ورود به جانویس

چگونه با لینک در بایو اینستاگرام و تیک تاک ترافیک سایت را افزایش دهیم؟

لینک در بایو راهی برای افزایش ترافیک سایت
لینک در بایو راهی برای افزایش ترافیک سایت

اغلب کاربران از عبارت «لینک در بایو» استفاده می‌کنند تا به مخاطبان خود بگویند که می‌توانند با کلیک کردن روی لینک موجود در بایو، اطلاعات بیشتری درباره یک پست در سایت دریافت کنند.

حتی اگر فقط چند پست در اینستاگرام یا تیک تاک دیده باشید، احتمالاً با عبارت «لینک در بایو» مواجه شده‌اید که در همه‌جا ظاهر می‌شود، از پست‌های محصول برند مورد علاقه‌تان گرفته تا آخرین عکس از digikala# آن را که دنبال می‌کنید.

اما «لینک در بایو» در واقع به چه معناست؟ چرا مردم همیشه از آن استفاده می‌کنند؟ و آیا شما هم باید برای حساب کاربری‌تان وارد عمل شوید؟ برای پاسخ به این سؤال‌ها بهتر است با ما در این مقاله همراه باشید.


«لینک در بایو» به چه معناست؟

کاربران در اینستاگرام و تیک تاک از عبارت «لینک در بایو» استفاده می‌کنند تا به مخاطبان خود بگویند که می‌توانند با کلیک کردن روی لینک موجود در بایو اطلاعات بیشتری در رابطه‌ با یک پست دریافت کنند.

هر کسی می‌تواند لینکی به بایو خود در اینستاگرام اضافه کند و هر دارنده حساب تجاری تیک تاک نیز می‌تواند لینکی به بایو خود اضافه کند. کاربران با ذکر لینک در بایو محتوایی که پست می‌کنند توجه مخاطبان  را به آن جلب می‌کنند.

لینک در بایو در پست اینستاگرام
لینک در بایو

نکته مهم: «لینک در بایو» در واقع تعامل را افزایش می‌دهد.

 «لینک در بایو» تنها راهی است که کاربران در اینستاگرام و تیک تاک با کمتر از ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده می‌توانند افراد را خارج از جایی از پلتفرم‌های مذکور بفرستند. اکانت‌هایی با بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور مجاز به افزودن لینک به استوری خود هستند، البته اخیراً با آمدن استیکر لینک به اینستاگرام، همه میتوانند در استوری‌هایشان لینک بگذارند.

بیشتر کاربران از لینک در بایو اینستاگرام و تیک تاک خود برای ارسال مخاطبان به یکی از پنج مورد زیر استفاده می‌کنند:

 • وب سایت
 • سایر پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی
 • یک وبلاگ
 • یک صفحه محصول
 • یک فروشگاه اینترنتی

لینک بایو اینستاگرام کجاست؟

در اینستاگرام، «لینک در بایو» را در توضیحات کوتاه در بالای نمایه کاربر پیدا خواهید کرد. در زیر سایر اطلاعات مهم مانند تعداد پست‌ها و تعداد فالوورها را برای قراردادن لینک در بایو آورده‌ایم.

در عکس زیر، یکی از شرکت‌های گردشگری در شمال اسکاتلند از لینک در بایو استفاده می‌کند تا مخاطبان خود را به وب‌سایت هدایت کند.

لینک در بایو شبکه اجتماعی
لینک در بایو

لینک در بایو در پلتفرم تیک تاک کجاست؟

لینک در بایو را می‌توان در داخل بایو در بالای صفحه نمایه کاربران در تیک تاک یافت.

لینک در بایو تیک تاک
لینک در بایو تیک تاک

نحوه قراردادن لینک در بایو اینستاگرام:

افزودن لینک در بایو اینستاگرام یک فرایند ساده است. در واقع با سه حرکت ساده می‌توانید آن را انجام دهید.

 1. روی «ویرایش نمایه» در بالای صفحه نمایه خود کلیک کنید.
 2. لینک مورد نظر خود (لینک سایت) را در کادر«وب سایت» وارد کنید.
 3. . روی «ارسال» در پایین صفحه کلیک کنید.
قرار دادن لینک در بایو اینستاگرام
لینک در بایو اینستاگرام

  با این سه حرکت ساده شما یک پیوند به بایو اینستاگرام خود اضافه کرده‌اید.

توجه! اگر هنگام بازگشت به نمایه خود لینک را نمی‌بینید، احتمالاً فراموش کرده‌اید که قبل از رفتن از صفحه، «ارسال» را بزنید.


نحوه قرار دادن لینک در بایو تیک تاک:

این روش در تیک تاک نیز مشابه است. بااین‌حال، اکثر کاربران برای افزودن لینک به بایو خود به یک حساب تجاری نیاز دارند.

اگر یک حساب کاربری عادی در تیک تاک دارید و به لینک در بایو دسترسی ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که حسابتان را به یک حساب تجاری تغییر دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. روی نماد منوی تیک تاک کلیک کنید.
 2. روی «مدیریت حساب» کلیک کنید.
 3. «Switch to Business Account» را انتخاب کنید.
 4. دسته ای را انتخاب کنید که بهترین توصیف کننده کسب و کار شما باشد.
 5. روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

چگونه به‌جای یک لینک در بایو، چندین لینک اضافه کنیم؟

مشکل اصلی لینک بایو هم در اینستاگرام و هم در تیک تاک این است که شما فقط می‌توانید یکی داشته باشید. شما نمی‌توانید در جای دیگری در این پلتفرم‌ها آدرس لینک را اضافه کنید، بنابراین باید برای این کار مهارت زیر را داشته باشید.

برای اکثر کاربران، تبدیل یک لینک به چندین لینک با استفاده از یک صفحه فرود امکان‌پذیر است.

به سادگی یک صفحه فرود که حاوی تمام لینکهایی که می‌خواهید نمایش دهید، ایجاد کنید و یک لینک خارجی  به آن صفحه فرود در بایو اینستاگرام یا تیک تاک بدهید.

قرار دادن چندین لینک در بایو

اگر این کار برایتان کمی پیچیده به نظر می‌آید؛ نگران نباشید، زیرا ابزارهای زیادی برای کمک به شما در ایجاد صفحه فرود چند لینکی وجود دارد.


ابزارهای لینک بایو:

با سایت Linktr.ee یک لینک در صفحه فرود بایو ایجاد کنید. Linktr.ee یک ابزار رایگان است که به شما امکان می‌دهد یک صفحه فرود چند لینکی ساده از قالب‌های اولیه ایجاد کنید و تنظیم آن بسیار آسان است.

linktr.ee
ابزار linktr.ee
سایت linktr.ee

با نسخه رایگان، قالب‌هایی سفارشی‌سازی شده و دسترسی به رابط آماری ساده دریافت خواهید کرد تا بتوانید عملکرد صفحه خود را ببینید.

اگر ماهانه ۶ دلار برای نسخه برتر Pro پرداخت کنید، می‌توانید لوگوی Linktree را از صفحه فرود خود حذف کنید و به تجزیه‌وتحلیل بهتر و گزینه‌های سفارشی‌سازی و همچنین به ارتقاء شبکه‌های اجتماعی Linktree دسترسی داشته باشید.


ساخت بایو جذاب در Hootsuite تنها با یک کلیک:

اگر از Hootsuite برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید یک درخت پیوند از داشبورد خود با استفاده از oneclick-bio ایجاد کنید.

با Hootsuite می‌توانید یک پیوند ساده در صفحات فرود بایو توسط oneclick-bio ایجاد کنید. همچنین می‌توانید لینک‌های شبکه‌های اجتماعی و گالری تصاویر را نیز اضافه کنید. از ویژگی تصاویر برای بازآفرینی پست‌ها از حساب اینستاگرام یا تیک تاک خود با oneclick-bio استفاده کنید. اما، برخلاف پست‌های درون پلتفرمی خود، می‌توانید لینک‌های قابل کلیکی را به تصاویر موجود در oneclick-bio اضافه کنید.

بنابراین، هرکسی که از حساب اینستاگرام به لندینگ پیج شما می‌رود، می‌تواند به نسخه قابل کلیک پست موردنظر شما دسترسی پیدا کند. نحوه ایجاد یک صفحه فرود با یک کلیک را در اینجا بیاموزید.


ایجاد صفحه فرود با Unbounce:

اگر زمان بیشتری در اختیار دارید و ترجیح می‌دهید یک لینک کاملاً قابل تنظیم در صفحه فرود بایو داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سازنده صفحه فرود مانند Unbounce ایجاد کنید.

با  Unbounce می‌توانید یک صفحه فرود کاملاً مطابق با برند خود ایجاد کنید که کاملاً نمایه اینستاگرام یا تیک تاک شما را تکمیل کند. با درگ و دراپ ساده یا هوش مصنوعی فوق‌العاده هوشمند برای انجام کار می‌توانید به آسانی از آن استفاده کنید.


۵ نکته در مورد لینک در بایو که ترافیک بیشتری را به وب‌سایت شما هدایت می‌کند.

مهم‌ترین لینک‌های خود را بولد کنید.

وقتی صحبت از صفحات فرود چند لینکی به میان می‌آید، یعنی در مقابل قرار دادن هر لینک زیر نور خورشید مقاومت نکنید. به عبارت دیگر چیزی که می‌خواهید این است که مردم به آن توجه بیشتر کنند.

عبارت‌های خوبی که باید در لینک خود در صفحه فرود بایو برجسته کنید عبارت‌اند از:

 • صفحه اصلی وب سایت شما
 • آخرین یا محبوب‌ترین محتوای شما
 • اطلاعاتی در مورد فروش، تبلیغات یا هدیه
 • لینک‌هایی به سایر اکانت‌های شبکه اجتماعی‌تان
 • ویترین فروشگاه آنلاین یا صفحه محصول برتر شما
 • بهترین عملکرد شما در جذب کاربران

قرار دادن لینک‌ در بایو برای اهداف خاص‌تان:

لینک‌هایی را که مورد هدفتان است، انتخاب کنید و در صفحه فرود بایو قرار دهید تا به آنچه که می‌خواهید برسید.

اگر می‌خواهید ایمیل خود را بگذارید، ممکن است از سایر لینک‌های اکانت شبکه‌های اجتماعی صرف‌نظر کنید اما قرار دادن لینک در مرکز توجه، در افزایش ترافیک به سمت سایت‌تان کمک زیادی می‌کند.

از طرفی دیگر، اگر برای افزایش فروش در اینستاگرام یا تیک تاک هستید، باید توجه خود را بر روی ویترین فروشگاه آنلاین و آخرین فروش یا هدیه خود متمرکز کنید.

خلق ارزش، نه فقط فروش!

کسی که درخواست «لینک در بایو» را از اینستاگرام یا تیک تاک دنبال کرده است احتمالاً محتوای شما برایش جدید است؛ بنابراین، بهتر است از فروش در صفحه فرود خود اجتناب کنید.

به جای آن بر ارائه ارزش تمرکز کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید:

 • برای افرادی که از طریق صفحه فرود شما خرید می‌کنند، پیشنهاد یا تخفیف‌های ویژه‌ای را ارائه کنید.
 • به پرخواننده‌ترین یا مفیدترین محتوای خود لینک دهید.
 • یک معرفی خوب برای خود یا برندتان قرار دهید.

لینک در بایو را کوتاه نگه دارید.

هم اینستاگرام و هم تیک تاک URL کامل شما را در بایو نمایش می‌دهند؛ بنابراین لینک شما باید چیزی کوتاه و جذاب باشد.

برخی از لینک‌ها در ابزارهای بایو به شما امکان می‌دهند که URL خود را سفارشی‌سازی کنید. اگر می‌توانید آن را انجام دهید، باید بتوانید از این فضا برای ذکر نام برند خود استفاده کنید و یک فراخوان برای اقدام آن درج کنید. مثلاً:

 • www.mybrand.ca/learnmore
 • www.mybrand.ca/sayhello
 • www.mybrand.ca/shopnow
 • www.mybrand.ca/welcome
قرار دادن چند لینک در بایو اینستاگرام

پیوندهای سفارشی شده تأثیرگذار هستند و به‌راحتی قابل یادآوری هستند و به‌احتمال زیاد باعث ایجاد کلیک می‌شوند. اگر نمی‌توانید یک URL کوتاه ایجاد کنید، نگران نباشید. می‌توانید از یک ابزار کوتاه‌کننده مانند ow.ly که از داشبورد Hootsuite قابل دسترسی است، برای ایجاد پیوندهای فوق‌العاده کوتاه استفاده کنید.


از ایموجی‌ها برای CTA خود با عنوان «لینک در بایو» استفاده کنید.

هنگامی که یک لینک فوق‌العاده جذاب در صفحه فرود بایو دارید، باید سخت تلاش کنید تا ترافیک را به نمایه خود هدایت کنید.

یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از ایموجی‌ها برای جلب‌توجه به پیوند شما در CTA (دعوت به تماس) است. با این حال، شما مجبور نیستید شبیه نسل Z ( دهه ۱۳۷۰ به بعد) بشوید. یک یا دو ایموجی با قرار دادن در جای مناسب کافی است.

استفاده از ایموجی در لینک در بایو

با استفاده از لینک در بایو شما به راحتی می‌توانید ترافیک را از شبکه‌های اجتماعی خود به وب‌سایت‌تان هدایت کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها