ورود به جانویس

چطور از لایو رومز اینستاگرام استفاده کنیم؟

چطور از لایو رومز اینستاگرام استفاده کنیم؟
چطور از لایو رومز اینستاگرام استفاده کنیم؟

اینستاگرام، این شبکه‌ی اجتماعی محبوب اخیرا قابلیتی به نام لایو رومز اینستاگرام معرفی کرده است. همانطور که می‌دانید این ویژگی هم اکنون در اختیار سراسر جهان قرار گرفته است. اینستاگرام از همان ابتدای کارش در تلاش بود تا افراد بیشتری را به خود جذب کند و همیشه در صدد ارتقای قابلیت‌های خودش می‌باشد.

قبل از اضافه شدن این ویژگی تنها می‌توانستید با حداکثر یک نفر مهمان، لایو خود را برگزار کنید، اما با روشی که اینستاگرام اضافه کرده‌است می‌توانید در یک لایو سه مهمان داشته باشید. در لایو رومز چهار نفر به صورت همزمان در حال مکالمه می‌باشند. این امر به این معناست که این نوع لایو می‌تواند توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند.

در ادامه‌ی مقاله ویژگی لایو اینستاگرام را به صورت کلی معرفی می‌کنیم:

آموزش لایو دو نفره اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام در ابتدا ویژگی لایو را به صورت یک نفره و سپس دو نفره ارائه داد.

برای اجرای لایو دو نفره اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و به قسمت استوری‌ها برید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، گزینه‌ی Live را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه لایو اینستاگرام شما شروع می‌شود. پس از شروع لایو، روی آیکون دوربین، که در پایین صفحه وجود دارد، بزنید. در این مرحله اکانتی که می‌خواهید با آن لایو دو نفره داشته باشید را انتخاب کنید و درخواست بفرستید. پس از اینکه اکانت مورد نظر درخواست شما را تایید کرد، به لایو شما می‌پیوندد و لایو دو نفره‌ی شما آغاز می‌شود.

آموزش لایو دو نفره اینستاگرام

حال سوالی که پیش می‌آید این است که تایید درخواستی که ما برای اکانت مورد نظر فرستاده‌ایم چگونه است؟

توجه داشته باشید که شما می‌توانید حتی برای اکانتی که در لایو شما حضور ندارد نیز درخواست بفرستید. درخواست ارسالی شما برای اکانت مورد نظر به صورت پیام برای او نشان داده می‌شود. طرف مقابل کافیست روی این درخواست بزند و گزینه‌ی Join Room را انتخاب کند.

تایید درخواست لایو

زمانی پیش می‌آید که شما در لایو اکانت دیگری هستید و می‌‌خواهید در لایو جوین شوید. برای انجام این کار، مراحل زیر را پیش‌رو دارید:

دو راه برای اینکه به لایو شخص دیگری بپیوندید، وجود دارد.

راه اول: پس از ورود به لایو، فلش کوچکی که در کنار آیدی شخص برگزارکننده لایو وجود دارد را لمس کنید. در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، گزینه‌ی Request to Join را انتخاب کنید. زمانی که میزبان لایو درخواست شما را تایید کرد می‌توانید به لایو بپیوندید.

راه اول درخواست لایو در اکانت دیگری

راه دوم: پس از ورورد به اکانت لایو دیگر، گزینه‌ای تحت عنوان Request را مشاهده می‌کنید. با استفاده از این گزینه می‌توانید درخواستی را برای ورود به لایو، برای میزبان ارسال کنید.

راه دوم درخواست لایو در اکانت دیگری

استفاده از لایو دو نفره به کسب‌وکار‌های آنلاین کمک بسیاری کرد و همین امر سبب شد تا توجه اینستاگرام به آپدیت این ویژگی جلب شود.

این ویژگی پس از محبوبیت کلاب‌ هاوس به اینستاگرام اضافه شد و برخی بر این باور هستند که اینستاگرام با این ویژگی قصد رقابت با کلاب هاوس را داشته‌است. اگر علاقه دارید که بیشتر در مورد کلاب هاوس بدانید، پیشنهاد می‌کنیم «کلاب هاوس چیست؟» را بخوانید.

ویژگی‌های لایو رومز اینستاگرام

ویژگی‌های لایو رومز اینستاگرام

اینستاگرام به کاربرانی که توسط یکی از مهمانان بلاک شده باشند، اجازه مشاهده لایو رومز را نمی‌دهد. همچنین کاربرانی که قوانین حضور در لایو رومز را رعایت نکرده باشند، اجازه‌ی حضور در این لایو اینستاگرام را ندارند. اینستاگرام امکان بلاک کردن، ریپورت کردن و فیلتر کردن کامنت‌ها را در اختیار مهمانان لایو قرار داده است. اگر مهمانان شما به دلایل امنیتی نتوانند از ویژگی لایو رومز بهره ببرند، شما نمی‌توانید آنان را به لایو خود اضافه کنید.

همچنین از آنجایی که لایو رومز مخاطبان زیادی دارد، برای افرادی که در حوزه تولید محتوا کار می‌کنند و یا افرادی که سعی دارند کسب و کار خود را توسعه دهند، فرصت مناسبی می‌باشد.

ساختن لایو رومز اینستاگرام تا حدودی همانند ساختن لایو اینستاگرام می‌باشد و در ادامه دقیق‌تر مراحل ساخت این لایو را آموزش می‌دهیم:

مراحل ساختن لایو رومز اینستاگرام

در ابتدا باید اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آن ارتقا دهید.

سپس به قسمت استوری روید و از منوی پایین گزینه‌ی Live را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعد باید عنوان لایو خود را اضافه کنید. برای اینکه عنوان لایو خود را انتخاب کنید، روی گزینه‌ی Title که در سمت چپ صفحه قرار دارد، بزنید و عنوان خود را وارد کنید. انتخاب موضوع برای لایو می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبان بگذارد، چرا که این امر سبب می‌شود تا مخاطبان موضوع لایو را بدانند و اگر علاقه‌ای به موضوع مربوطه دارند در لایو بمانند و همچنین انتخاب موضوع باعث می‌شود تا مخاطبان راجع به موضوع پیش زمینه‌ای پیدا کنند.

مراحل ساختن لایو رومز اینستاگرام

سپس می‌توانید لایو رومز خود را شروع کنید. برای شروع لایو، آیکون Live را لمس کنید و اگر متصل به اینترنت باشید لایو شما شروع می‌شود. بهتر است پس از شروع لایو چند دقیقه‌ای را صبر کنید تا مخاطبان بیشتری به لایو شما بپیوندند.

برای دعوت مهمانان به لایو، بر روی نام لایو خود بزنید. در این قسمت شما می‌توانید برای مهمانان خود به منظور پیوستن به لایو، درخواست بفرستید. همچنین در این قسمت می‌توانید افرادی که به شما درخواست لایو مشترک داده‌اند را نیز ببینید. نکته‌ای که برای اضافه کردن مهمانان به لایو، باید به آن دقت کنید این است که می‌توانید مهمانان خود را با هم و یا به صورت تک تک اضافه کنید. اگر مهمان ویژه‌ای داشته باشید روش دوم می‌تواند برای مخاطبان جذاب‌تر باشد.

مرحله‌ی دوم ساختن لایو رومز اینستاگرام

 برای سیو و دانلود لایو از گزینه‌های زیر کمک بگیرید

پس از اینکه گزینه‌ی اتمام لایو را انتخاب کردید، نیم صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. در این نیم صفحه سه گزینه پیش‌رو دارید.

گزینه‌‌ی اول تحت عنوان Share to IGTV می‌باشد و با انتخاب این گزینه، لایو شما به صورت IGTV در صفحه‌ی شما ذخیره می‌شود.

گزینه‌ی دوم Download Vide است و برای زمانی می‌باشد که می‌خواهید لایو خود را دانلود کنید.

گزینه‌ی‌ آخر Discard Media که به این معناست، لایو شما بدون رخ دادی خاص تمام می‌شود.

 برای سیو و دانلود لایو از گزینه‌های زیر کمک بگیرید

به گفته‌ی خود اینستاگرام، ویژگی لایو رومز، تحول بزرگی در صنعت سوشیال مدیا ایجاد کرده‌است. به عنوان مخاطب چقدر با نظر اینستاگرام موافق هستید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها