ورود به جانویس

۸ دروغ در مورد اینستاگرام که نباید باورشان کنید!

الگوریتم اینستاگرام
الگوریتم اینستاگرام

در سال‌های اخیر اینستاگرام به یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی در جهان تبدیل شده است. این پلتفرم برای ارتباط با دوستان، گسترش معروفیت و تبلیغ کسب‌وکار در سطح جهانی است و شما می‌توانید همه این کارها را تنها با چند ضربه روی گوشی هوشمند خود انجام دهید.

محبوبیت اینستاگرام شایعات زیادی هم با خود به همراه داشته است. متأسفانه، باور این حرف‌ها یا بهتر است بگوییم دروغ‌ها، می‌تواند شما را از مزیت‌های اینستاگرام دور نگه دارد.

در این مقاله از جانویس به برخی از افسانه‌های اینستاگرام که واقعیت ندارند، می‌پردازیم. پس سعی کنید آنها را باور نکنید و از نشر این شایعات نیز بپرهیزید.


۱. اینستاگرام شدوبن (Shadowban) می‌کند

دروغ: شدوبن یا Shadowbanning، به مسدود کردن حسابی که اینستاگرام آن را نامناسب می‌داند، گفته می‌شود. این را می‌توان بدون اخطار قبلی علیه هر حسابی اجرا کرد، به گونه‌ای که کاربر حتی متوجه اعمال ممنوعیت نشود. به لطف shadowbanning، ممکن است امتیازات حساب خود را به طور موقت یا دائم از دست بدهید.

افرادی که معتقدند شدوبن شده‌اند شکایت دارند که نمی‌توانند در تعامل با سایر کاربران اینستاگرام باشند. آنها همچنین معتقدند محتوای آنها در نتایجی که براساس جستجوی هشتگ‌ها است نشان داده نمی‌شود و این موضوع باعث می‌شود تا افراد کمتری محتوای آنها را ببینند.

حقیقت: مطمئناً مواردی هست که شما را در اینستاگرام shadowbaned کند، اما اینها محدودیت‌های رسمی حساب هستند که باید از آنها مطلع شوید. اینستاگرام مشخص کرده است که شدوبن یک عمل واقعی نیست زیرا شما به دلیل استفاده از هشتگ‌های زیاد یا هر تخلف جزئی خیلی سریع، مجازات نخواهید شد.

در حالی که برخی از حساب‌ها ممکن است در معرض کمتری برای دیده شدن قرار بگیرند، اینستاگرام اعلام کرده است که این حالت معمولاً نتیجه بازاریابی ضعیف و استفاده از هشتگ‌های اشتباه توسط صاحب اکانت است، نه نتیجه shadowbanning.

راه‌هایی برای جلوگیری از شدوبن شدن در اینستاگرام وجود دارد، بنابراین باید مطمئن شوید که آنچه را که پست می‌کنید با قوانین اینستاگرام مطابقت دارد.


۲. اینستاگرام مالک محتوای شماست

اینستاگرام

دروغ: وقتی محتوایی را در اینستاگرام ارسال می‌کنید، مالکیت محتوا برای شماست.

حقیقت: هر کسی که پستی را ایجاد می‌کند، صاحب محتوا است. بنابراین اگر عکسی از خود در اینستاگرام یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری ارسال کنید، به طور خودکار حق کپی رایت آن را دارید. اگر ویدئو یا عکس شخص دیگری را پست کنید، مالک آن نیستید. شما فقط مالک چیزهایی هستید که خودتان خلق می‌کنید.


۳. اینستاگرام پست‌های شما را مخفی می‌کند

اینستاگرام

دروغ: اینستاگرام عمداً پست‌های شما را پنهان می‌کند. شما یک عکس یا یک ویدئو را در حساب خود ارسال می‌کنید و بعداً وقتی در جدول زمانی خود پیمایش می‌کنید، پست ناپدید می‌شود. این یک حرکت عمدی توسط اینستاگرام برای جلوگیری از دیدن پست‌های شما توسط افراد بیشتر است.

حقیقت: اینستاگرام دیگر پست‌ها را به ترتیب زمانی در فید نشان نمی‌دهد. این بدان معناست که پست‌های شما دیگر به ترتیبی که آنها را منتشر کرده‌اید در جدول‌های زمانی نمایش داده نمی‌شوند. اینستاگرام از الگوریتم خود و سابقه تعامل کاربران شما برای تعیین اینکه کدام یک از پست‌های شما برای مخاطبان اهمیت بیشتری دارد، استفاده می‌کند و محتوای شما را بر اساس آن به مخاطبانتان نشان می‌دهد.


۴. از قرار دادن هشتگ در نظرات خودداری کنید

قوانین اینستاگرام

دروغ: اگر هشتگ‌های خود را به جای کپشن در کامنت قرار دهید، اینستاگرام شما را جریمه می‌کند.

حقیقت: مهم نیست که هشتگ‌های خود را در کامنت‌ها یا کپشن قرار دهید، چون در هر دو صورت مؤثر هستند. این کار به شما بستگی دارد که چگونه از هشتگ‌های خود استفاده کنید و آنها را کجا قرار می‌دهید. اگر می‌خواهید هشتگ را در کامنت اول ارسال کنید، باید به محض انتشار پست این کار را انجام دهید.


۵. وقتی محتوایی را در اینستاگرام ارسال می‌کنید، مالکیت محتوا را از دست می‌دهید

دروغ: اگر استوری‌های زیادی ارسال می‌کنید، الگوریتم اینستاگرام به طور خودکار پست‌های شما را ترجیح می‌دهد و آنها را به افراد بیشتری نشان می‌دهد.

حقیقت: هیچ ارتباطی بین استوری‌ها و پست‌های شما وجود ندارد. این بدان معنا نیست که اگر مردم استوری‌های شما را تماشا می‌کنند، لزوماً تعداد بیشتری از پست‌های شما را خواهند دید.


۶. استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها اشتباه است

دروغ: اینستاگرام کاربران را به دلیل استفاده بیش از حد از هشتگ مجازات می‌کند. مشاهده هشتگ‌های زیاد، مخاطبان را از دیدن پست‌ها دور می‌کند و همچنین باعث می‌شود که الگوریتم اینستاگرام، محتوای شما را به عنوان یک هرزنامه علامت‌گذاری کند.

حقیقت: در دنیای محتوا در اینستاگرام، هشتگ‌ها، ابزارهایی هستند که برای جستجوی پست‌های مرتبط استفاده می‌شوند. بنابراین هرچه از هشتگ‌های بیشتری استفاده کنید، بهتر است. البته دقت کنید که هشتگ ها باید مرتبط باشند، در غیر این صورت ارزش محتوای شما را کاهش می‌دهند. وقتی صحبت از هشتگ به میان می‌آید، به جای کمیت، کیفیت باید دغدغه اصلی شما باشد.


۷. همه دوستانتان پست‌های شما را می‌بینند

الگوریتم اینستاگرام

دروغ: تک تک دوستان شما مطالبی را که پست می‌کنید می‌بینند.

حقیقت: تا به حال هیچ کس از نحوه عملکرد دقیق الگوریتم اینستاگرام مطمئن نیست. آنچه مسلم است این است که فقط دفالوورهایتان می‌توانند پست‌های شما را ببینند. اگر اکانت شما عمومی است، افراد مختلف می‌توانند تمام پست‌هایی را که در صفحه اینستاگرام خود پست کرده‌اید مشاهده کنند. اما اگر اکانت شما خصوصی است، فقط فالوورهایتان می‌توانند پست‌های شما را ببینند.


۸. شما مجاز به استفاده از ابزار زمان‌بندی نیستید

دروغ: اینستاگرام افرادی را که از ابزارهای زمان‌بندی برای ارسال محتوای خود استفاده می‌کنند جریمه می‌کند.

حقیقت: اینستاگرام با کاربران یا تولیدکنندگان محتوا که از ابزارهای زمان‌بندی برای ارسال محتوای خود استفاده می‌کنند، مشکلی ندارد. هیچ چیزی در دستورالعمل‌های آنها وجود ندارد که بگوید کاربرانی که از ابزارهای این چنینی استفاده می‌کنند شدوبن، مسدود یا حذف می‌شوند. اگر چندین اکانت شبکه اجتماعی دارید، ابزارهای تقویم محتوا برای برنامه‌ریزی پست‌ها وجود دارد تا زندگی شما را آسان‌تر کند.


اینستاگرام، شبکه اجتماعی که باید قدرش را بدانید!

همان‌طور که می‌بینید، افسانه‌های زیادی در مورد اینستاگرام وجود دارد که بسیاری از مردم هنوز به آن باور دارند. اما امیدواریم این مقاله برخی از آنها را برای شما روشن کرده باشد؛ هر چند که هنوز هیچ کس دقیقاً مطمئن نیست که اینستاگرام چگونه محتواها را رتبه‌بندی و مدیریت می‌کند.

تنها اصل موفقیت برای شما، ارسال محتوای جذاب و مفید است. همچنین می‌توانید با حفظ قوانین اینستاگرام اعتبار بیشتری به حساب خود اضافه کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها