ورود به جانویس

بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین چه زمانی است؟

بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین
بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین

بعد از تهیه محتوای کارآمد، نوبت به انتخاب مناسب‌ترین زمان برای بارگذاری مطالب در لینکدین می‌رسد. مطالب و نظرات متفاوتی درباره بهترین زمان بارگذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که هرکدام با بررسی موارد گوناگونی ارائه شده‌اند.

ما در اینجا قصد داریم بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین را با کمک به روزترین تحقیقات به شما پیشنهاد دهیم. می‌توانید از پیشنهادات ما در این مقاله استفاده کرده و آن‌ها را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام راهکار بهتر برای شرایط شما جواب می‌دهد.

بهترین زمان برای داشتن بهترین نتیجه

لینکدین یک پلتفرم کاری‌‌ست که عمدتا برای معرفی متخصصان در زمینه‌های مختلف به سایرین و برقراری ارتباط با افراد دیگر در زمینه کاریشان ایجاد شده است. اشخاصی که به دنبال متخصصان در زمینه‌ی خاصی هستند و تمایل به همکاری با آن‌ها دارند می‌توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند. زمینه کاری لینکدین با سایر پلتفرم‌ها مثل: فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر متفاوت می‌باشد؛ لینکدین بیشتر در حوزه تجارت B2B (یعنی تجارت بین تامین‌کنندگان و شرکت‌ها باهم) فعالیت دارد، در حالی که سایر پلتفرم‌های گفته شده، بیشتر در زمینه تجارت‌ B2C (تجارت بین شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان) مشغول هستند.

اما به طور متوسط بهترین زمان برای بارگذاری پست در لینکدین چه موقع است؟ در اینجا پیشنهادات تعدادی از شرکت‌های مهم بازاریابی و ارائه‌دهندگان آمارهای دقیق در این زمینه را بررسی می‌کنیم:

  • HubSpot: چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
  • Sprout Social: چهارشنه‌ها از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح و ساعت ۱۲ شب، پنج‌شنبه‌ها ساعت ۹ صبح و بین ساعات ۱۳ تا ۱۴ بعد از ظهر و جمعه‌ها ساعت ۹ صبح.
  • Buffer: سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۷ تا ۸:۳۰ صبح و ساعات ۱۷ تا ۱۸ عصر.
  • Oberlo: سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح

به طور خلاصه، بهترین ساعات طبق این پیشنهادها ساعات ۷ تا ۸ صبح و ۵ بعد از ظهر می‌باشد.

توجه داشته باشید لینکدین به عنوان یک پایگاه کاربری، متشکل از مشاغل و متخصصانی‌ست که احتمالا از این پلتفرم برای پیدا کردن محتوایی استفاده می‌کنند که باعث پیشرفت و توسعه شغلی آن‌ها شود یا به آن‌ها کمک کند تا بتوانند خود را بهتر و تاثیرگذارتر معرفی کنند؛ پس داشتن محتوای مفید حرف اول را در لینکدین می‌زند.

انتخاب بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین

همانطور که قبلا اشاره کردیم، چندین نظر مختلف درباره موضوع بهترین زمان بارگذاری پست در لینکدین وجود دارد و طبیعتا این نظرات در همه موارد با یکدیگر موافق نیستند و هر کدام پیشنهاد متفاوتی می‌دهند، اما نکته مثبت اینجاست که نکات مشخصی برای انجام تحقیقات وجود دارد و دانستن آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین زمان کمک کند. در اینجا با روند مطالعات بیشتر آشنا می‌شویم. ما در این قسمت از مطالب موجود در دو مقاله HubSpot’s the best time to post on linkedin in 2021  و Sprout Social’s best times to post on social media استفاده کرده‌ایم.

مناسب‌ترین روزهای هفته برای بارگذاری پست در لینکدین

بهترین روزها برای بارگذاری پست در لینکدین، اواسط هفته می‌باشد. تعطیلات آخر هفته و شنبه‌ها (شروع روزهای کاری) کمترین بازدیدها را خواهند داشت.

بهترین ساعات روز برای بازدید بیشتر

با توجه به اینکه با شبکه اجتماعی‌ای سروکار داریم که اکثر مخاطبان آن شاغل‌اند یا در تلاش برای انجام کار هستند، بهترین ساعت بارگذاری پست، هنگام فراغت افراد از کار می‌باشد؛ عصرها، شب‌ها و حتی زمان ناهار، از جمله بهترین زمان‌ها در طول روز برای قرار دادن پست در صفحه لینکدین است.

بیشترین مخاطبان در کجا هستند؟

اگر یک شرکت ملی یا جهانی هستید، توجه به اینکه مخاطبان شما بیشتر در کدام منطقه جغرافیایی زندگی می‌کنند و در آنجا چه ساعتی از شبانه روز می‌باشد، یکی دیگر از نکاتی‌ست که باید در نظر بگیرید. برخی از فعالان در لینکدین، پست خود را بیش از یک بار در روز و در بازه‌های زمانی مختلف در صفحه خود قرار می‌دهند تا با این کار افراد بیشتری از کشورهای مختلف پست‌های آن‌ها را ببیند؛ اما ما این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم، چرا که الگوریتم لینکدین طوری برنامه‌نویسی شده که با این مدل فعالیت‌ها همراهی نمی‌کند.

توصیه ما این است که محتوای خود را در زمانی که بیشترین گروه از مخاطبان شما در لینکدین فعالیت می‌کنند، در صفحه خود قرار دهید. برای تشخیص بهترین زمان ابتدا می‌توانید از نرم‌افزارها و سایت‌هایی استفاده کنید که به شما در آنالیز میزان فعالیت مخاطبانتان کمک می‌کنند و به وسیله آن‌ها متوجه می‌شوید که مخاطبان شما عمدتا در کجا مستقر هستند و بعد از آن می‌توانید یک برنامه زمانی برای قرار دادن پست‌ها در صفحه لینکدین خود بچینید.

به مخاطبان توجه ویژه داشته باشید.

به نحوه استفاده مخاطبان از لینکدین، زمان آنلاین بودن، بیشترین فعالیت‌هایشان و نوع محتوایی که دوست دارند توجه کنید. تجزیه و تحلیل رفتار مخاطبان بدون کمک از نرم‌افزارها در شبکه‌های اجتماعی کار دشواری‌ست، اما امروزه برخی از ابزارهای آنالیز هستند که انجام این کار را راحت‌تر کرده اند؛ می‌توانید به کمک این قابلیت‌ها، اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبانتان در رسانه‌های اجتماعی کسب کنید.

مناسب‌ترین تعداد پست با توجه به الگوریتم لینکدین

سعی کنید تعداد پست‌هایی که میگذارید متناسب با الگوریتم لینکدین باشد، بهترین تعداد بارگذاری دو تا پنج بار در هفته و حدود بیست بار در ماه می‌باشد.

بهترین زمان برای پست گذاشتن متناسب با شغل شما

مدل کسب و کار شما نیز بر روی ساعتی که قرار هست پست قرار دهید موثر می‌باشد. در اینجا بهترین زمان پست گذاشتن برای برخی مشاغل را بیان می‌کنیم:

  • فعالیت‌های رسانه‌ای: صبح‌های زود یا بعد از ساعات کاری افراد
  • مشاغل مرتبط با آموزش و بهداشت و سلامت: بهترین زمان برای قرار دادن پست در این زمینه‌ها از اواسط صبح تا بعد از ظهر می‌باشد.(تقریبا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر)
  • تجارت‌های B2B: بهتر است متناسب با پیش‌بینی‌های خود عمل کنید، اما معمولا صبح‌های زود، هنگام ناهار و زمان‌ پایان کار بهترین ساعات می‌باشد.
  • تجارت B2C: در زمان‌های استراحت مثل زمان ناهار افراد و عصرها که ساعات کاری تمام شده است.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها