ورود به جانویس

۲۱ ایده استوری اینستاگرام برای سال ۲۰۲۲

ایده استوری اینستاگرام
ایده استوری اینستاگرام

استوری‌ اینستاگرام راهی سرگرم‌کننده برای جذب فالوورها و به اشتراک‌گذاری محتوایی است که ساخت آن شاید فقط چند دقیقه طول بکشد. اما در حالی که می‌توانید از این محتواها برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها استفاده کنید اما ادیت نکردن و اشتراک‌گذاری آنها بدون ویرایش می‌تواند برای مخاطبان شما خسته‌کننده شود.

اگر می خواهید فالوورهای خود را با استفاده از استوری‌ اینستاگرام با محتوای خود درگیر نگه دارید، باید برنامه‌ریزی کنید و کمی خلاقیت به خرج دهید.

این مقاله در مورد ایجاد استوری‌های زیبا در اینستاگرام است که شامل محتوای سرگرم کننده، جدید و خلاقانه برای داشتن محتوای جذاب است.

در اینجا ۲۱ ایده استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ که در جهت الهام بخشیدن به شما است را لیست کرده‌ایم تا از آنها برای ساخت استوری‌های جذاب استفاده کنیم.


۱. با استیکرهای جذاب تخفیف‌های برند خود را تبلیغ کنید.

برای برندها و کارآفرینان، استوری اینستاگرام مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن تبلیغات یا تخفیف و به طور کلی فروش است. در حالی که ممکن است قبلاً این کار را انجام می‌دادید، می‌توانید با قرار دادن یک استیکر جذاب برای ارائه پیشنهاد خود خلاقانه‌تر باشید. استیکرهای متحرک، استوری شما را جذاب‌تر می‌کنند و تخفیف برندتان را مورد توجه قرار می‌دهند.

حساب فروشگاه پریمیوم گیبلی به طور مرتب استوری‌ها را با استیکرهای سرگرم‌کننده‌ای به اشتراک می‌گذارد که فروش را بیشتر می‌کند.

ایده استوری اینستاگرام

حتی می‌توانید یک استیکر تایمر (زمانبندی) اضافه کنید که شمارش معکوس تا پایان فروش را نشان دهد. این استیکر برای افزودن هیجان به استوری شما و جذب افراد بیشتری برای فروش عالی است.


۲. افراد تیم خود را معرفی کنید.

استوری‌های اینستاگرام به دلیل ماهیت صریحشان، فرصتی عالی را به شما می‌دهند تا از نزدیک و به طور شخصی افراد بیشتری با شما آشنا شوند. این بدان معنی است که افراد پشت کسب و کار (یا تیم شبکه‌های اجتماعی) را در کانون توجه استوری قرار دهید. البته این فقط برای مشاغل نیست، بلکه برای سازندگان محتوا و کارآفرینان نیز بسیار مناسب است.

از استوری‌های اینستاگرام برای معرفی اعضای جدید تیم یا به اشتراک‌گذاری استوری کارمندانتان نیز استفاده کنید. حتی می‌توانید استوری‌هایی بسازید که در آن هر کارمند یک روز از زندگی خود را به اشتراک می‌گذارد. این روش کمک می‌کند تا چهره‌ای انسانی برای برند خود ایجاد کنید و ارتباط نزدیک‌تری با مخاطبان خود ایجاد کنید.


۳. داستان های موضوعی در مورد افراد، رویداد و کسب و کارها معرفی کنید.

ایجاد داستان‌هایی با محوریت رویدادهایی که فالوورهایتان به آنها اهمیت می‌دهند، راهی عالی برای تقویت ارتباط شما با آنها است. می‌توانید از استوری‌های اینستاگرام برای جلب توجه افراد، کسب‌وکارها و محصولاتی که با مراسم‌هایی مانند شب عید، مسائل بهداشتی و درمانی (دوران کرونا) و غیره هستند، استفاده کنید.

برای ماه سیاه (برای حمایت از سیاهپوستان)، آپارتمان درمانی از استوری‌های اینستاگرام برای ایجاد یک سری کسب و کارهای کوچک تحت مالکیت سیاهپوستان استفاده کرد. در این مجموعه، صاحبان مشاغل کوچک مانند مگان از @everythineantiques داستان خود را به اشتراک می‌گذارند تا کمی در مورد کسب و کار خود به مردم بگویند و آنها را در یک روز از زندگی خود به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک آشنا کنند.

ایده استوری اینستاگرام

۴. مشتریان خود را در کانون توجه قرار دهید.

استوری اینستاگرام برای کمک به شما برای ارتباط با مخاطبان طراحی شده است و چه راهی بهتر از قرار دادن آنها در کانون توجه. از استوری‌ها برای به اشتراک گذاشتن نظرات، پست‌ها و داستان‌های تحسین برانگیز مشتریان خود استفاده کنید. حتی می‌توانید از عکس‌ها و توصیفات قبل و بعد در استوری‌های خود استفاده کنید. این نوع محتوای تولید شده توسط کاربر نه تنها به مشتریان فعلی کمک می‌کند تا احساس قدردانی کنند، بلکه برای جلب اعتماد مشتریان جدید نیز بسیار مفید است.

به عنوان مثال، Drunk Elephant از استوری‌ها برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های مشتریان از محصولات خود استفاده می‌کند. آنها مشتریان را در هر پست تگ می‌کنند و حتی یک لینک خرید را به اشتراک می‌گذارند تا دنبال‌کنندگان آنها بتوانند همان محصول را دریافت کنند.

ایده استوری اینستاگرام

۵. با نظرسنجی‌های خود خلاق باشید.

با وجود گزینه رأی دادن بین بله و خیر، نظرسنجی‌ها راه بسیار خوبی برای جذب فالوورهای شما هستند. در نظرسنجی‌های خود خلاق باشید و از آنها به عنوان راهی برای درک بهتر مخاطبان خود استفاده کنید.

اگر ایده‌های محتوایی به ذهنتان نمی‌رسد، نظرسنجی انجام دهید و از مخاطبان خود بخواهید به انواع محتوای مورد علاقه خود رأی دهند. از آنها بخواهید به عنوان مثال به آنچه که می‌خواهند بیشتر از شما در استوری‌ها و یا پست‌ها ببینند رأی دهند. همچنین می‌توانید آنها را تشویق به رأی دادن کنید که آیا نوع جدیدی از محتوایی را که در حال آزمایش آن هستید دوست دارند یا نه؟

نظرسنجی‌ها همچنین راهی عالی برای دریافت احساس تقاضای مصرف‌کننده‌ها هستند. مخاطب شما در چه زمینه‌ای به کمک نیاز دارد؟ آنها به دنبال چه می‌گردند؟ آیا آنها نیازهای برآورده نشده‌ای دارند؟ یک محصول خاص در مقایسه با محصول دیگر چقدر محبوب است؟ به طور منظم در مورد استوری‌های خود نظرسنجی انجام دهید تا بدانید مشتریان شما چه می‌خواهند.

آمورینو ژلاتو از نظرسنجی‌ها استفاده کرد تا مردم را به رأی دادن بین خوراکی‌های شیرین مختلف تشویق کند و به آنها کمک کند تا خواسته‌های مشتریان خود را بسنجند.

ایده استوری اینستاگرام

۶. شمارش معکوس برای یک رویداد مهم

اگر رویداد مهمی مانند انتشار محصول، جلسه لایو اینستاگرام یا فروش در راه است، از استیکر شمارش معکوس برای ایجاد پیش‌بینی استفاده کنید. دنبال‌کنندگان شما می‌توانند روی تایمر کلیک کرده و یک یادآوری تنظیم کنند تا به محض پخش رویداد، اعلان را دریافت کنند. این کار یک روش عالی است تا مخاطبان شما را برای رویداد آینده هیجان زده کند و در عین حال مشارکت بیشتر آنها را تشویق کند.

به عنوان مثال، Fenty Beauty، تایمر شمارش معکوس برای راه‌اندازی خط جدید رژ لب Fenty Icon خود را به اشتراک گذاشت.

ایده استوری اینستاگرام

۷. پست ها/استوری‌هایی که از شما نام می برند را به اشتراک بگذارید.

وقتی حساب دیگری از شما نام می‌برد، به اعتبار شما می افزاید و به عنوان یک تبلیغ عمل می‌کند و به فالورهایتان نشان می‌دهد که دیگران در مورد شما صحبت می‌کنند و شما را می‌شناسند. در برخی موارد، همچنین به آنها نشان می‌دهد که بقیه اکانت‌ها شما را تضمین می‌کنند و این‌ روش می‌تواند به ایجاد اعتماد کمک کند. بنابراین هر زمان که مشتری، اینفلوئنسر یا کسب‌وکار از شما نام می‌برد، آن را در استوری خود به اشتراک بگذارید.

صفحه Onitsuka Tiger استوری‌هایی را به اشتراک گذاشت که در آن اکانت‌های اینفلوئنسرهای مختلف از آنها نام برده و از آنها برای هدایای سال نو تشکر می‌کند.

ایده استوری اینستاگرام

۸. طرز ساختن محصولاتتان را نشان دهید.

مردم شفافیت را دوست دارند و استوری‌های اینستاگرام مکان مناسبی برای شفافیت بیشتر با فالوورهای است. در واقع با نشان‌دادن نحوه ساخت محصولات خود این ارتباط را نزدیک‌تر می‌کنید. در مورد سازندگان محتوا، شما همچنین می‌توانید نحوه ایجاد محتوای خود را نشان دهید، یعنی روند الهام گرفتن، عکس گرفتن و ویرایش تصاویر خود را نیز نشان دهید.

هنرمند خلاق، titsayy@ از استوری‌های اینستاگرام خود برای نشان‌دادن کارهای در حال پیشرفت و محصولاتی که برای خلق این هنر استفاده کرده است، کمک گرفت و این یک راه عالی برای تشویق فالوورهایتان به همراهی شما در سفر پیشرفت اینستاگرام است، فرقی نمی‌کند که یک برند یا یک تولید کننده محتوا باشید.

ایده استوری اینستاگرام

۹. راهنمای خرید را به اشتراک بگذارید.

در حالی که ممکن است از استوری‌ها برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید، با ارائه یک راهنمای خرید مفید به جای آن، کمی خلاق‌تر باشید. این کار به این دلیل است که شما به آرامی فالوورهایتان را تشویق می‌کنید تا محصولاتتان را بخرند، به جای اینکه به طور مستقیم به آنها بگویید «این محصول را بخرند»، به آنها پیشنهادهایی می‌دهید که در صورت علاقه می‌توانند چه چیزی بخرند.

به عنوان مثال، یک فروشگاه لباس عروس راهنمای خرید لباس‌های خود را به اشتراک گذاشت که عروس‌های آینده می‌توانند با هزینه زیر ۲۰۰۰ دلار لباس عروس بخرند. این روش بهترین راه برای الهام بخشیدن به خریدارانی است که در حال حاضر به دنبال خرید لباس عروس هستند.

ایده استوری اینستاگرام

شما همچنین می‌توانید آن را به عنوان یک راهنمای موضوعی تبدیل کنید و پیشنهادات خود را حول یک رویداد خاص تبدیل کنید. برای مثال، Brit and Co، محصولاتی از برندهای متعلق به AAPI برای جشن سال نو به اشتراک گذاشتند.

ایده استوری اینستاگرام

۱۰. گرافیک های سرگرم کننده با نکات مفید ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید مخاطبان خود را درگیر نگه دارید، ایجاد استوری‌هایی که ارزش افزوده دارند، مهم است. این بدان معنی است که چیزی را به آنها ارائه دهید که در زندگی روزمره یا کارشان مفید باشد. برای اینکه با این نکات کمی خلاق شوید، آنها را با استفاده از گرافیک‌های اصیل و سرگرم کننده که با هویت بصری برند شما هماهنگ است به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال، Pattern Brands نکات عملی را برای مارک های DTC با استفاده از گرافیک اصلی به اشتراک گذاشت. آنها نکات را کوتاه و جذاب اما با اطلاعات عملی فراوانی که برای مخاطبانشان مفید خواهد بود، به اشتراک می‌گذارند.

ایده استوری اینستاگرام

نکته مهم: می‌توانید این نکات را به هایلایتهای استوری اینستاگرام خود اضافه کنید تا افراد بتوانند حتی پس از ۲۴ ساعت همچنان به اطلاعات دسترسی داشته باشند.


۱۱. مردم را وادار به پرسیدن سوال کنید.

استوری‌های اینستاگرام دارای ویژگی‌های زیادی برای تشویق تعامل مخاطبان است. می‌توانید از استیکر سؤالات برای جمع‌آوری سؤالات از طرفداران استفاده کنید و به آنها پاسخ دهید تا همه ببینند. این یک راه عالی برای پاسخگویی به سؤالات متداول و آموزش بهتر مخاطبان از طریق عناصر سرگرم کننده و تعاملی است.

در این تصویر BUXOM Cosmetics به سؤالات مربوط به محصول جدید خود، Sweet Guava Scrub پاسخ می‌دهد.

ایده استوری اینستاگرام

۱۲. با استفاده از ویدئو به سؤالات پاسخ دهید.

در حالی که می‌توانید به سؤالات در قالب متن پاسخ دهید، می‌توانید با استفاده از ویدئوها آن را جذاب‌تر کنید. ابتدا سؤالات را جمع آوری کنید و سپس فیلمی از پاسخ دادن به سؤالات ضبط کنید. این برای استفاده از ماهیت بصری پلتفرم و تحریک بصری مخاطبان شما عالی است.


۱۳. یک مسابقه سرگرم کننده ایجاد کنید.

چه کسی عاشق آزمون نیست؟ یکی دیگر از راه‌های عالی برای تشویق تعامل، آزمون‌های سرگرم‌کننده است که دنبال‌کنندگان شما می‌توانند از طریق استوری‌های شما انجام دهند. شما می‌توانید از استیکر Quiz استفاده کنید تا فالوورهای خود را در مورد حقایق جالب درباره برند، محصولات یا صنعت خود آگاه کنید.

به عنوان مثال، Benefit Cosmetics آزمون‌هایی را به اشتراک گذاشت تا ببیند فالوورهای آن‌ها چقدر از محصولات برند اطلاع دارند.

ایده استوری اینستاگرام

۱۴. با استفاده از اسلایدرهای ایموجی فیدبکی از فالوورهایتان را جمع آوری کنید.

شما چه در حال انتشار یک محصول جدید باشید یا کار خود را به نمایش بگذارید، دریافت بازخورد از فالوورهایتان ضروری است و این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا میزان علاقه آنها به محصولتان و یا میزان هیجان آنها برای انتشار محتوای جدید را بفهمید. شما با این روش می‌توانید اینکه آیا آنها کار شما را دوست دارند یا خیر را نیز به دست آورید. به علاوه، این راهی است که آنها را در کسب و کارتان درگیر می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا ارتباط قوی‌تری با آنها ایجاد کنید.

بلاگر محتوای آرایشی، serenaaide@ از این ایموجی برای پرسیدن نظرات طرفدارانش در مورد ظاهر آرایش خود استفاده کرد.

ایده استوری اینستاگرام

۱۵. الهاماتی برای خرید را به اشتراک بگذارید.

استوری‌های اینستاگرام می‌تواند مکان مناسبی برای ترغیب مردم به خرید با شما باشد. عکس‌های چشم نواز از محصولات خود را در محیطی واقعی به اشتراک بگذارید تا فالوورهایتان را جذب کنید. لوازمی مانند دکور داخلی در یک خانه با تزئینات بی‌نقص، لباس‌هایی که توسط یک اینفلوئنسر تأثیرگذار پوشیده می‌شود یا وسایل آشپزخانه که برای درست‌کردن چیزی استفاده می‌شوند، می‌توانند تمایل به خرید را در افراد برانگیزند.

McGee & Co داستانهای «Get the Look» را درست می‌کند تا در آن عکس‌های یک اتاق را به اشتراک بگذارند و برخی از محصولاتی را که در عکس آن اتاق می‌فروشند را تبلیغ کنند. این روش به افراد کمک می‌کند تا تصور کنند که این محصولات در زندگی واقعی چگونه به نظر می‌رسد.

ایده استوری اینستاگرام

۱۶. با استفاده از استیکر «Add Yours» یک ترند را شروع کنید.

یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده برای درگیر نگه‌داشتن مخاطبان، شروع ترندی است که آنها می‌توانند در آن شرکت کنند. از استیکر «افزودن شما» استفاده کنید تا به آنها پیامی بدهید که بتوانند آن را در استوری‌های خود به اشتراک بگذارند. برای هیجان انگیزتر نگه داشتن مسائل، استوری‌های آنها را بازنشر کنید و مشارکت آنها را تأیید کنید.


۱۷. در یک ترند داستانی شرکت کنید.

آیا ترندی وجود دارد که اخیراً همه در آن مشارکت کنند؟ شاید مردم در حال تولید محتوا بر اساس یک هشتگ پرطرف‌دار هستند، یا شاید آنها تصاویر قدیمی خود را برای داستان «چگونه شروع شد در مقابل چگونه پیش می رود» به اشتراک می‌گذارند. اگر گرایش داستانی وجود دارد که می‌توانید در آن شرکت کنید، در وارد شدن به این عمل تردید نکنیدزیرا این یک راه عالی برای مرتبط ماندن و ایجاد ارتباط قوی‌تر با مخاطبان است.


۱۸. یک مسابقه یا چالش را به اشتراک بگذارید.

یک راه مؤثر برای جلب مشارکت افراد، ارائه فرصتی برای دریافت جایزه است. به همین دلیل است که مسابقه‌ها و چالش‌ها باید به طور منظم در استوری‌ اینستاگرام شما ظاهر شوند. از استوری‌ اینستاگرام خود برای به چالش کشیدن فالوورهایتان برای شرکت در یک مسابقه استفاده کنید. برای تشویق به مشارکت بیشتر، می‌توانید پاداش ارزشمندی مانند اشتراک رایگان یا کارت هدیه ارائه دهید.

سایت کنوا هشتگ canvadesignchallenge# را ایجاد کرد و جوایزی مانند اشتراک ۱ ساله Canva Pro و کوپن ۵۰ دلاری را برای مشترکین خود ارائه کرد.

ایده استوری اینستاگرام

۱۹. پیشنهاد آهنگ بخواهید.

لازم نیست همه چیز به برند یا محصولات شما مرتبط باشد. گاهی اوقات، می‌توانید برای به اشتراک گذاشتن زندگی خود استوری‌هایی ایجاد کنید یا سؤالات ساده بپرسید. این یک راه عالی برای کسب و کارها برای نزدیک‌شدن برند و ایجاد محتوا برای ارتباط با مخاطبانشان است. به عنوان مثال، با درخواست توصیه‌های آهنگ با استفاده از استیکر سؤالات، به دنبال‌کنندگان خود نشان دهید که برای نظرات آنها ارزش قائل هستید.

ایده استوری اینستاگرام

می‌توانید با انتخاب یک موضوع خاص و قرار دادن این توصیه‌ها در فهرست پخش، این کار را یک قدم جلوتر بردارید. برای مثال، یک برند اکتیو در حوزه لباس می‌تواند از فالوورهای خود بخواهد آهنگ‌های مورد علاقه‌شان را برای گوش دادن در حین دویدن به اشتراک بگذارند. سپس می‌توانند این پیشنهادها را به‌عنوان یک فهرست پخش دویدن در قسمت‌های هایلایت خود به اشتراک بگذارند.


۲۰. یک الگوی اصلی نظرسنجی را برای استفاده مردم به اشتراک بگذارید.

قالب‌های نظرسنجی در استوری اینستاگرام راهی سرگرم کننده برای آشنایی کاربران با یکدیگر است. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا و برندها قالب‌های خود را ایجاد می‌کنند، آنها را پر می‌کنند و با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارند. برای اینکه مخاطبان خود را درگیر خود نگه دارید و آنها را کمی بهتر بشناسید، یک الگوی نظرسنجی ایجاد کنید که بتوانند آن را پر کنند و در استوری‌های خود به اشتراک بگذارند. این روش همچنین یک گزینه عالی برای ایجاد آگاهی از برند است زیرا افراد بیشتری با استفاده از الگوی شما استوری ایجاد می‌کنند.

جوی، خالق محتوا shethespy@، به طور منظم الگوهای سرگرم‌کننده‌ای را به اشتراک می‌گذارد که دنبال‌کنندگان او می‌توانند آنها را پر کنند و با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

ایده استوری اینستاگرام

۲۱. محتوای مفید را از اکانت‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

برای اینکه واقعاً برای مخاطبان ارزشی ایجاد کند، استوری‌های شما باید فراتر از محتوای شما باشد. اگر محتوای مفید یا روشنگری وجود دارد که دنبال‌کنندگانتان ممکن است از آن بهره ببرند، آن را از طریق استوری‌های خود با آنها به اشتراک بگذارید. این روش همچنین به شما کمک می‌کند تا با سازندگان محتوا نیز ارتباط برقرار کنید.

بکس، که با نام the_hspcoach@ شناخته می‌شود، به طور منظم محتوای حساب‌های دیگر را در استوری‌های خود به اشتراک می‌گذارد. این مطالب معمولاً صحبتهایی از روانشناسان است که برای فالوورهای او ارزشمند است.

ایده استوری اینستاگرام

کلام آخر:

به طور کلی باید بگوییم برای موفقیت در اینستاگرام باید شروع به اشتراک‌گذاری استوری‌های جذاب کنید. راه‌های زیادی برای ایجاد خلاقیت در داستان‌هایتان وجود دارد، چه با استفاده از استیکرهای تعاملی یا با اشتراک‌گذاری محتوایی که مخاطبان شما می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

از ۲۱ ایده‌ بالا برای الهام گرفتن استفاده کنید و شروع به اشتراک‌گذاری استوری اینستاگرام کنید که دنبال‌کنندگان شما می‌خواهند با آن درگیر شوند. حتی می‌توانید محتوای خود را برای کل ماه برنامه‌ریزی کنید و استوری‌های اینستاگرام خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید تا هر روز درگیر پیدا کردن محتوایی نباشید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها