ورود به جانویس

چطور پیج‌های فیک‌ اینستاگرام خود را ببندیم؟

چطور پیج‌های فیک اینستاگرام‌ خود را ببندیم؟
چطور پیج‌های فیک اینستاگرام‌ خود را ببندیم؟

پیج‌های فیک‌ اینستاگرام به دغدغه‌‌ای برای کاربران تبدیل شده است. بدون شک این اپلیکیشن یکی از بهترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی رایج امروزی است. متاسفانه، این مکان همچنین خانه هزاران کلاهبردار و جعل هویت هم است که هدف آن‌ها فریب و سرقت حریم خصوصی، استفاده از پول و هویت افراد برای منافع شخصی‌شان با تظاهر به شخص دیگری است.

همچنین موارد زیادی وجود دارد که از برندهای واقعی در اینستاگرام برای فروش محصولات تقلبی، جمع‌آوری سرمایه از طریق کمک‌های مالی و موارد مشابه جعل هویت می‌شود.

در این مقاله، نحوه رهایی از چنین کلاهبرداری‌هایی را مورد بحث قرار می‌دهیم و مجرمان سایبری یا افرادی که ناخواسته کاری نسبتا آزاردهنده انجام می‌دهند را گزارش (Report) می‌کنیم تا اینگونه سو استفاده‌ها به صورت آنلاین کاهش یابد:


چگونه پیج‌های فیک اینستاگرام‌ شناسایی کنیم؟

اول از همه، باید تایید کنید که حسابی که به آن مشکوک هستید، جعل هویت کرده و پیج فیکی ساخته است. این کار را می‌توانید به راحتی با مقایسه پست‌ها و تصاویر موجود در حساب کاربری آن‌ها انجام دهید.

اگر شباهت‌های آشکاری مانند عکس‌ها و پست‌های کپی شده مشاهده کردید، به احتمال زیاد پیج فیک می‌باشد.

اگر نگران جعل هویت خود هستید، ساده‌ترین راه برای بررسی این است که یک جستجوی سریع در گوگل از نام خود به همراه کلمه «اینستاگرام» انجام دهید. شما باید بتوانید نتایج حساب‌های موجود تحت نام خود را ببینید و بفهمید که کدام یک سعی دارند از شما تقلید کنند. همچنین می‌توانید این کار را در نوار جستجوی اینستاگرام انجام دهید. اکانت‌هایی با همان نام شما باید ظاهر شوند مگر اینکه شما را بلاک کرده باشند.

برای شناسایی بهتر پیج‌ها فیک اینستاگرام موارد زیر را هم در نظر بگیرید:

  • بیو پیج‌شان را بررسی کنید! ببینید آیا آن‌ها ادعا می‌کنند که رسمی هستند یا اینکه یک صفحه طنز، صفحه فن و غیره است.
  • بررسی کنید که آیا پست‌ها مستقیما از منبع اصلی کپی شده‌اند یا خیر؟ اگر اکانت اصلی اینستاگرام شخص را بشناسید، این کار آسان‌تر می‌شود.
  • اگر این شما هستید، یک کاربر عادی و شخصی از عکس‌های شما با نام دیگری استفاده می‌کند، قطعا باید در مورد آن جدی باشید.
  • اگر فردی است که می‌شناسید و از نام دیگری استفاده می‌کند، به احتمال زیاد فیک است.
  • این خنده‌دار به نظر می‌رسد، اما برای زنان رایج است که به صورت آنلاین جعل هویت می‌شوند و کلاهبرداران این کار را با پسران در پلتفرم‌های دوستیابی انجام می‌دهند.

چگونه می‌توانیم پیج‌های فیک اینستاگرام‌ گزارش دهیم؟

Report یک اکانت در اینستاگرام کار بسیار آسانی می‌باشد. مراحل برای موبایل و دسکتاپ کمی متفاوت است، بنابراین در ادامه هر دو آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

برای کاربران دسکتاپ

۱) نام یا حسابی را که می‌خواهید گزارش دهید را در نوار جستجوی اینستاگرام جستجو کنید.

مرحله‌ی اول گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق دسکتاپ

۲) آیکون پروفایل را انتخاب کنید، سپس سه نقطه کوچک در سمت راست بعد از نام آن‌ها و علامت فلش رو به پایین مشاهده خواهید کرد.

مرحله‌ی دوم گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق دسکتاپ

۳) پس از انتخاب این سه نقطه گزینه‌های زیر به شما نشان داده می‌شود.

مرحله‌ی سوم گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق دسکتاپ

۴) به سادگی Report User را انتخاب کنید. در ادامه اینستاگرام از شما می‌پرسد که چرا می‌خواهید آن را Report کنید. گزینه‌ی مشخص شده در پایین را انتخاب کنید. سپس در ادامه اطلاعات بیشتری مانند اینکه چه کسی پیج فیک دارد و … را از شما می‌پرسد.

مرحله‌ی چهارم گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق دسکتاپ

۵) پس از ارسال یک گزارش، تیم پشتیبانی اینستاگرام آن را بررسی می‌کند و به خاطر داشته باشید که هیچ زمان مشخصی برای ارائه گزارش شما وجود ندارد. پس هر چه زودتر این کار را انجام دهید، بهتر است.


برای کاربران موبایل

۱) ابتدا روی نوار جستجو ضربه بزنید و پروفایل فیک را سرچ کنید:

مرحله‌ی اول گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق موبایل

۲) هنگامی که در پروفایل آن‌ها قرار گرفتید، روی سه نقطه بزنید و در منویی که باز می‌شود گزینه‌ی Report را انتخاب کنید.

مرحله‌ی دوم گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق موبایل

۳) هنگامی که گزینه‌ی Report را انتخاب کردید، نیم صفحه‌ای به سمت بالا برایتان باز می‌شود و از شما می‌پرسد که گزارش در مورد چیست. در این مرحله گزینه‌ی زیر را انتخاب کنید:

مرحله‌ی سوم گزارش پیج‌های فیم در اینستاگرام از طریق موبایل

۴) پس از آن، می‌توانید انتخاب کنید که آیا شما فیک هستید یا شخص دیگری که می‌شناسید. فقط کافی است گزینه‌ی مورد نظرتان را انتخاب کنید و Submit Report بزنید تا گزارش‌تان ارسال شود.

مرحله‌ی چهارم گزارش پیج‌های فیک در اینستاگرام از طریق موبایل

من می‌خواهم کسی را ریپورت کنم اما اکانت اینستاگرام ندارم…

برای ارسال گزارش نیازی به حساب اینستاگرام ندارید و حتی اگر توسط حسابی که می‌خواهید گزارش دهید بلاک شده باشید، همچنان می‌توانید با استفاده از این فرم این مسئله را گزارش دهید. در ادامه‌ی این فرم اینستاگرام از شما سلفی و شناسه دولتی برای شناسایی می خواهد.

دقت کنید برای گزارش‌هایی که از طریق اپلیکیشن اینستاگرام ارسال می‌شوند، تیم پشتیبانی از طریق ایمیلی که ارائه کرده‌اید با شما تماس خواهد گرفت.

فراموش نکنید هر چه تعداد افراد بیشتری که یک اکانت را Report می‌کنند، بیشتر باشد، شانس بیشتری برای مراقبت سریع‌تر از پبج‌تان وجود دارد. بنابراین هنگامی که متوجه شدید که واقعا یک پیج فیک است، از کمک خانواده و دوستان خود استفاده و آن را Report کنید.


پس از ارسال گزارش پیج‌‌های فیک اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از ارسال گزارش، تیم پشتیبانی برای بررسی این گزارش نیاز به زمان دارد. متاسفانه هیچ جدول زمانی مشخصی برای این مسئله وجود ندارد. پس در حین انتظار، بهتر است اطلاعات خود را به دوستان و خانواده خود، از جمله مخاطبان هدف جعل هویت، اطلاع و آگاهی دهید.


در نهایت

برای جلوگیری یا حداقل محدود کردن احتمال وقوع چنین حوادثی، در مورد آنچه در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنید محتاط باشید زیرا هر چیزی که در آنجا منتشر می‌کنید می‌تواند توسط هر کسی کپی یا سرقت شود.

می‌توان از این افراد برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی مانند فریب دادن کاربران شکایت کرد اما ممکن است در نهایت بر نام و تصویر شما نیز تاثیر بگذارد و شهرت شما را خدشه دار کند. این مسئله را جدی بگیرید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها