!

پس برای اینکه بفهمیم آیا استفاده مجدد از هایلایت استوری‌ها به ریلز واقعاً کار می‌کند یا نه، با هم شروع کنیم.


فرضیه

شاید ریلزهای ساخته شده از استوری‌های قدیمی به اندازه ریلزهای کاملاً جدید مخاطبان را درگیر نکنند.
مطمئناً، اینستاگرام استفاده مجدد از استوری‌های قدیمی اینستاگرام شما را به عنوان ریلزهای جدید بسیار آسان کرده است. فقط چند ضربه لازم است تا یک استوری قدیمی را به یک محتوای «جدید» تبدیل شود.

با این حال، فرضیه ما این است که ریلزهای جدید و اصلی احتمالاً عملکرد بهتری خواهند داشت و تعامل بیشتری کسب خواهند کرد.

پس، هدف اینستاگرام در نهایت ایجاد یک محتوای سرگرم کننده و جذاب است. (این موضوعی است که همه چیز را در مورد الگوریتم اینستاگرام هدایت می‌کند.) پاداش دادن به کاربران برای بازیافت یا بازخوانی محتوای قدیمی واقعاً با چشم انداز بزرگ این پلتفرم مطابقت ندارد.

اما با این حال خوشحالیم که به ما هم ثابت شود که اشتباه می‌کنیم! بنابراین می‌خواهیم از نزدیک بفهمیم که آیا استفاده مجدد از استوری‌ها دز هایلایت به‌عنوان ریلز بهترین کاری است که می‌توان برای تعامل بیشتر در اینستاگرام انجام داد.


روش شناسی

ما برای اینکه به شما نشان دهیم که با تبدیل هایلایت به ریلز در اینستاگرام، چه تغییری در تعامل کاربران پیش می‌آید، مثال‌های زیر را در نظر گرفتیم.

برای ساختن ریلزهای جدید، چند ویدئو و عکس از دوربینمان بیرون کشیدیم، روی یک کلیپ موزیکال و چند افکت لایه‌بندی کردیم و دکمه «Publish» را زدیم.

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام

برای استوری‌های تغییر کاربری‌شده، ما دستورالعمل‌های ذکر شده در ویدئوی Hootsuite Labs را دنبال کردیم. این به معنای نگاه کردن به استوری‌های بایگانی‌شده‌ یعنی هایلایت‌ها به ریلز بود.

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام با چند حرکت ساده

برای این پروژه، پنج نقطه برجسته جدید ایجاد کردیم. در ابتدا هر هایلایت را باز کردیم، روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست ضربه زدیم و سپس روی گزینه Convert to Reel را نیز ضربه زدیم.

چگونگی تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام

پس از این کار، ویرایشگر ریلز باز شد، یعنی جایی که ما توانستیم موسیقی را تغییر دهیم یا فیلترها یا تگ‌های اضافی را اضافه کنیم. همچنین گزینه‌ای برای حذف صحنه‌ها در این مرحله داشتیم.

ویرایش‌هایمان را انجام دادیم، یک توضیح سریع برای هر کدام اضافه کردیم و سپس آنها را انتشار دادیم.

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام چگونه است

در مجموع، ما پنج ریلز جدید و پنج ریلز دوباره‌ سازی شده از استوری‌ها منتشر کردیم. بعد از چند روز صبر کردیم تا ببینیم چطور هستند.

آموزش تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام

نتایج

ریلزهای تغییر کاربری‌داده شده از نظر دسترسی کمی بدتر از ریلزهای اصلیمان بودند. اما به طور کلی، ریلزهایی که دارای محتوای شخصی و معتبر بودند، بیشترین تأثیر را گذاشتند.

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام را یاد بگیریم

به یاد داشته باشید، ما پنج ریلز از هایلایت و پنج ریلز اصلی را پست کردیم. در جدول زیر نحوه دسترسی و تعامل برای هر سبک نشان داده می‌شود: (ردیف، ریلزهای درست شده از هایلایت‌های استوری قدیمی- ردیف دوم، ریلزهای درست شده برای اولین بار)

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام

محبوب‌ترین ریلزهای ما از این دسته از آزمایش‌ها، ریلزهایی بودند که شخصی بودند: یکی از آنها مربوط به بهترین روز در یک جشنواره را نشان می‌داد و دیگری در حال اجرای کمدی.

تبدیل استوری به ریلز اینستاگرام چیست

ریلزهایی که بدترین میزان موفقیت را داشتند، ویدئوهای سفر غیرشخصی بودند که ما تهیه کرده بودیم. ما حدس می‌زنیم که مردم بیشتر از اینکه به فیل‌های در حال انقراض یا سواحل زیبا اهمیت می‌دهند، به ما اهمیت می‌دهند.

به طور کلی، به نظر نمی‌رسد که انتشار ریلزها از هایلایت استوری‌های شما، فایده خاصی داشته باشد؛ به عبارت دیگر، این محتوا بود که مهم بود نه روشی که ما برای ساختن ریلز استفاده کردیم.


این نتایج چه معنایی دارد؟

آیا فکر می‌کنید که ناامید شده‌ایم که هیچ کس به ریلز مناظر ساحلیمان اهمیت نمی‌دهد؟ البته که نه. اما از پس این آزمایش چند درس مهم به دست آوردیم.

۱. اصالت ویدئو، برای الگوریتم نهایی اینستاگرام مهم است.

در حالی که اینستاگرام اغلب به کاربران برای شانس گرفتن یک ویژگی جدید پاداش می‌دهد، در نهایت دوباره به این نکته بازمی‌گردیم: محتوا پادشاه است.

محتوایی که دنبال‌کنندگان شما آن را خوب می‌دانند، یعنی به زبان ساده‌تر به خوبی درگیر آن شده‌اند؛ بنابراین روی ایجاد پست‌های جذاب و مبتنی بر ارزش، استوری‌ها و ریلزها تمرکز کنید تا بیشترین بهره را از اینستاگرام ببرید.

۲. شما نمی‌توانید Insights را از هایلایت‌ها دریافت کنید، اما می‌توانید Insights را از ریلزها دریافت کنید.

در حالی که می‌توانید تعداد بازدیدها و لایک‌های یک استوری اینستاگرام را ببینید، در حال حاضر نمی‌توانید بفمید که هایلایت‌های شما چقدر بازدید دارند.

این بدان معناست که ایجاد یک ریلز خارج از هایلایت یک مزیت دارد: شما در واقع می‌توانید میزان دسترسی یا تعامل آن ترکیب خاص از استوری‌ها را اندازه بگیرید.

۳. هایلایت‌ها می‌تواند یک ابزار گردآوری مفید باشد.

استفاده از هایلایت برای جمع‌آوری محتوا در یک دوره زمانی طولانی می‌تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، شخصی ۲۲ هفته طولانی را صرف بازسازی آپارتمان خود در سال گذشته کرد و تمام پست‌های مربوط به بازسازی را به یک هایلایت اضافه کرد. سپس به جای گشتن در دوربینش برای ساختن یک ریلز دراماتیک درباره این تجربه، به راحتی توانست تمام آن محتوای جذاب را با چند ضربه به یک ریلز تمیز و مرتب تبدیل کند.

بسیار خب، با این تعاریف، دیگر زمان آن رسیده که به دنبال راه میانبر برای موفقیت در اینستاگرام نباشید و شروع به ساخت ریلزهای شگفت‌انگیزی کنید که صدای برند شما را منعکس می‌کند و در نهایت مخاطبان شما را خوشحال و سرگرم کند.

لطفاً نظراتتان در مورد این آموزش تبدیل استوری به ریلز را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها