ورود به جانویس

۶ ایده برگزاری لایو رومز اینستاگرام

۶ ایده برگزاری لایو رومز اینستاگرام
۶ ایده برگزاری لایو رومز اینستاگرام

اینستاگرام یک قابلیت جدید به نام لایو رومز، به پلتفرم خود اضافه کرده است؛ به کمک این آپدیت جدید، شما می‌توانید هم‌زمان با سه نفر دیگر لایو داشته باشید و از امکانات آن استفاده کنید. اما افراد کمی هستند که برای برگزاری لایو ایده‌های خفن و جذابی دارند و می‌توانند از لایو رومز به عنوان بستری برای نمایش خلاقیت‌های خود و هم‌چنین محیطی برای کسب درآمد استفاده کنند. ما در اینجا قصد داریم، ۶ ایده برگزاری لایو رومز اینستاگرام را به شما معرفی کنیم.

۱- معرفی محصول

محتوای بصری، به ویژه فیلم‌ها، کلید تبلیغ و فروش محصولات شما هستند. گزارش Wyzowl نشان داده که ۸۴٪ از مردم با تماشای ویدیو یک برند تجاری، به خرید یک محصول یا خدمات آن شرکت متقاعد شده‌اند.

و لایو رومز اینستاگرام یک روش عالی برای نشان دادن ویژگی‌ها و طرز کار محصولات شماست. بهترین روش معرفی محصول زمانی‌ست که شما خودتان از محصول استفاده می‌کنید و از کیفیت آن راضی هستید؛ برای مثال اگر برند لوازم آرایشی تبلیغ می‌کنید، می‌توانید محصولاتی که خودتان معمولا از آن‌ها استفاده می‌کنید را به مخاطبانتان معرفی کنید، یا برای درست کردن ناهار خانواده، معمولا از این ظروف مسی استفاده می‌کنید، پس آن‌ها را به فالوورها معرفی کنید.

معرفی محصول

نکته قابل توجه در معرفی محصولات، صداقت می‌باشد؛ همیشه در تلاش باشید محصولات را همانگونه که هستند معرفی کنید تا اعتماد مخاطبانتان را از دست ندهید.

۲- میزگرد و جلسات پرسش و پاسخ

همانطور که تا الان نیز متوجه شده‌اید، لایو‌ اینستاگرام محل مناسبی برای برگزاری وبینار، جلسه پرسش و پاسخ و یا یک گپ و گفت خودمانی‌ست؛ اما مشکلی که وجود داشت، شما باید به صورت انفرادی یا تنها با یک نفر دیگر لایو برگزار می‌کردید و درصورتی که نکته‌ای بود که باید شخص سوم آن را توضیح می‌داد، مجبور بودید که مخاطبان را به لایو در پیج آن شخص بفرستید یا یک لایو جدید با او برگزار کنید. خوشبختانه در لایو رومز‌ها این مشکلات وجود ندارد و می‌توان یک میزگرد چهار نفره برپا کرد.

پیشنهاد ما برای استفاده از لایو رومز‌ها این است که سعی کنید در بازه‌های زمانی مشخص، با افراد یکسان و یا متفاوت لایو داشته باشید و پیرامون مسائلی که برای فالورهای شما مفید و جذاب می‌باشد صحبت کنید. هم‌چنین با میهمانان خود جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنید و آن‌ها را به چالش بکشید.

لازم نیست حتما میهمانان شما افراد مشهور و تاثیرگذار باشند تا یک لایو پرمخاطب داشته باشید؛ می‌توانید با اینفلوئنسرها یا افرادی که حرفی برای گفتن دارند و موضوعاتی را مطرح می‌کنند که برای مخاطبان شما جذاب است، یک لایو رومز کارآمد برگزار کنید.

۳- اجرا در لایو رومز

اجراهای زنده در لایو اینستاگرام، از محبوبیت خاصی در میان مخاطبان برخورداراند. اگر کار شما مرتبط با صنعت موسیقی، صدا پیشه‌گی و یا هر هنر دیگری‌ست که امکان اجرا آن به صورت زنده برای فالورها فراهم می‌باشد، آن را در معرض نمایش قرار دهید.

۴- برگزاری لایو رومز با مشتریان

جمع آوری بازخورد از مخاطبان به شما کمک می‌کند تا از آنچه مشتریان از شما می خواهند، آگاه شوید. شما می‌توانید ۳ مشتری را دعوت کنید تا به لایو رومز شما بپیوندند و درباره محصولات و خدمات شرکت اظهار نظر کنند. این کار نشان می‌دهد که برای نظرات جامعه هدف خود ارزش قائل هستید و از حمایت‌های آن‌ها قدردانی می‌کنید.

۵- برگزاری کلاس‌های تعاملی

با بسته شدن بسیاری از سالن‌های ورزشی و استودیوها، لایو روم‌های اینستاگرام می‌توانند گزینه مناسبی برای برگزاری کلاس‌های تعاملی باشند. برای مثال می‌توانید لایو روم‌هایی با هدف کاهش وزن ایجاد کنید و هم‌زمان ۲ مربی ورزشی و ۲ متخصص تغذیه دعوت کنید، که هر یک بخشی از کلاس را هدایت کنند و به کمک هرکدام از آن‌ها نکات تخصصی در رابطه با کاهش وزن به مخاطبان ارائه کنید. و این ایده تقریباً برای هر صنعتی مفید می‌باشد؛ کلاس‌های هنری، جلسات آشپزی، ساخت جواهرات و … .

۶- برگزاری مسابقه و بردن جایزه

تقریبا همه عاشق مسابقه‌ها، جایزه بردن و دیدن نمایش‌ها هستند. پس از این موضوع استفاده کنید و ایده بگیرید! حال که آپدیت جدیدی برای لایو اینستاگرام ایجاد شده و شما می‌توانید هم‌زمان با سه شخص دیگر به‌طور زنده لایو برگزار کنید، پس از آن برای افزایش مخاطبان و سرگرمی و مشارکت آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید مسابقات مختلفی با میهمانان و یا مخاطبان برگزار کنید و برای هر قسمت امتیازی در نظر بگیرید و در نهایت برنده را خوشحال کنید و هم‌چنین باعث ایجاد محیطی صمیمی و با نشاط برای مخاطبانتان شوید. یا می‌توانید چالش‌های ترند شده را به‌صورت گروهی و با میهمانان خود در لایو رومز اجرا کنید و پاداش و تنبیه برای برنده و بازنده در نظر بگیرید.

درنهایت هر اپلیکیشن و کاربرد‌های جدیدی که با گذشت زمان به آن اضافه می‌شود، به معنای یک بستر جدید برای نشان دادن خلاقیت افراد در استفاده از آن‌هاست؛ تنها کافی‌ست به قابلیت‌های آن فکر کرده و تلاش کنید تا از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.

منبع: later.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها