ورود به جانویس

چه کنیم در اینستاگرام به دردسر نیفتیم؟ (قوانین کلی استفاده از اینستاگرام)

چه کنیم در اینستاگرام به دردسر نیفتیم؟ (قوانین کلی استفاده از اینستاگرام)
چه کنیم در اینستاگرام به دردسر نیفتیم؟ (قوانین کلی استفاده از اینستاگرام)

اگر می‌خواهید برای همیشه در اینستاگرام فعال بمانید و هرگز به مشکلاتی مثل بلاک‌شدن، ریپورت و غیرفعال شدن حساب کاربری روبرو نشوید، قوانین کلی استفاده از اینستاگرام را در نظر داشته باشید.

شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای ما فراهم کرده‌اند تا عقاید و علایق‌مان را ابراز کنیم؛ این امکان برای همه ما فراهم شده تا از خواسته‌های‌مان صحبت کنیم و صدایمان را به گوش افراد بیشتری برسانیم.

با این حال، همانند تمام آزادی‌ها، شبکه‌های اجتماعی هم با محدودیت‌هایی همراه می‌باشند. قوانینی که این اطمینان را می‌دهند که فعالیت‌های یک کاربر اختلالی در کار سایر کاربران ایجاد نمی‌کند.

خوشبختانه اینستاگرام راهنمایی درباره کارهایی که می‌توانید و کارهایی که نباید در اینستاگرام انجام دهید ارائه کرده است. در این مقاله به سراغ این قوانین می‌رویم تا با آن‌ها بیشتر آشنا شوید و راه و روش استفاده بهتر از اینستاگرام را بدست آورید.

قوانین کلی استفاده از اینستاگرام برای تمام کاربران

دستور العمل‌های کلی برای تمام کاربران اینستاگرام

این راهنمای ارائه شده توسط اینستاگرام، به شما مجموعه‌ای از قوانین حاضر در این پلتفرم را معرفی می‌کند که همه افراد باید برای استفاده از اپلیکیشن به آن‌ها پایبند باشند. این قوانین برای محافظت از جامعه مجازی تشکیل شده در اینستاگرام می‌باشند تا همه کاربران بتوانند بدون دردسر از پلتفرم لذت ببرند.

اینستاگرام، برای ساختن این جامعه متنوع، مسیر دشواری را طی کرده است و الان که به این موفقیت بزرگ رسیده، حاضر نیست به علت رفتار نامطلوب برخی افراد آن را از دست بدهد. به همین دلیل از کاربران می‌خواهد تا سفت و سخت به قوانین پایبند باشند تا بتواند جامعه مجازی خود را راضی و خوشحال نگه دارد.

پس طبیعتا، عدم رعایت دستورالعمل‌های ذکر شده در این زمینه، می‌تواند شما را به دردسر بیندازد.

عواقب رعایت نکردن دستورالعمل‌های اینستاگرام چه می‌باشد؟

خب، باید بگوییم که اینستاگرام، تا حد زیادی، تخلفات کاربران را طبق دستورالعمل خود بررسی می‌کند. بدترین اتفاقی که می‌تواند برای حساب کاربری شما رخ دهد، غیر فعال شدن آن می‌باشد. (کابوس بسیاری از کاربران!). بعد از آن حذف شدن برخی از پست‌ها و اعمال برخی محدودیت‌ها برای متخلف، مخصوصا زمان‌هایی که تعداد بسیاری از کاربران یک حساب را ریپورت می‌کنند؛ چیزی که بسیاری از افراد به عنوان شادوبن در شبکه‌های اجتماعی از آن یاد می‌کنند.

گاهی اوقات مطالبی می‌بینیم که احتمالا خلاف قوانین هستند اما هم‌چنان پابرجا می‌باشند. اینستاگرام در دستورالعمل خود اینگونه توضیح می‌دهد:

در برخی موارد، ما به یک سری از مطالب که خلاف دستورالعمل‌های ما هستند، اجازه انتشار می‌دهیم، چرا که این مطالب، صرفا برای آگاهی عمومی تهیه شده‌اند و برای کاربران جالب توجه هستند؛ پس ما هم جلوی آن‌ها را نمی‌گیریم! البته برای قضاوت درباره اینگونه مطالب، حتما استانداردهای بین‌المللی حقوق بشر را در نظر می‌گیریم.

اینستاگرام

در نهایت می‌توان اینطور بیان کرد که اینستاگرام شما را برای هر پستی که دستورالعمل‌های آن را نقض می‌کند، بازخواست نمی‌کند و این مورد تا حدودی به میزان دیده شدن پست شما هم بستگی دارد. اما از قوانین مطلع باشید و قبل از بارگذاری پست‌هایی که کمی مورد دارند (سیاسی، اجتماعی و…) حتما محتوا را سبک و سنگین کنید.

چه کنیم در اینستاگرام به دردسر نیفتیم؟

طبق دستورالعمل‌های اینستاگرام، هفت قانون کلی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید تا در وضعیت خوبی با این برنامه بمانید. این هفت کار عبارت‌اند از:

۱- محتوای تولیدی خودتان را منتشر کنید.

اینستاگرام از شما می‌خواهد تا محتوای تولیدی خودتان و یا محتوایی که اجازه اشتراک‌گذاری آن را دارید به اشتراک بگذارید و در حال حاضر، این قانون، روز به روز با سخت‌گیری و دقت بیشتری انجام می‌شود.

در آپریل سال ۲۰۲۲، آدام موسری، در توییتر خود نوشت که اینستاگرام دارد به سمتی می‌رود که برای محتواهای اورجینال، ارزش بیشتری قائل باشد و برای تشویق کاربران به اشتراک‌گذاری محتوای تولیدی خودشان، این محتواها رتبه بهتری نسبت به سایر محتواها خواهند داشت.

پس اگر در پیج اینستاگرامی خود، صرفا محتواهای دیگران را بازنشر می‌کنید، احتمالا محتوای شما در فید کاربران در رتبه‌های پایین‌تری نمایش داده خواهد شد و محتواهای کپی برداری شده از سایرین نیز دردسرساز خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام می‌توانید مقاله «الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام، برای حمایت از محتواهای اورجینال درحال به روز رسانی می‌باشد.» را مطالعه کنید.

۲- با محتوای تولیدی‌تان، باعث رنجش سایر کاربران نشوید.

اشتراک گذاری محتواهای نامناسب که ممکن است باعث ناراحتی و رنجش سایر افراد شود، شما را به دردسر می‌اندازد. این موارد می‌تواند شامل نظرات نژادپرستانه، تعصبات قومی و… باشد. اینستاگرام از شما می‌خواهد که این پلتفرم را به عنوان محیطی راحت و مناسب برای همه کاربران حفظ کنید.

۳- به سایر کاربران احترام بگذارید.

تهدید کردن افراد در اینستاگرام خلاف قوانین می‌باشد! این موضوع شامل سیاستمداران و افراد مشهور نیز می‌شود. درست است که اینستاگرام محیط آزادی برای بیان عقاید و نظرات می‌باشد، اما تهدید افراد، جز خط قرمزهای آن می‌باشد.

۴- فالوور نخرید!

برای رشد پیج‌تان و افزایش تعاملات، تقلب نکنید! فالوور خریدن خلاف قوانین اینستاگرام می‌باشد و ممکن شما را به دردسر بیاندازد؛ به غیر از آن، خریدن فالوورهایی که قرار نیست هیچ تعامل موثری با پیج شما داشته باشند، به رشد پیج‌تان کمکی نخواهد کرد. همانطور که در چندین مقاله متعدد بیان کردیم، اصل مهم و تاثیرگذار، اعتماد و مشارکتی‌ست که فالوورها با شما دارند و صرفا افزایش تعداد فالوورها نمی‌تواند در دراز مدت سود واقعی برای شما داشته باشد.

علاوه بر این، تشویق افراد با پول برای لایک کردن و کامنت گذاشتن نیز خلاف قوانین اینستاگرام می‌باشد. اگر می‌خواهید در اینستاگرام دیده شوید، محتوای با کیفیت تولید کنید، به طور مداوم پست بگذارید و بدانید زمان مناسب پست گذاشتن در پلتفرم کی می‌باشد.

۵- قوانین را رعایت کنید.

ایجاد محتواهایی که مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی هستند، توسط اینستاگرام ممنوع شده‌اند. این فعالیت‌ها می‌توانند شامل جعل اسناد و مدارک، فروش غیرقانونی سلاح، شرکت در فعالیت‌های تروریستی و … باشند.

اگر قصد دارید پیجی را در صفحه خود معرفی کنید، حتما از فعالیت‌های آن‌ آگاه باشید؛ چرا که معرفی چنین پیج‌هایی شما را به دردسر خواهد انداخت.

۶- محتواهایی که افراد را تشویق به خود آزاری کنند، غیرقانونی هستند.

برخی به علت افسردگی یا موارد دیگر، محتواهایی بارگذاری می‌کنند که ممکن است نامناسب باشد و توسط اینستاگرام مسدود خواهند شد.

متاسفانه برخی افراد عمدا یا سهوا محتواهایی که نشان دهنده خود آزاری‌ست را باز نشر می‌کنند. لطفا دقت کنید که محتوایی که ارسال می‌کنید، شامل این موارد نباشد. بازنشر این محتواها، غیر از دردسرهای اینستاگرامی، از نظر انسانی هم درست نمی‌باشد.

۷- از بارگذاری صحنه‌های دلخراش خودداری کنید.

به تصاویری که درباره محتواهای دست اول و اخبار روز منتشر می‌کنید دقت کنید؛ این تصاویر و فیلم‌ها نباید شامل صحنه‌های دلخراش باشند. برای مثال، اگر خبری از جنگ اوکراین منتشر کرده‌اید، نباید از اجساد و یا افرادی که به شدت زخمی شده‌اند تصویر و فیلم قرار دهید.

و به طور کلی، اگر محتوای شما شامل صحنه‌های دلخراش می‌باشد، حتما باید در کپشن این موضوع را اعلام کنید. اگر محتوای پست شده، خشونت را تبلیغ و یا تشویق کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای حذف خواهد شد.

همواره با فکر در اینستاگرام فعالیت کنید.

نکته عمده و اصلی دستورالعمل اینستاگرام این است که همیشه باید مراقب محتواهایی که بارگذاری می‌کنید باشید و به سایرین احترام بگذارید. در واقع، آنچه که برای خود می‌پسندید، برای دیگران هم بپسندید. اگر از اینستاگرام محیطی امن و خوشایند می‌خواهید، سعی کنید همین محیط را برای دیگران نیز ایجاد کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها