ورود به جانویس

آموزش پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام + ایجاد سوالات متداول

آموزش پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام + ایجاد سوالات متداول
آموزش پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام + ایجاد سوالات متداول

اگر این مقاله را می‌خوانید احتمالا صاحب کسب‌وکاری در اینستاگرام هستند و پیج بیزینسی دارید. از حجم زیاد پیام‌ها در دایرکت خسته‌شده‌اید و پاسخ‌گویی به پیام‌های دایرکت وقت شما را زیاد می‌گیرد. اما دیگر نگران نباشید! اینستاگرام دو قابلیت تحت عنوان پاسخ سریع و پرسش‌های متداول برای پیج‌های بیزینسی طراحی کرده‌است. از این قابلیت استفاده کنید تا در وقت‌تان صرفه‌جویی شود. چگونه این قابلیت‌ها در صرفه‌جویی وقت تاثیر دارند؟ با استفاده از پاسخ سریع یا Quick replies تنها با زدن دو کلیک می‌توانید سوالات پرتکرار مخاطبین خود را پاسخ دهید. پس به راحتی می‌توانید یا یک بار بررسی پیام‌های مخاطبین‌تان پاسخ‌های مناسبی برای آن‌ها در نظر بگیرید و خودتان را پیام‌های زیاد نجات دهید.

حال منظور از پرسش‌های متداول چیست؟ به عنوان مخاطب، در بخش دایرکت برخی از پیج‌های بیزینسی، قبل از اینکه شما چیزی بنویسید با یک سری پیام آماده روبه‌رو می‌شوید. این پیام‌ها ممکن است یک خوش‌آمد گویی ساده یا یک سری سوالات متداول باشند. این قابلیت همان پرسش متداول در دایرکت اینستاگرام است.

اگر می‌خواهید با این دو قابلیت بیشتر آشنا شوید ادامه‌ی مقاله برای شماست:

پاسخ سریع و سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام چه تفاوتی دارند؟

در ابتدا بهتر است تفاوت این دو قابلیت را بدانیم و بفهمیم استفاده از کدام یک علاوه بر کاربردی بودن، راحتی ما را نیز به همراه دارد.

واکنش سریع یا پاسخ سریع کار صاحبان پیج‌های بیزینسی را راحت کرده‌است. همانطور که گفته‌شد استفاده از این قابلیت این امکان را می‌دهد در کم‌ترین زمان به سوالات پرتکرار پاسخ دهید. به عنوان مثال پیج شما یک پیج فروشگاهی می‌باشد و تعداد زیادی از کاربران درباره‌ی قیمت‌ها یا نحوه‌ی ارسال محصولات سوال دارند. در نتیجه با این قابلیت می‌توانید برای این دسته از سوالات پاسخ سریع آماده کنید.

قابلیت سوال‌های متداول برای این است که کار مخاطبین خود را راحت ‌کنید. از آن‌ جایی که این پیام‌ها به صورت پیش فرض به کاربران نمایش داده می‌شود، صاحبان کسب‌وکارها از این قابلیت برای خوش‌آمد گویی استفاده می‌کنند. اما در حالت کلی ایده‌ی اینستاگرام برای این قابلیت این بوده که ۴ تا از سوالات پر تکرار را در این قسمت آماده کنید تا مخاطبان به جای تایپ سوال تنها با یک‌ بار لمس سوال مورد نظر خود را انتخاب کنند.

آموزش ایجاد پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام

برای درست کردن پاسخ سریع کافیست مراحل زیر را طی کنید:

پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، به قسمت پروفایل خود رفته و روی سه خط بالای سمت راست صفحه بزنید. در نیم صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Setting را انتخاب کنید. در صفحه‌ی Setting، روی گزینه‌ی Business بزنید. برای ایجاد پاسخ سریع گزینه‌ی Saved Replies را لمس کنید.

مرحله‌ی اول آموزش ایجاد پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام

پس انتخاب گزینه‌ی Saved Replies صفحه‌ای برای اضافه کردن پاسخ سریع برایتان باز می‌شود. آیکون + در بالا سمت راست صفحه را انتخاب کنید. در صفحه‌ی Add Saved Reply دو بخش وجود دارد: بخش اول Shortcut می‌باشد. در این بخش می‌توانید کارکتر میانبر انتخاب کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد از بین دیگر پاسخ‌ها، پاسخ مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنید. بخش دوم Message است که باید پیام خود را در این قسمت تایپ کنید.

پس از کامل کردن بخش‌ها، آیکون تیک در بالا سمت راست را بزنید. حال پیام شما آماده‌است! اگر می‌خواهید پیام دیگری اضافه کنید کافیست + بالای صفحه را لمس کنید.

مرحله‌ی دوم آموزش ایجاد پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام

برای حذف یک پیام آماده روی آن بزنید و در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Delete Saved Reply را انتخاب کنید. سپس در نیم صفحه‌ی باز شده Yes را لمس کنید. حال پیام مورد نظر حذف خواهد شد.

آموزش درست کردن سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام

ایجاد سوال متداول در اینستاگرام کار دشواری نمی‌باشد. با انجام مراحل زیر به راحتی برای پیج‌تان سوالاتی طراحی کنید.

در اپلیکیشن اینستاگرام به بخش پروفایل بروید و سه خط بالای صفحه را لمس کنید. سپس در نیم صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی Setting را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدید ‌Business را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدید که اختصاصی پیج‌های بیزینسی می‌باشد، Frequently Asked Questions را لمس کنید.

مرحله‌ی اول آموزش درست کردن سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام

اگر اولین بار است که وارد این قسمت شده‌اید صفحه‌ای باز می‌شود که اینستاگرام در آن توضیح مختصری راجع‌‌ به این قابلیت داده‌است. در این‌جا روی Set Up بزنید. در قسمت Question سوالات مورد نظرتان را تایپ و سپس آیکون تیک در بالای صفحه را لمس کنید. در آخرین مرحله اگر می‌خواهید سوالات در بخش دایرکت نشان داده‌ شوند، گزینه‌ی Show Questions را روشن کنید. برای اضافه کردن سوالی دیگر کافیست روی Add Questions بزنید. حال شما توانستید به راحتی برای دایرکت پیج خود سوالاتی طراحی کنید.

مرحله‌ی دوم آموزش درست کردن سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام

برای حذف هر سوال کافیست روی آن بزنید و در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود Delete Question را انتخاب کنید. نیم صفحه‌ی باز شده روی Delete بزنید. حال پیام مد نظرتان پاک شده‌است.

جمع‌بندی

این دو قابلیت اینستاگرام بسیار کاربردی هستند و می‌توانند به صاحبان بیزنس در مدیرت دایرکت‌ها کمک کنند. همانطور که گفته شد برخی از پیج‌ها از سوالات متداول برای خوش‌آمد گویی به مشتری خود استفاده می‌کنند که این مورد نیز به ارتباط موثر بین آن‌ها و مشتریان کمک می‌کند. اگر اکانت بیزینسی دارید با استفاده از این قابلیت ارتباط خود را با مشتریان بهینه کنید و از پاسخ‌گویی سریع لذت ببرید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها