ورود به جانویس

مدت زمان مناسب برای ویدئوهای اینستاگرام

زمان ویدئوهای اینستاگرام
زمان ویدئوهای اینستاگرام

زمان ویدئوهای اینستاگرام در موفقیت شما در این پلتفرم نقش مهمی دارد. طول ریلزها، ویدئوهای درون فید و استوری‌ها شما باید مناسب باشند، اما اگر نمی‌دانید چقدر، با ما همراه باشید.

فرقی نمی‌کند، چه برای سرگرمی در اینستاگرام پست درست می‌کنید و چه به‌عنوان یک استراتژی برای رشد برند خود، ویدئوهای شما تا حد امکان باید با کاربرانتان تعامل داشته باشند. هیچ فایده‌ای ندارد اگر ساعت‌ها صرف ساختن ویدئوهایی کنید که کسی آن را نمی‌بیند.

در حالی که عوامل زیادی وجود دارد که بر میزان تعامل ویدئوهای شما در اینستاگرام تأثیر بگذارد، طول ویدئوهای شما نیز نقش مهمی دارد.


چرا طول ویدئوی اینستاگرام مهم است؟

تا سال ۲۰۱۶، اینستاگرام عمدتاً یک فید از عکس‌ها و ویدئوهای مربعی بود. در نتیجه، پست‌ها به ترتیب ایجاد شدن به کاربران نشان داده می‌شد؛ بر اساس «اولین حضور، اولین خدمت». اگرچه همه‌ چیز ساده‌تر بود، اما استفاده از فید زمانی به این معنی بود که کاربران، بیشتر موارد اخیر را می‌دیدند، در حالی که موارد قدیمی‌تر و گاهی با ارزش‌تر به ندرت مورد توجه قرار می‌گرفت.

درست مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی بزرگ، اینستاگرام نیز الگوریتم‌های خاصی را برای رتبه‌بندی بهتر و متناسب کردن محتوا با توجه به علاقه هر کاربر معرفی دارد. در نتیجه، آیتم‌های ویدئویی دیگر صرفاً بر اساس زمان ایجادشان نمایش داده نمی‌شدند، بلکه براساس پیش‌بینی الگوریتم علاقه‌ی کاربر بود. برای محاسبه این موضوع، طول ویدئو به طور مستقیم و غیرمستقیم توسط الگوریتم‌های اینستاگرام سنجیده می‌شد.

طول ویدئوهای شما بر میزان دیده شدن محتوایتان تأثیر می‌گذارد. از آنجایی که اینستاگرام الگوریتم‌های متفاوتی برای ویدئوهای ریلزها، استوری‌ها و فید دارد، بسته به نوع محتوای ویدئویی، طول ویدئوی شما اثرات متفاوتی بر روی افرادی که آن را می‌بینند، خواهد داشت.

اگرچه اینستاگرام همچنان پست‌های غیر زمانی را به طور پیش‌فرض به کاربران نشان می‌دهد، اما از سال ۲۰۲۲، به آنها این امکان را می‌دهد که پست‌ها را به ترتیب زمانی مشاهده کنند.


بهترین مدت زمان برای ویدئوهای اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده است که توجه کوتاهی به ویدئوهای آن می‌شود. این بدین معنی است که مجموعه‌ای کوتاه از محتوای ویدئویی سرگرم کننده و مفید، برای اینستاگرام بسیار ایده‌آل است.

به طور معمول، استوری‌های اینستاگرام حداکثر ۱۵ ثانیه محدودیت دارند در حالی که ویدئوهای درون فید روی ۶۰ دقیقه تعیین می‌شوند. به طور مشابه، ریلزهای اینستاگرام در طول ویدئو ۹۰ ثانیه تعیین شده است. با این حال، حتی زمانی که این محدودیت را در نظر می‌گیرید، باید ویدئوهای خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید.

برای ریلزهای اینستاگرام، این الگوریتم به شدت به تعامل وابسته است و میزان تکمیل ویدئو و تعداد دفعاتی که یک ویدئو دوباره تماشا می‌شود را می‌سنجد. یک ریلز ۲۵ ثانیه‌ای به طور قابل توجهی بیشتر از یک ریلز ۹۰ ثانیه‌ای دوباره تماشا می‌شود. هر تماشای مجدد از هر کاربری که با ریلزهای شما تعامل دارد، ارزش بالایی برای آن ویدئو به حساب می‌آید.

تعجب کردید که چرا بیشتر ریلزهای کوتاه را در اینستاگرام می‌بینید؟ این بدین دلیل نیست که مردم موارد طولانی‌تر را درست نمی‌کنند. به‌طور کلی ریلزهای کوتاه‌تر معمولاً از ریلزهای بلندتر بهتر عمل می‌کنند. تا حدودی به همین دلیل است که محتوای ویدئویی طولانی مدت IGTV کار نمی‌کند.

برای ویدئوهای فید، الگوریتم کمی متفاوت را برای تقویت ویدئوهای شما در نظر می‌گیرد. با این حال، طول ویدئو همچنان نقش دارد. هیچ مدت زمان مناسبی مانند ۳۵ یا ۴۵ ثانیه وجود ندارد که مطلوب باشد. با این حال، تقریباً مانند همه جای اینستاگرام، زمان کوتاه‌تر معمولاً بهتر است.

به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان اینستاگرام یک ویدئوی ۲۶ ثانیه‌ای را توصیه می‌کنند. ۲۶ ثانیه گاهی اوقات کار می‌کند نه به این دلیل که ۲۶ عدد جادویی است، بلکه به این دلیل که به اندازه کافی برای توجه افراد کوتاه ومختصر است. در عین حال به اندازه کافی برای انتقال یک ایده طولانی است. زمان ۲۷، ۲۸، ۳۰ یا ۳۵ ثانیه نیز در بعضی مواقع مناسب است.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها