ورود به جانویس

تیک آبی اینستاگرام چیست؟ + آموزش دریافت آن

تیک آبی اینستاگرام چیست؟ + آموزش دریافت آن
تیک آبی اینستاگرام چیست؟ + آموزش دریافت آن

سامانتا لیم، مدیر انجمن monday.com می‌گوید:« تیک آبی اینستاگرام یک دارایی بزرگ برای تیم رسانه‌های اجتماعی ما بود. علاوه بر اینکه از این طریق اعتماد کاربران خود را به دست آورده‌ایم ویژگی‌هایی که از اینستاگرام دریافت کردیم به کمپین‌های ما بسیار کمک کرده‌اند.

monday.com تنها یکی از بسیاری از مشاغلی است که از اینستاگرام برای جذب مخاطب و القای وفاداری استفاده می‌کند. monday.com همچنین یکی از بسیاری از مشاغل در اینستاگرام است که می‌تواند پیج‌های فیک زیادی داشته باشد و توسط حساب‌های جعلی تهدید شود. پس تیک آبی می‌تواند برای برند‌ها و کسب‌کارها بسیار ارزشمند باشد.

در این مقاله، در مورد اینکه چرا وریفای (تیک آبی) اینستاگرام مهم است، چه زمانی باید به دنبال تایید باشید و چگونه می توانید برای دریافت تیک آبی اکانت اینستاگرام خود اقدام کنید، توضیح می‌دهیم:


تیک آبی اینستاگرام چیست؟

نشان تایید اینستاگرام یک تیک آبی در صفحه پروفایل اینستاگرام است که علاوه بر پروفایل افراد، در نتایج جستجو نیز نشان داده می‌شود.

در هر پروفایلی این نشان آبی را دیدید بدانید که آن پیج تایید شده‌ی اینستاگرام می‌باشد. به عنوان مثال تصویر زیر سه پروفایل اینستاگرام از مشاغل و کاربران HubSpot ،Beyonce و Telfar  را نشان می‌دهد که تایید شده‌اند و نشان آبی در کنار نام کاربری پروفایل آن‌ها نمایش داده می‌شود.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

به طور کلی، نشان تأیید بیانگر این امر است که اینستاگرام اعتبار اکانت را تایید کرده است و متعلق به افراد مشهور، اینفلوئنسرها، چهره‌های عمومی یا کسب‌وکاری است که ادعای مالکیت آن را دارد و محتوای آن قانونی می‌باشد. این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایل برای تایید اعتبار در اینستاگرام می‌باشد.


چرا و چه زمانی باید برای دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید؟

تایید اعتبار در اینستاگرام معمولا با این تمایل شروع می‌شود که به مخاطبان نشان دهید حساب شما تنها حساب واقعی شما است و کاربران یک پیچ فیک را دنبال نمی‌کنند. این به شما کمک می‌کند تا حضوری معتبر و قابل اعتماد در اپلیکشن اینستاگرام داشته باشید.

حساب‌های تایید شده همچنین در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می‌شوند. اینستاگرام تیک آبی را به ابزاری ارزشمند برای کسب‌وکارها تبدیل کرده است تا وقتی کاربران نام شما یا کلمات کلیدی مرتبط با محتوایی را که در پلتفرم به اشتراک می‌گذارید جستجو می‌کنند، به راحتی شما را پیدا کنند.


معیارهای تایید اینستاگرام

هر کسی می‌تواند درخواست تایید کند، اما اینستاگرام مراقب است که چه کسی را تایید می‌کند، زیرا نشان آبی وزن قابل توجهی دارد. اینستاگرام می‌گوید که چند فاکتور کلیدی هنگام بررسی درخواست‌ها وجود دارد. مهم‌تر از همه، حساب شما باید با شرایط استفاده و دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام مطابقت داشته باشد‍!

اکانت شما باید دارای شرایط زیر باشد:

اعتبار: حساب باید شما نشان دهنده یک شخص واقعی (شخصیت عمومی، اینفلوئنسر و غیره) یا یک برند یا نهاد ثبت شده واقعی باشد.

منحصر‌به‌فرد: محتوایی که به اشتراک می‌گذارید باید نشان دهنده ویژگی‌های منحصربه‌فرد شخص یا کسب‌وکاری باشد که درخواست تایید می‌کند.

کامل: وقتی درخواست می‌دهید، پروفایل شما باید یک پروفایل عمومی باشد که حاوی بیوگرافی، عکس پروفایل و حضور فعال در اپلیکشین اینستاگرام باشد.

قابل توجه: حساب شما باید نماینده شخصی باشد که به خوبی شناخته شده یا اغلب جستجو شده است. اینستاگرام منابع خبری را برای قابل توجه بودن بررسی می‌کند، اما رسانه‌های پولی یا حمایت شده را در نظر نمی‌گیرد.


برای دریافت تیک آبی اینستاگرام به چند فالوور نیاز دارید؟

اینستاگرام در مورد تعداد فالوورهای مورد نیاز برای تایید صحت صحبتی نکرده است. در حالی که برخی منابع می‌گویند حداقل به ۱۰ هزار فالوور نیاز است اما اینستاگرام هرگز این ادعا را تایید نکرده است. بهتر است به دنبال تاییدی باشید که بر اساس تعداد فالوورها نباشد، بلکه بیشتر به خاطر فعالیتی که دارید یا اگر فکر می‌کنید پیج‌های فیک برایتان مشکل ساز می‌شوند.


ممکن است اینستاگرام درخواست شما را رد کند!

اگر درخواست تایید اینستاگرام شما رد شد، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد:

  • وقتی درخواست تیک آبی کردید پروفایل شما کامل نباشد. مثلا عکس پروفایل نداشته باشید.
  • تنها محتوای موجود برای نشان دادن شهرت شما، رسانه پولی یا حمایت شده باشد.
  • شما اطلاعات گمراه کننده‌ای را در طول فرآیند وریفای ارائه کردید.
  • شما سعی کردید حساب خود را از طریق شخص ثالث وریفای کنید.
  • قبل از دریافت تصمیم نهایی از اینستاگرام، چندین بار برای دریافت تیک آبی درخواست دادید.
  • همچنین اگر دستورالعمل‌های انجمن یا شرایط استفاده را نقض کنید، می‌توانید تیک آبی اینستاگرام خود را در هر زمانی از دست بدهید. در صورت نقض دستورالعمل ها، اینستاگرام می تواند حساب کاربری شما را برای استفاده در آینده غیرفعال کند.

چگونه برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام درخواست دهیم؟

اکنون که همه چیز را در مورد فرآیند وریفای می‌دانید، بیایید نحوه درخواست را بررسی کنیم:

۱) همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، روی آیکون سه خط در سمت راست بالای صفحه پروفایل خود بزنید.

مرحله‌ی اول دریافت تیک آبی اینستاگرام

۲) همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در تب تنظیمات، Account را انتخاب کنید و به پایین بروید تا Request Verification را پیدا کنید.

برای دریافت تیک آبی درخواست دهید

۳) پس از انتخاب، صفحه‌ای تحت عنوان Apply for Instagram Verification را مشاهده می‌کنید.

مرحله‌ی سوم باید صحت کسب و کارتان را تایید کنید

۴) در فیلدهای فرم، از شما خواسته می‌شود که صحت کسب‌وکارهای خود، اعتبار و ارتباط خود را با منافع عمومی تایید کنید، و لینک‌های دیگری اضافه کنید که حضور شما را در حوزه عمومی نشان می‌دهد. این بهترین روش است که تا حد امکان اطلاعات بیشتری را درج کنید.

۵) پس از وارد کردن اطلاعات مربوطه، گزینه Submit را انتخاب کنید.


وریفای شدن در اینستاگرام چقدر طول می کشد؟

اینستاگرام می گوید که تا ۳۰ روز پس از ارسال درخواست، یک نوتیفیکیشن در مورد درخواست تأیید خود در تب Activity دریافت خواهید کرد. در حالی که منتظر هستید، بهتر است به استفاده از پلتفرم همانطور که معمولا انجام می‌دهید، ادامه دهید. اگر درخواست شما رد شد، می‌توانید پس از ۳۰ روز درخواست دیگری ارسال کنید.


جمع‌بندی

چه وریفای شده باشید یا نه، بهترین راه برای تعامل با مخاطبان خود این است که در این پلتفرم حضور فعالانه‌ای داشته باشید، به عنوان مثال سعی کنید محتواهای ارزشمند و آموزنده‌ای را منتشر کنید. مخاطبان شما متوجه خواهند شد که شما حضور دارید تا به آن‌ها کمک کنید که موفق شوند و در نهایت شما را به عنوان یک منبع معتبر می‌بینند.

آیا تا به حال برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام اقدام کرده‌اید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها