ورود به جانویس

چطور لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم را ببینیم؟

چطور لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم را ببینیم؟
چطور لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم را ببینیم؟

آیا تا به حال فکر کرده‌اید چه اتفاقی برای پیج‌هایی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌اید، افتاده است؟ آیا اینستاگرام اقدامی انجام داده یا این قابلیت را تنها برای دلخوشی کاربران در نظر گرفته است؟ اگر می‌خواهید وضعیت ریپورت‌های گذشته خود را در اینستاگرام بررسی کنید، ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید:

حتی اگر به این موضوع فکر نکرده‌اید، خالی از لطف نیست که این مسئله را یاد بگیرید!


چگونه لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم را ببینیم؟

اینستاگرام قابلیتی دارد که می‌توانیم لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم را مشاهده کنیم. این قابلیت در منوی Help Instagram پنهان شده است و به شما کمک می‌کند ریپورت‌های خود را ردیابی و بررسی کنید.

برای یافتن و مشاهده سابقه گزارش خود در اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

  1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
  2. روی پروفایل خود در گوشه سمت راست پایین صفحه بزنید.
  3. در پروفایل خود، روی سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه بزنید، سپس Setting را انتخاب کنید.
  4. به پایین صفحه بروید و روی Help بزنید؛ سپس در صفحه بعد Support Requests را انتخاب کنید.
  5. اکنون روی Reports بزنید تا همه رپورت‌هایی که در برنامه ثبت کرده‌اید، مشاهده کنید.
چگونه تاریخچه ریپورت‌های خود در اینستاگرام را ببینیم؟

در لیست افرادی که در اینستاگرام ریپورت کرده‌ایم، چه می‌بینیم؟

اینستاگرام همه ریپورت‌ها را بر اساس دستورالعمل‌های انجمن خود بررسی می‌کند. برای هر ریپورتی که ارسال کرده‌اید، اکانت، زمان و علتی که آن را ریپورت کرده‌اید، می‌بینید.

اینستاگرام جدول زمانی ریپورت را به شما نشان می‌دهد، از زمانی که آن را ثبت کردید تا آخرین ارتباطی که برنامه در مورد آن برای شما ارسال کرده است. به عبارتی دیگر تاریخ بررسی آن توسط تیم اینستاگرام و نتیجه آن را مشاهده می‌کنید.

اگر اینستاگرام قبول کند که یک پست دستورالعمل‌های اپلیکیشن را نقض کرده است، ممکن است متوجه شوید که پست را حذف کرده است. گاهی اوقات اینستاگرام آن اکانت را shadowban می‌کند یا آن را به حالت تعلیق در می‌آورد، به خصوص اگر چندین اکانت آن را ریپورت کرده باشند.

اما ممکن است تعجب کنید که در برخی موارد، اینستاگرام هیچ اقدامی علیه حساب یا پستی که گزارش کرده‌اید، انجام نداده است. همچنین ممکن است متوجه شوید که اینستاگرام اعتراف می‌کند که برخی از ریپورت‌هایی را که شما ارسال کرده‌اید به دلیل «حجم بالای ریپورت‌هایی» که دریافت می‌کند، بررسی نکرده است، حتی اگر تاریخ بررسی این ریپورت‌ها را مشخص کند.

در چنین مواردی، برنامه به شما توصیه می‌کند که حسابی را که گزارش کرده‌اید آنفالو، میوت یا بلاک کنید. ولی اگر احساس می‌کنید که اکانت دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض می‌کند، تشویق می‌شوید ریپورت دیگری ارسال کنید.


چرا باید اکانتی را در اینستاگرام ریپورت کنید؟

چرا باید اکانتی را در اینستاگرام ریپورت کنید؟

شما باید اکانت یا پست‌هایی را ریپورت کنید که دستورالعمل‌های اپلیکیشن اینستاگرام را نقض می‌کنند. اما از ریپورت محتوایی که اینستاگرام برای آن استثنا قائل شده است، خودداری کنید؛ مانند تصاویر مادران در حال شیر دادن یا برهنگی در نقاشی.

همچنین، حساب‌ها را فقط به این دلیل گزارش نکنید که سازنده را دوست ندارید یا می‌خواهید دسترسی آن‌ها را محدود کنید. اگر از عملکرد قابلیت ریپورت سواستفاده کنید، اینستاگرام علیه شما اقدام می‌کند.


به جای ریپورت کردن چه می‌توان کرد؟

ریپورت پست‌ها و حساب‌ها می‌تواند کاری خسته‌کننده و گاهی بی‌ثمر باشد، بنابراین می‌توانید اقداماتی را برای محدود کردن حساب انجام دهید:

  • می‌توانید اکانتی که محتوایش باعث ناراحتی شما می‌شود را ‌آنفالو کنید.
  • گزینه دیگر این است که حساب اینستاگرام خود را private کنید. با این حال، این اقدامات موثرترین نیستند، زیرا آن حساب‌ها همچنان می‌توانند پروفایل شما را پیدا کنند و به نوعی با شما ارتباط برقرار کنند.
  • همچنین ممکن است با محتوای آن‌ها در صفحه Explore مواجه شوید یا فردی که دنبال می‌کنید آن را به اشتراک بگذارد. بنابراین اقدامات موثرتری را امتحان کنید، مانند میوت کردن یک حساب برای جلوگیری از دیدن محتوای آن در فید خود، با این گزینه هر زمان که بخواهید می‌توانید پروفایل آن را ببینید. این به زمانی کمک می‌کند که فردی دوره‌ای از پست کردن محتوای بالقوه توهین‌آمیز یا مضر را پشت سر بگذارد، که باعث می‌شود بخواهید برای مدتی از دیدن پست‌های او استراحت کنید.
  • همچنین می‌توانید یک اکانت در اینستاگرام را بلاک یا restrict کنید.

از اکانت‌های اینستاگرامی که قوانین را زیر پا می‌گذارند، دوری کنید!

ریپورت حساب‌ها و پست‌هایی که دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض می‌کنند می‌تواند به جلوگیری از انتشار محتوای مضر کمک کند. با این حال، اینستاگرام همیشه کاری در مورد آن حساب‌ها انجام نمی‌دهد.

برای ریپورت‌هایی که ارسال می‌کنید، سابقه گزارش شما می‌تواند برای شما مفید باشد. می‌توانید به آن بازگردید تا مطمئن شوید که هیچ یک از حساب‌هایی را که ریپورت کرده‌اید، دنبال نمی‌کنید و توانایی آن‌ها را برای تعامل با شما محدود کنید.

هر چه اکانت‌های دردسرساز کمتری داشته باشید، ممکن است مجبور به انجام ریپورت‌های کمتری باشید. این می‌تواند منجر به تجربه‌ی لذت بخش‌تری در برنامه شود.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها