ورود به جانویس

آنچه که باید در مورد فروش در اینستاگرام بدانید!

آنچه که باید در مورد فروش در اینستاگرام بدانید!
آنچه که باید در مورد فروش در اینستاگرام بدانید!

کسب و کارها دیگر نباید از فروش در اینستاگرام خجالت بکشند. چرا که در سال‌های اخیر این فضا رونق بسیار زیادی داشته‌ و همچنین این اپلیکیشن در حال حاضر امکانات فراوانی برای برندها فراهم کرده‌است. بدانید که در سال گذشته خرید از شبکه‌های اجتماعی ۶۳ درصد افزایش داشته‌است.

اما فروش در اینستاگرام به سادگی پست کردن عکس محصول و نوشتن کپشن برای آن نمی‌باشد. اگر می خواهید طرفداران و فالوورهای خود را به مشتریان واقعی تبدیل کنید، به یک استراتژی نیاز دارید. در این مقاله، بهترین روش‌های فروش در اینستاگرام و نحوه جلب توجه خریداران مشتاق را با یک‌دیگر بررسی می‌کنیم و یاد می‌گیریم از این پلتفرم چگونه درآمد داشته‌باشیم:

فروش در اینستاگرام چگونه‌ است؟

هیچ رویکرد و استراتژی یکسانی برای فروش محصولات در اینستاگرام وجود ندارد. استراتژی شما باید بر مبنای مخاطبان هدف و آنچه که می‌فروشید باشد. در ادامه مثال‌های واقعی فروش در اینستاگرام و دلیل کارکرد و موفقیت آن‌ها را مرور کرده‌ایم:

عکس‌های محصول و تبلیغات

هیچ راز یا شگفتی در اینجا وجود ندارد. به گفته خود اینستاگرام، ۶۰ درصد از کاربران برای یافتن محصولات دلخواه‌شان به این پلتفرم متکی هستند. چه خرده‌فروش باشید و چه برند تجارت الکترونیک، انتشار عکس‌های محصول برای دستیابی به فالوورهای خود و خریداران دیجیتالی کار ساده‌ای نمی‌باشد. این پست از Allbeauty یک مثال ساده از فروش در اینستاگرام است: ارائه‌ی یک پیشنهاد حساس در یک بازه‌ی زمانی همراه با عکسی شیک، یک بازی کاملا منصفانه برای برندهایی است که به دنبال جذب فالوور به فروشگاه‌های خود هستند!

عکس‌های محصول و تبلیغات

یک مثال خوب دیگر از Public Desire است، که فالوورها را به لینکی که در بیو اینستاگرام خود قرار داده‌است، راهنمایی می‌کند تا آن‌ها از  آخرین نسخه کالکشن دیدن کنند. پست‌های محصولات و تبلیغاتی مانند اینها نه تنها برای افزایش کلیک، بلکه برای ایجاد مکالمات در مورد هر چیزی که می‌فروشید عالی هستند. در همین حال، بسیاری از برندها استوری اینستاگرام را راهی برای فروش بیشتر در این پلتفرم می‌بینند. انجام این کار به برندها اجازه می‌دهد تا خلاقیت‌های جدید، پیشنهادات ویژه و … را فراتر از فید معمولی خود آزمایش کنند.

مثالی دیگر برای عکس‌های محصول و تبلیغات

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

فروش در اینستاگرام همیشه نباید کاملا توسط شما باشد. به همین دلیل است که بسیاری از برندها محتوای تولید شده توسط کاربر را به عنوان سنگ بنای استراتژی‌های فروش اجتماعی اینستاگرام خود قرار می‌دهند. به مشتریان اجازه می‌دهند بهترین بیلبوردهای تبلیغاتی برندشان باشند. برای مثال، TKMaxx طرفداران و دنبال‌کنندگان را تشویق می‌کند تا آخرین خریدهای خود را در اینستاگرام از طریق هشتگ‌های برندشان به اشتراک بگذارند. به نوبه خود، آنها مرتبا از عکس‌های مشتری به عنوان وسیله‌ای برای برجسته کردن آخرین تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

محتوای تولید شده توسط کاربر به مشتریان شما این امکان را می‌دهد که ببینند محصولات شما در عمل چگونه به نظر می‌رسند. همچنین این امر به شما این امکان را می‌دهد تا از زوایای‌ مختلف محصول خود را نشان دهید. به عنوان مثال River Island محتوای تجاری خود را با تصاویری از مشتریانی که از کالاهای خود استفاده می‌کنند تکمیل می‌کند.


استفاده از قابلیت Instagram Shopping

اضافه شدن قابلیت Instagram Shopping در سال ۲۰۱۹ باعث تغییرات عمده‌ای برای فروشندگان شد. فالوورهایتان می‌توانند از پلتفرم خرید اینستاگرام برای خرید مستقیم محصولات از پروفایل شما استفاده کنند (که با نماد کیسه خرید یا گزینه‌ی مشاهده فروشگاه مشخص می‌شود).

به طور خلاصه قابلیت Instagram Shopping محصولاتتان را در فید اینستاگرام شما ادغام می‌کند تا یک تجربه خرید بی‌نقص برای فالوورهایتان ایجاد کند.

بیایید به مثالی نگاه کنیم که تجربه خرید از اینستاگرام Burberry چگونه است. با چرخیدن در اینستاگرام این برند، کافیست یک ضربه ساده روی عکس مورد نظرتان بزنید. سپس محصولاتی که برای فروش هستند مشخص و برجسته می‌شوند. همچنین این دسته از پست‌ها با نماد کیف خرید اینستاگرام در گوشه سمت راست بالا مشخص می‌شوند. پس از ضربه زدن بر روی محصول برچسب گذاری شده، فالوورها می‌توانند جزئیات بیشتر محصول را مشاهده کنند. همچنین مشتریان می‌توانند مستقیما از اینستاگرام به صفحه محصول راه پیدا کنند.

کاربران همچنین می‌توانند با ضربه زدن روی نماد خرید اینستاگرام، تمام محصولات فروشی این برند را به صورت یک جا مشاهده کنند.

به طور کلی فعال کردن Instagram Shopping یک حرکت هوشمندانه برای فروشندگان و برندهاست. اگر می‌خواهید این قابلیت را فعال کنید باید به موراد زیر توجه کنید:

  • موافقت با توافق و سیاست‌های تجاری اینستاگرام
  • داشتن یک اکانت بیزینسی فعال در اینستاگرام
  • داشتن یک اکانت فیسبوک متصل به صفحه‌ی مورد نظر
  • فروش محصولات و کالاهای فیزیکی در درجه اول
  • داشتن اتصال به کاتالوگ فیس بوک (به طور مستقیم یا از طریق یک سرویس تجارت الکترونیک شخص ثالث)

ابزارهای اینستاگرام قابل خرید

فراتر از خرید بومی اینستاگرام، ابزارهای زیادی با ویژگی‌های متمرکز بر فروش در اینستاگرام وجود دارد. پلتفرم‌هایی مانندBazaarvoice ، Pixlee و Dash Husdon هر کدام ابزارهای فروش اجتماعی همه‌ جانبه را برای برندهایی که علاقه‌مند به تبدیل اکانت‌های اینستاگرام خود به ویترین هستند، نشان می‌دهند.

به عنوان مثال، هارودز از لینک بیوگرافی Hudson’s/LikeShop.me استفاده می‌کند که فالوورها را به یک فید اینستاگرام برای خرید می‌فرستد. فالوورها می‌توانند هر عکسی را انتخاب و از صفحه محصول آن پست دیدن کنند.

مزایای استفاده از این نوع ابزارهای فروش اجتماعی اینستاگرام شامل تجزیه و تحلیل پیشرفته و مدیریت محتوای تولید شده توسط کاربر می‌باشد.


اینفلوئنسر مارکتینگ

توجه داشته باشید که تمام فروش در اینستاگرام نباید از طریق حساب کاربری شما انجام شود. به عنوان مثال، اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان راهی برای ارائه محصولات برندتان در مقابل مخاطبان هدف خود می‌باشد که روشی قانع‌کننده‌تر و مرتبط‌تر است.

مفهوم ساده‌ای است: با شخصی که مخاطبان بسیار درگیر و فعال دارد شریک شوید تا آگاهی برند خود را افزایش دهید و به طور بالقوه مشتریان جدیدی را کشف کنید.

تبلیغات اینفلوئنسر غالبا مؤثر است زیرا احساس فروشندگی ندارند. همچنین، اینفلوئنسرها معمولا دارای مخاطبان بسیار درگیر هستند که ممکن است دسترسی آن‌ها از حساب خود برند شما بیشتر باشد. ایجاد روابط با اینفلوئنسرهای مرتبط، یک راه مقرون به صرفه برای تقویت تبلیغات فروش اجتماعی اینستاگرام شما بر روی افرادی است که به طور واقعی مشتری خواهند شد.


تبلیغات در اینستاگرام

البته بسیاری از برندها در فروش از طریق تبلیغات اینستاگرام به موفقیت دست‌ یافته‌اند. استفاده از تبلیغات خلاقانه مانند استوری‌ها و چرخ و فلک‌ها (تبلیغات چرخ فلکی نوعی فرمت تبلیغاتی است که چندین ویدئو یا تصویر را در یک تبلیغ ترکیب می‌کند.) گزینه‌های زیادی را به شما ارائه می‌دهند که با انعطاف و هدف‌گیری لازم به مشتریانی که در اینستاگرام خرید می‌کنند، دست پیدا کنید. به عنوان مثال شرکت تنقلات سالم، Graze این کار را انجام داد.


بهترین روش ها برای فروش در اینستاگرام چیست؟

همانطور که قبلا گفتیم در تبلیغات و انتشار پست‌های محصولات زیاده‌روی نکنید چرا که این موارد بهترین راه فروش در اینستاگرام نمی‌باشد و با این کار تنها مخاطبان را خسته می‌کنید.

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا حضور خود را در اینستاگرام متمرکزتر بر فروش کنید و در عین حال همچنان به بهترین شیوه‌های پلتفرم پایبند باشید.

کپشن‌های قانع‌کننده خلق کنید

میزان فروش شما در اینستاگرام تا حد زیادی به کپشن‌های شما بستگی دارد.

آیا می‌خواهید از نشان دادن پیشنهادها یا قیمت‌ها در صورت فالوورهای خود اجتناب کنید؟ ایده‌های زیادی برای کپشن اینستاگرام وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا بدون تبلیغات بیش از حد به پست‌های خود شخصیت بدهید. به عنوان مثال، در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید محصولات خود را در حالی که از فالوورهای خود سوال می‌پرسید به نمایش بگذارید.


خود را در بیو معرفی کنید

بیوگرافی اینستاگرام شما مکان ارزشمندی است، به خصوص اگر به فروش علاقه دارید. از این گذشته، اگر از Instagram Shopping استفاده نمی‌کنید ، لینک بیو شما تنها راه رفتن فالوورهایتان به ویترین فروشگاه شما نشان می‌دهد.

در نتیجه، مطمئن شوید که بیوگرافی شما شامل ترکیبی از موارد زیر است:

  • از یک call-to-action برای هدایت فالوورهایتان استفاده کنید.
  • نام برندتان را در بیو اینستاگرام وارد کنید.
  • ذکر هشتگ های برند شما برای تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر
  • یک لینک قابل ردیابی (فکر کنید: Bitly یا یک ابزار اینستاگرام قابل خرید) برای نظارت بر ترافیک به ویترین فروشگاه شما

انتشار عکس‌های مردمی

اینستاگرام مکانی برای عکس‌های فوری و معمولی محصول نیست. از طرف دیگر، تحقیقات نشان می‌دهد که عکس‌های تبلیغاتی حاوی افراد واقعی در رسانه‌های اجتماعی عملکرد خوبی دارند.

چرا؟ زیرا مردم می خواهند محصولات را در یک محیط واقعی ببینند. این نه تنها آن‌ها را قانع‌کننده‌تر می‌کند، بلکه به خریداران بالقوه نشان می‌دهد که سابقه مشتریان راضی دارید.

به عنوان مثال، فروشگاه Scout Store به جای استفاده از عکس‌های ساخته شده از مکان‌ها و فعالیت‌هایشان، اعضای خود را در حال لذت بردن از فضای باز نمایش می‌دهد.

نمایش مکرر عکس‌های افراد، به ویژه محتوای تولید شده توسط کاربر، بسیار موثر است. یعنی مشتریان می‌خواهند عکس‌های فوری خود را از محصول شما بگیرند تا در فید شما نیز برجسته شوند. این منجر به تعامل و دسترسی بیشتر می‌شود و فرصت‌های بیشتری برای جلب مشتری ایجاد می‌کند.


خلاقیت در عکس‌های محصولات

قبلا گفته بودیم و باز هم خواهیم گفت: خلاقیت در اینستاگرام مهم است. اگر بخواهید محصولاتی را در اینستاگرام نیز بفروشید، این موضوع صادق است. به یاد داشته باشید که شما برای جلب توجه مشتریان خود مبارزه می‌کنید، به خصوص که آن‌ها به احتمال زیاد برندهای رقیب را در اینستاگرام دنبال می‌کنند.

برای مثال، این صحنه آرامش‌بخش از Grove Collaborative به هیچ وجه شبیه به فروش نیست. در واقع، ما را وادار می‌کند که برای آرامش خودمان مکث کنیم. Grove Collaborative مرتبا عکس‌های آرام و دلپذیری ارائه می‌کند که باعث می‌شود محصولاتشان در خانه به نظر برسند.   

خلاقیت در عکس‌های محصولات

از خود بپرسید: آیا عکس محصول شما ارزش لایک کردن را دارد اگر سعی در فروش چیزی نداشته باشد؟ برای تحقق آن نیازی نیست که یک عکاس ماهر باشید.  فقط وقت بگذارید و نحوه گرفتن عکس‌های خوب اینستاگرام را مرور کنید و فیلترها و برنامه‌های خلاقانه‌ای را که می‌توانند به عکس‌های فوری شما جذابیت بیشتری بدهند، پیدا کنید.


محتوای نامرتبط پست کنید

این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما صدای ما را بشنوید. بدون شک یکی از مهمترین بخش‌های فروش در اینستاگرام، عدم فروش است. مطمئنا، غول‌های خرده‌فروشی ممکن است صرفا محتوای تبلیغاتی را ارسال کنند.

با این حال، اگر یک برند رو به رشد هستید یا می‌خواهید مخاطبان خود را افزایش دهید، برخی از محتوای غیر مرتبط با فروش راهی عالی برای جذب مشتریان بالقوه است.

به هر حال، امروزه از برندها انتظار می‌رود که شخصیت خود را به راه‌های مختلف نشان دهند. به عنوان مثال، نتفلیکس به طور مرتب عکس‌هایی را درباره محصولات خود منتشر می‌کند، اما محتوای غیر مرتبط مانند عکس‌های سگ را نیز در سرتاسر فید خود منتشر می‌کند. 

این نوع پست ها تعداد زیادی تعامل را به همراه دارد و می توانند دروازه‌ای برای فالوورهای جدید برای کشف برند شما باشند. باید برندها برای هر مرحله از سفر مشتری در صفحه‌شان محتوا ایجاد کنند.

به عنوان یک نکته جانبی، این نشان دهنده‌ی اهمیت تنظیم یک تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی است. با کمک ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی مانند Sprout Social، می‌توانید تعادلی بین محتوای تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی پیدا کنید. انجام این کار تضمین می‌کند که فالوورهای شما به طور مداوم با پیام‌های بازاریابی مناسب هر روز درگیر هستند.


عملکرد فروش خود را از طریق تجزیه و تحلیل اینستاگرام نظارت کنید

در نهایت، اطلاعات خود را فراموش نکنید. بسیاری از فروش در اینستاگرام حول محور تجزیه و تحلیل شما می‌چرخد.

برای مثال، عکس‌های کدام محصول بیشترین میزان تعامل را دارند؟ عملکرد پست‌های خرید اینستاگرام شما در مقابل پست‌های غیر‌تبلیغاتی چگونه است؟ چقدر ROI از اینستاگرام می‌بینید؟ تجزیه و تحلیل اینستاگرام می تواند راهنمای خوبی برایتان باشد.

با یک نبض ثابت در پست‌های با عملکرد برتر، می‌توانید استراتژی فروش خود را بدون حدس زدن بهتر هماهنگ کنید و با آن راهنمای خود را جمع بندی کنید!


چه چیزی در اینستاگرام می فروشید؟

واقعیت: مصرف کنندگان از خرید در اینستاگرام بسیار خوشحال هستند.

اگر چه برندها نیازی به سیاست و زیرکی خاصی در فروش اینستاگرام ندارند اما باید بدانند که فروش به صورت تصادفی اتفاق نمی‌افتد.

امیدواریم این نکات به عنوان انگیزه‌‌ی مورد نیاز برای کسب امتیاز فروش در این پلتفرم باشد. تا زمانی که به بهترین شیوه‌های اینستاگرام پایبند باشید و عملکردهای خود را زیر نظر داشته باشید، در مسیر درستی هستید.

با پیشرفت‌های تکنولوژیکی این اپلیکیشن که تبدیل فید اینستاگرام را به یک ماشین پول‌ساز آسان می‌کند، اکنون زمان سرمایه‌گذاری در استراتژی تجارت اجتماعی است. بسیاری از برندها هنوز به این فرصت فوق العاده دست پیدا نکرده اند. 

پس همین امروز را شروع کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها