ورود به جانویس

این قوانین کلاب هاوس را رعایت کنید تا بلاک نشوید!

این قوانین کلاب هوس را رعایت کنید تا بلاک نشوید!
این قوانین کلاب هوس را رعایت کنید تا بلاک نشوید!

اگر آنقدر خوش شانس بوده‌اید که یک دعوت‌نامه از کاربران کلاب هاوس بگیرید و اکنون جزء معدود افرادی هستید که می‌توانید از این شبکه اجتماعی استفاده کنید، پس حساب کاربریتان را سفت بچسبید! این قدم بعدی برای شماست؛ و ما قصد داریم در این مقاله تعدادی از قوانین کلاب هاوس را مطرح کنیم و راهکارهایی برای حفظ حساب کاربری کلاب هاوس در اختیار شما قرار دهیم. اگر با این شبکه اجتماعی آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا «کلاب هاوس چیست؟» را بخوانید.

اساسا کلاب هاوس یک شبکه مجازی برپایه صداست. یعنی نه تصویر و نه فیلمی در آن به اشتراک گذاشته نمی‌شود و تمام ارتباطات افراد در اتاق‌ها به ‌صورت صوتی انجام می‌شود. در کلاب هاوس کسی به دنبال تایید دیگری و لایک گرفتن و کامنت گذاشتن نیست؛ فقط شما در یک اتاق مجازی با افرادی که ممکن است با خیلی از آن‌ها آشنا هم نباشید، به گفت‌وگو درباره علاقه مشترکتان می‌پردازید یا یک بحث داغ درباره موضوعات روز می‌کنید.

اما همانطور که مشخص است، کلاب هاوس قوانینی برای حفظ حریم شخصی کاربران و جلوگیری از انتشار اطلاعات درون اتاق‌ها دارد. پس برای اینکه بتوانید حساب کاربریتان را در این شبکه مجازی حفظ کنید، باید از قوانین آن مطلع باشید و آن‌ها را رعایت کنید.

چگونه در کلاب هاوس بمانیم؟

۱- هیچ گفت‌وگویی را ضبط نکنید!

همانطور که تایلر دوردن گفته بود، اولین قانون کلاب هاوس این است که هیچ کاربری حق ضبط، گزارش‌نویسی و رونویسی از مطالبی که در یک اتاق مطرح می‌شود را ندارد. به عبارت دیگر شما اجازه ندارید از مطالبی که در یک روم گفته می‌شود، کپی برداری کنید. پس گام اول: ضبط و گزارش نویسی ممنوع!

۲- از اسم واقعی خودتان استفاده کنید.

در شبکه‌های اجتماعی مختلفی که امروزه در کل جهان مطرح می‌شوند، شما اجازه دارید با هر نام کاربری نامشخصی یک حساب ایجاد کنید؛ اما کلاب هاوس سعی دارد فضای مطمئنی ایجاد کند و به افراد حقیقی اجازه دسترسی به این نرم‌افزار را می‌دهد و در حالت کلی کلاب هاوس به کاربران اجازه نمی‌دهد که نام خود را تغییر دهند.

پس تکلیف افراد هنرمند، بیزینس‌من‌ها و کلا افراد مشهوری که اسم مستعار دارند چه می‌شود؟ این افراد نگران نباشند، چرا که کلاب هاوس به اشخاص مشهور اجازه اضافه کردن نام مستعار به حساب کاربریشان را می‌دهد.

۳- ورود افراد زیر ۱۸ سال ممنوع!

برای ثبت نام در کلاب هاوس، باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشید. پس نوجوان‌هایی که علاقه دارند وارد کلاب هاوس شوند، باید تا زمانی که شمع‌های کیک تولد ۱۸ سالگی‌شان را فوت می‌کنند، صبر کنند. :)

۴- ورود بد اخلاق‌ها ممنوع!

اساس کار کلاب هاوس تشویق افراد در بیان نظرها و ایجاد روابط محترمانه و صمیمی بین افراد می‌باشد. پس ناسزا گویی در این مکان ممنوع می‌باشد. شما حق دارید با نظر کسی مخالفت کنید و درباره علت آن بحث و گفت‌وگو داشته باشید، اما بی‌احترامی به افراد و عقایدشان قدغن! (البته این کاری‌ست که همه ما باید در دنیای واقعی و شبکه‌های مجازی دیگر هم آن را یاد بگیریم و تمرین کنیم. :))

۵- قضاوت افراد ممنوع!

این جا هم حرفی مشابه با مورد ۴ می‌زنیم. داشتن یک اخلاق نادرست دیگر هم در کلاب هاوس مجاز نیست و آن قضاوت افراد مختلف، سرزنش و تبعیض قائل شدن است.

۶- اخبار نادرست را منتشر نکنید.

بیان اخبار دروغ و تبلیغ‌های نادرست در کلاب هاوس ممنوع می‌باشد.

۷- انجام فعالیت‌های غیرقانونی در کلاب هاوس ممنوع می‌باشد.

این بند از قوانین کلاب هاوس فعلا دچار ابهام می‌باشد. با توجه به اینکه این برنامه یک شبکه جهانی‌ست و کاربرانی از سراسر دنیا دارد، پس سوالی که مطرح می‌شود این است که: نقض کدام قوانین؟ قوانین منطقه جغرافیایی هر کاربر یا قوانین ایالات متحده؟ این مسئله‌ای‌ست که به زودی از سمت کلاب هاوس شفاف‌سازی می‌شود. اما تا آن زمان، ترجیحا از قوانینی که در اکثر کشورها به طور یکسان وجود دارد پیروی کنید.

منبع: bron-eager.medium.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها