ورود به جانویس

چگونه از تگ‌های یوتیوب استفاده کنیم؟

چگونه از تگ‌های یوتیوب استفاده کنیم؟
چگونه از تگ‌های یوتیوب استفاده کنیم؟

برای دیده شدن ویدیوهای شما توسط افراد مناسب و درست، باید به خوبی از مکانیزم تگ‌های این پلتفرم آگاه و نحوه استفاده از آن‌ها را یاد داشته باشید.

در این مقاله شما را با تگ‌های یوتیوب و اینکه چه تگ‌هایی وجود دارند آشنا می‌کنیم؛ همچنین توضیح می‌دهیم که چرا این موضوع برای تولیدکنندگان محتوا و الگوریتم یوتیوب بسیار مهم است؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تگ یوتیوب چیست؟

تگ‌ها در واقع همان کلیدواژه‌هایی هستند که شما آن‌ها را به همراه ویدیو خود روی پلتفرم یوتیوب آپلود می‌کنید. کلیت تگ‌های یوتیوب شباهت زیادی به تگ‌‌های دیگر شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام دارد.

مهم‌ترین وظیفه تگ‌ها این است که به الگوریتم یوتیوب کمک می‌کنند تا بفهمد ویدیو شما در رابطه با چه موضوعی است و وقتی افراد دیگر به دنبال موضوعات مشابه هستند، ویدیو شما را به آن‌ها نشان بدهد.

مزیّت استفاده از تگ‌های یوتیوب

استفاده از تگ‌های یوتیوب سه فایده اصلی دارد که در ادامه این سه فایده را برای شما بیان می‌کنیم.

۱. تگ‌های یوتیوب به بینندگان این پلتفرم اجازه می‌دهند تا اگر به دنبال یک ویدیو با موضوع مشابه به محتوای تولید شده توسط شما هستند، آن را به راحتی پیدا کنند.

۲. تگ‌های این پلتفرم به الگوریتم یوتیوب کمک می‌کنند تا بفهمد ویدیو شما در رابطه با چه موضوعی است و بتواند آن را در صفحه اصلی دیگر کاربران به نمایش در بیاورد.

۳. این تگ‌ها به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کنند تا ویدیوها را راحت‌تر طبقه‌بندی و پیدا کنند؛ همین موضوع به تنهایی می‌تواند کمک زیادی به افزایش بازدید ویدیوها بکند.

چگونه به ویدیوهای یوتیوب، تگ اضافه کنیم

حالا که با مزیّت‌های تگ‌ آشنا شدید، باید یاد بگیرید که چگونه از این ابزار فوق‌العاده استفاده و آن‌ها را به ویدیوهای خود اضافه کنید.

۱. ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

۲. از منو سمت چپ، قسمت Content را انتخاب کنید.

how-to-use-youtube-tags-1

۳. هر کدام از ویدیوهایی که می‌خواهید انتخاب و روی گزینه Details (آیکون قلم) کلیک کنید.

how-to-use-youtube-tags-2

۴. حالا کمی اسکرول کنید تا به گزینه Show More برسید و آن را انتخاب کنید.

how-to-use-youtube-tags-3

۵. سپس در بخش Tags، تگ‌های انتخابی خود را بنویسید. (می‌توانید تا ۵۰۰ کارکتر برای تگ‌های خود استفاده کنید.)

۶. حالا روی گزینه Save کلیک کنید و تمام!

چگونه تگ‌های خوب پیدا کنیم؟

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن تگ‌های مناسب و جذاب برای ویدیوهای خود هستید، ممکن است بخواهید نگاهی به ویدیوهای پرطرفدار در حوزه‌های مشابه بیاندازید.

قطعا هیچ چیز به اندازه ویدیوهایی پرطرفدار نمی‌تواند شما را به تگ‌های ترند نزدیک کند. برای مثال اگر شما هم می‌خواهید ویدیوهایی از نحوه آموزش گربه و دیگر حیوانات خانگی منتشر کنید، می‌توانید عبارت Cat Training را جستجو کنید.

سپس ویدیوهای که بیشتری بازدید را دارند، انتخاب کنید و اگر به قسمت سمت چپ نگاه کنید، یک سری ویدیو پیشنهادی پیدا می‌کنید؛ حالا تیتر این ویدیوها، دقیقا همان کلمات کلیدی هستند که شما می‌توانید به عنوان تگ برای ویدیوهای خود استفاده کنید.

برای راحت‌تر شدن این کار می‌توانید از ابزارهایی مانند Chrome Extension VidIQ و Tag Extractor استفاده کنید.

این پنج نکته را هرگز فراموش نکنید

۱. زیاده‌روی نکنید

در استفاده از تگ‌ها نیز همانند خیلی از کارهای دیگر نباید زیاده‌روی کرد، در غیر این صورت نتیجه دلخواه شما حاصل نمی‌شود.

بمباران کردن ویدیو با تگ‌های بی‌ارزش هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. پس سعی کنید تا جای ممکن به صورت بهینه از تگ‌ها استفاده کنید.

۲. از تگ‌های ترند استفاده کنید

برای دیده شدن ویدیو شما، هیچ چیز بهتر از استفاده از تگ‌های ترند و محبوب نیست؛ برای پیدا کردن کلیدواژه‌های ترند، کافی است چند کلمه از عنوان یا ایده ویدیو خود را در یوتیوب سرچ کنید، تمامی عنوان‌های پیشنهادی می‌توانند تگ‌های خوبی باشند.

توجه: استفاده بیش از حد از تگ‌ها یا به عبارتی Spam کردن، تاثیر منفی دارد و ممکن است یوتیوب به صورت کلی ویدیو شما را حذف کند.

۳. دقیق باشید

استفاده از تگ‌های ترند جای خودش را دارد اما باید توجه داشته باشید که این تگ‌ها دو خاصیت را دارا باشند. اول اینکه نزدیک‌ترین ربط را به ویدیو داشته باشند از سوی دیگر تراکم ویدیو در این تگ بیش از حد نباشد. در غیر این صورت ویدیو شما ممکن است آن طور که باید، دیده نشود.

برای مثال اگر شما هم می‌خواهید ویدیویی از سفر جاده‌ای خود در تعطیلات منتشر کنید، تگ Road Trip نسبت به تگ Vacation گزینه بهتری به شمار می‌آید؛ زیرا تگ Road Trip نسبت به Vacation تراکم کمتری دارد و ویدیو شما راحت‌تر دیده می‌شود.

۴. از مترادف‌ها استفاده کنید

اگر شما هم به فکر گسترش دامنه تگ‌های ویدیو خود هستید، استفاده از مترادف‌ها می‌تواند بهترین گزینه باشد.

برای این کار کافی است خود را جای بیننده‌ها قرار بدهید و از دید آن‌ها به موضوعات مرتبط با ویدیو خود فکر کنید و در این حین، از کلمات کلیدی که به ذهنتان می‌رسد به عنوان تگ‌ استفاده کنید.

۵. ابزارهای تولید تگ را فراموش نکنید

انجام دادن کارهای بالا ممکن است برای شما به هر دلیل ممکن نباشد؛ در این صورت می‌توانید از ابزارهایی مانند TunePocket و Keyword Tool استفاده کنید. این ابزارها به شما کمک می‌کنند تا بهترین تگ‌ها را برای ویدیو خود انتخاب کنید.

کلام آخر…

درست است که تگ‌ها می‌توانند به دیده شدن ویدیوهای شما کمک زیادی بکند؛ اما همیشه توجه داشته باشید که باید برای بازدیدکنندگان خود احترام قائل شوید و ویدیوهای خود را تا جایی که امکان آن وجود دارد از هر نظر با بالاترین کیفیت ممکن منتشر کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها